Zavislost na benzodiazepinoch

Príspevok v téme: Zavislost na benzodiazepinoch
Maja.

Ako sa zbavit zavislosti na xanaxe.Beriem ho uz2 roky pravidelne 0.75 mg denne .Predpisuje mi ho psych.Antidepresiva mi nezaberaju mam Dg.Gen.uskostnu poruchu.Davky nezvysujem.Poradi mi niekto ako na to?Skusala som znizovat ale mam problem .Moje stavy sa zhorsia myslim ze kvoli vysadzovaniu a tak sa stale vraciam na povodnu davku bez ktorej neviem ani zaspat.Dakujem za kazdu dobru radu.Zistujem ze velmi vela ludi ma s tym problemi.Cim nahradit alprazolam -Xanax co nie je navykove.Ma niekto osobne skusenosti s vysadzovanim.Dakujem za kazdu fundovanu odpoved.

bingham

bibba...prve noci budu tazke...ale musis to prestat brat...inak dlhsie som ta tu nevidel...tak dufam ze sa ti to podari :))

bibba

caute ludia, pripajam sa k vam co chcu prestat brat lieky. vysadila som coaxil a stilnox. posledne 3 dni som spala 6 hodin. mam pocit, ze bez tych liekov na spanie to asi nepojde, ale chcem to skusit, vidim ze ma nicia postupne. ale bojim sa, ze nebudem spavat. antidepresiva nemam nikdy problem vysadit, aj tak mi nepomahaju skoro. berem este lexaurin ak mam nervy. uz nemam lieky a rozmyslam ci mam ist k psychiatricke si dat predpisat alebo nemam. dala by som si predpisat len lexaurin. ktory by som si dala v pripade nejakej uzkosti. mam obavy ci to nebude zle s mojim spankom... velmi sa bojim tych noci.

pavlina19

dakujem.
ale ja sa snazim byt teraz na 1x0,25mg ale to je moje maximum:(
lebo ak to zoberiem na zaciatku kym mi je zle tak ma to uspi a ak sa to uz rozbehne tak to cele vytrpim a potom som tiez z toho unavena ale mam radsej brat teraz dlhsie len 1x0,25mg denne a ako potom?
a ano viem ze sa vyhybam a ak idem tak len xanaxom lebo este nie som si ista ci by som ustala mala som obdobie pred 2rokmi ze som ustala.treba ist aj do
vycerpania?situacie rozoberam aj s psychologickou vsetko chapem len prax niekedy nepusti..mam stale socialnu fobiu ale snazim sa to nedat najavo len proste uz je toho vsetkeho vela a dlho:(

Maja.

Najhorsi a najviac trvajuci neziaduci ucinok pri vysadzovani benzo je uzkost, ktora niekedy trva velmi dlho aj niekolko mesiacov.

Maja.

Vsetky lieky benzodiazepiny ale aj tzv.Z lieky na spanie su vysoko navykove.-Zopiklon,stilnox atd. Navyk prinasa zo sebou velmi vela neziaducich ucinkov a rozne syndromy,ako aj upadok osobnosti.

bibba

fakt ze si hovorim, ze do coho som sa zas namocila, ale skuste mi povedat, co je horsie? byt vystresovany a nevyspaty, alebo odkazany na nejake lieky? jedno horsie jak druhe asi, ale aj tak...
niekto je proste taki neschopny, ze musi brat lieky :D fuj, ale nexcela by som ich brat... ja si myslim, ze aj vela z nas si to aj nahovara, ze nevie bez nich byt, takisto ako si nahovarame aj svoje problemy... proste tak to je. tato skupinka ludi je proste strasne od veci... a hovorim to AJ ked k nej patrim.

bibba

ktore z liekov su najnavykovejsie? na depresie, na spanie...?

antidepresiva viem vysadit. ale lieky na spanie neviem...