bojim sa ze ked budem mat dieta tak mu ublizim

Príspevok v téme: bojim sa ze ked budem mat dieta tak mu ublizim
MAM PROBLEM

ahojte hladam pomoc... neviem ci je to tym ze pozeram casto telku co sa deje vo svete abo niecim inym... ja mam strasne rada deti som pri zmysloch viem zeby som im neublizila ale bojim sa co ked budem mat niekdy svoje a premne mi a nieco im urobim alebo co?? prosim poradte mi ci som len zblbnuta z telky alebo chcem byt takou dobrou matkou ze am len strach ktory je prirodzeny... dakujem

MAM PROBLEM

alzbee ja sa tiez nesnazim prepadnu panike... robim preto vsetko no vsetko je na prd teda:(..... mam pocit ze som bôlazon a toho coho sa najviac bojime nas raz dostane....

alzbee

ja napriklad nedokazem citat a nejak dlhsie odpovedat pred ludmi...bije mi srdce, trasie sa mi hlas, potia sa mi ruky...ale inak nemam problem byt v spolocnosti ludi-som komunikativna, spolocenska, ale tu fobiu, co opisujem, tak s nou uz bojujem nejaykch 7rokov. teda vlastne uz ani nebojujem...kedysi som chodila aj psychlogicke, ked som mala tusim 13rokov, ale nejak som vyznam v tych sedeniach s nou nevidela...respektive-asi sa mi nepacil sposob, akym chcela, aby som sa tej fobie zbavila. Vravela, aby som sa v skole hlasila, aby som stale vyhladavala prilezitost odpovedat pred ludmi...proste chcela odo mna, aby som robila to, z coho mam taky neskutocny strach. A bolo mi to aj blbe pred spoluziakmi (boli sme pubertiaci, vtedy malokto take problemy chape), preto som proti tej fobii nerobila vlastne nic, ale iba sa vzdala a povedala si, ze hadam to raz prejde. Ale nepreslo to ani na strednej a dokonca som uvazovala, ze kvoli tomu ani nepojdem na vysku. Ale predsa som sla :)) a taktiez nemam rada, ked mi niekto sleduje ruky...lebo mne sa stale mierne trasu, no ked mi ich niekto sleduje, tak sa mi roztrasu ako 100rocnej babicke...a este si myslim,ze aj ja mam miernu klaustrofobiu...napr. chytila by ma panika, keby ma niekto zavrel dajma tomu do truhly alebo do takej zatvaracej postele, ale inak sa to snazim ovladat. Aj cez skolsky rok som sa zasekla v takom modernom vytahu, kde nemas ani ziadnu strbinku na vzduch a pekne som zhlboka dychala, nesnazila som sa prepadnut panike :-)

MAM PROBLEM

kiki na dufam teda no budem sa snzit zabudnut na vsetky svoje fobie fakt... mam ich viac nez dost len ked neviem zit stastne lebo vsetkeho sa bojim a vsetko ma deprimuje ach jaj:(

kiki na

nie nie :) len sa neboj, materinský pud u normalnej ženy určite zvíťazí!!! aj keby ti hociako preplo, topila by si sa v hociakej depresiii.... to je proste zákon prírody :) tak sa neboj a na tú nezmyselnú fóbiu zabudni :)

alzbee: no ked niekedy musim dlho sediet pri pc a potom ist spat, tak sa mi tak isto neda, aj ked sa cudujem, lebo to ziarenie ma na prvy pocit unavuje.... proste dnesny skazeny svet :((

MAM PROBLEM

alzbee.... a ty mas ake fobie?? ak si kuknes temu bojim sa choroby tak to je moja tema... moja dalsia fobia ktora mi neda zit a potom este povec ze som normalna:D ach jaj mne to uz tak stazuje zivot toto vsetko.... a snazim sa s tym bojovat ale nejde fakt... tu fobiu mam preto lebo sa bojim ze spravim nieco koli comu pridem o priatela a kamaratou a tak no to je moja alternativa preco asi to si myslim ale nevim ci je to tak....

alzbee

Najhorsie je uvedomit si, ze vsetky tieto fobie pochadzaju len z nasej hlavy! teda aspon ja to tak vnimam, ze clovek sa nenarodi s nejakou fobiou, ale si ju postupne vybuduje sam svojim zmyslanim...aj u mna sa nejaka ta fobia najde a najvacsi problem je, ze ked ma nahodou prepadne, tak neviem v hlave povedat myslienkam STOP! A moja mama, tak ta ma uplnu klaustrofobiu...s nou ist v zavretom aute alebo autobuse, kde je vela ludi a kde sa nedaju otvorit okna...no amen tma. Taka panika ju chyti... a potom to prenasa aj na mna. A samozrejme do lietadla by nenastupila ani za ten svet! uz som jej vravela, ze mala by navstivit psychiatra, lebo toto jej znacne ovplyvnuje zivot.

MAM PROBLEM

alzbee.... dakujem trosku ma to povzbudilo ze mozno niesom hned stratena.... hej ludia trpia roznymi fobiajami ja mam okkrem panickej poruchy este tri fobie to je jedna s tych este mam dve ja som uz uplne zblbnuty a prestraseny clovek taky ze az ale tie fobie su take ze sa hambim povedat to psychyiatricke kedysi bolo vsetko fajn ziadne fobie ziadna porucha a potom bum a prislo to vsetko naraz:(( keby mi vedel niekto poradit ohladom tych mojich fobii bola by som rada....

alzbee

Ale co by si bola zly clovek! netaraj! :)) i ked samozrejme ta vobec nepoznam, ale uz len z tvojich prispevkov citit, ze naozaj sa toho vsetkeho bojis a preto sprav vsetko mozne preto, aby si sa toho nezmyselneho strachu zbavila :-) takze urcite to povedz psychiatricke...oni ludi neodsudzuju, stretavaju sa zrejme s najroznejsimi fobiami, filiami a neviem, cim este a su na to studovani, aby cloveku pomohli :-))
A inak osobne si myslim, ze v dnesnej dobe sa uz ludstvo akoby naozaj zblaznilo...ale podla mna je to aj kvoli tomu, ze vezmite si kolko kadejakych vln okolo nas prudi-pocitac, internet, mobily, mikrovlnky, televizia, rozne vysielace a kedysi to nebolo az take premodernizovane. A nechce sa mi verit, ze na ludi tieto "energie" neposobia zle...ja to citim uz len na sebe, ze vecer pred spanim, ked nahodou sedim za pocitacom, tak potom vobec neviem zaspat, aj ked zivam o sto sest...iba sa prehadzujem a nervozna som..

MAM PROBLEM

kiki na .... ale ked v telke ukazuju aj biele zeny ktore ublizuju svojim detom.... a ja sa nebojim ze pri tom mojom stave uzkosti ublizim ale ze amm popri pp este nejaku poruchu a mi prepne a nieco urobim tomu bezbrannemu cloviecikovi... ja po babetku velmi tuzim ale strach mi to nedovoli som bezmocna hambim sa to povedat psychiatricke:(( som zly clovek:(((

kiki na

Z kameramanov mi je fakt zle.... Kamerujú ľudi do tváre, keď kričia od bolesti či o pomoc, alebo keď sa zosypú zo smrti blízkeho.... je to choré..... ale hej, je to ich práca... ani ja to už nepozerávam, petože je tojediný protest ktorý proti ním môžem vzniesť.... som rada, že aspoň niekto ma na to podobný názor a tiež to niekomu príde choré:)

a čo sa týka tvojej otázky, viem čo je to pp, dokonca sa s ňou aj každodenne stretávam(kamarátka).... ale viem, že to s ňou zase nie je také hrozné, hej, človek máva stavy úzkosti a tak, takže to nebude tou telkou.... proste sa bojíš že na tebe príde tento stav a ublížiš mu, nie? no ale ja som si istá, že tieto veci dokážu robiť iba matky , ktoré svoje deti neľúbia ... lebo aj keď by si mala hociaké halucinácie alebo čo, predsa je pud sebazáchový že neublížiš bytosti ktorú ľúbis... takže don´t stress :)
(samozrejme výnimkou sú cigánske matky (česť výnimkám), u nich v tých osadách sú deti nechcené, prípadne chcené len na prídavky, tak u tych je celkom bežné že robia zverstvá na svojich detoch)