Zavislost na benzodiazepinoch

Príspevok v téme: Zavislost na benzodiazepinoch
Maja.

Ako sa zbavit zavislosti na xanaxe.Beriem ho uz2 roky pravidelne 0.75 mg denne .Predpisuje mi ho psych.Antidepresiva mi nezaberaju mam Dg.Gen.uskostnu poruchu.Davky nezvysujem.Poradi mi niekto ako na to?Skusala som znizovat ale mam problem .Moje stavy sa zhorsia myslim ze kvoli vysadzovaniu a tak sa stale vraciam na povodnu davku bez ktorej neviem ani zaspat.Dakujem za kazdu dobru radu.Zistujem ze velmi vela ludi ma s tym problemi.Cim nahradit alprazolam -Xanax co nie je navykove.Ma niekto osobne skusenosti s vysadzovanim.Dakujem za kazdu fundovanu odpoved.

rena23

pavlina, mozno robis chybu prave v tom, ze sa stresom vyhybas. Uspesna terapia sa zaklada prave na tom, ze sa postupne stale viac vystavujes tomu, co Ti sposobuje uzkost, az si na to zvyknes a uzkost zmizne. Lieky su dobra podpora v zaciatkoch, ale uzkost nevyliecia, len potlacia. Kym sa neodstrani pricina, liecba nebude uspesna.

RNG

Inac poskodenia mozgovej cinnosti mozu byt aj z neurotoxinov, tj tazkych kovov, splodin plesni a kvasnych kultur(aflatoxin, candida albicans) pesticidov a mnohych skodlivych chemickych liekov.
To sa musi adresovat odmorovanim(chelacia, absorbcia, potlacenie skodlivych mikrobov a parazitov to tieto neurotoxiny produkuju).
Tj tgreba adresovat priciny, nie nasledky=symptomy.

RNG

V prirode je dostatok latok, ktore su uplne neskodne, nevyvolavaju zavislost a predsa pomozu pri roznych nervovych poruchach, vcitane depresie, anxiety utokov, bipolarnych poruch a inych.
V tejto teme velka vacsina uz pochopila, ze chemicke l;ieky nie su riesenie a predsa ich stale beru aj ked im uz nic nepomahaju a len skodia, lebo sa ich nevewdia zbavit. Zopakujem tu niektore prirodne doplnky na napravu hladin neurotrtwnsmiterov.
Na serotonin je to SJW, SAM-e, % htp a L treyptophan.
Na dopamin je to L-DOPA
Na choliny je to napr lecitin, ktory tvori az 30% vahy mozgu(suchej vahy)
Na mineraly je to draslik(K) vapnij(Ca),Horcik(Mg) zinok(Zn) a pripomeniem tu aj jod, lebo ten sa mnohymi nepriamuymi sposobni zucasnuje hormonalnej a enzymatickej cinnosti, co nakoniec ma dopad aj na mozog.
Gaba sa da zvysit zluceninonu B-3 a GABA, na trhu pod menom Picamilon.
Vitaminy skupiny B sa daju tak isto doplnit silnymi zmesami pod menom Stress B.
Takze potravinove neskodne doplnky, ktore nevyvolavaju ziadne zavislosti a daju sa pouzivat kedykolvek v case potreby a prestat ked potreba nie je su tu, su na trhu, volnopredajne a hocikto ich moze pouzivat a nemusi siahat na skodlive chemikalie, ktore boli schvalene ako lieky cez peniazmi ovladane skorumpovane medicke autority.
A je na vas aby ste si vybrali,
alebo skodlive patentovane navykove lieky,
alebo neskodne potravinove doplnky.
Ked sa spoliehater na beznych lekarov organizovanej mediciny, nemozete od nich ocakavat, ze vam odporucia doplnky, lebo ich nepoznaju ba naopak budu proti nim hovorit, ako ich to naucili v skolach ovladanych farmaceuticky, priemyslom. Len velmi mala cast lekarov(v USA je to 2%, na Slovensku este menej) pozna doplnky, lebo si to sukromne nastudovali a odvazia sa ich predpisovat napriek prenasledovaniu.

pavlina19

Dobry den, chcela by som sa opytat vyskusala som od roku 2006 antidepresiva a antiepileptika a stale pritom xanax.
v sucasnosti beriem uz len xanax a to 2x0,25 mg ak sa zadari tak 1x0,25mg ale to len preto ze sa ho snazim vysadzat.viem ze co mam su moje bezne uzkostne stavy a samozrejme abstinecne priznaky.diagnoza po 5rokoch uzkost, co znamena tocenie hlavy, zavrate, tras zaludka, stav odpadnutie, zvysena teplota a unava.
obcas prestavam verit kedze sa vyhybam stresu a zatazy a presda je to dookola..
ako sa vysadza xanax?pocula som ze nemam lamat 0,25mg a zaroven ne nasilu..
dakujem krasne za rady..

Maja.

translate.googleusercontent.com

Ahojte. Tu je diskusne forum ludi, ktory brali benzodiazepiny a antidepresiva. Ta stranka je uz prelozena , hoci technicky ,ale da sa rozumiet a precitat.ludia tam pisu svoje pocity pocas a po vysadeni benzo a add. Maja.

oriesokdn

maja.: ahoj,no to si ma moc nepotesila,neviem ci to zvladnem,rok v takych stavoch,samozrejme ze to nebude kazdy den,ked mi bude blbo,ale neviem co vtedy so sebou robit,ked to na mna pride napr. v obchode,na poste alebo niekde,taky hnusny pocit,ako keby som mala odpadnut,uzkost,panika...zatial som v poho,ale je to este len nieco vyse tyzdna co som zacala znizovat dávky...uvidim co bude dalej,pozriem aj na tu stranku co si mi odporucila,zatial som sa k tomu este nedostala,zatial dakujem!!!

jojcek

Odpiste mi, prosim...
Kamaratka povedala, ze ziadne abstinencne priznaky nema, ze si Diazepam dava (1-2 mg), len ked jej zacne byt zle od zaludka z toho vertiga, je aj to povaovne za zavislost? Vid moj predchadzajuci prispevek.

Maja.

Zadaj do googlu : Ashton manual - Tam sa dozvies vsetky podrobnosti ohladom vysadzovania benzodiazepinov , ale aj antidepresiv. Je to dokonale spracovane super odbornickov. Ja som si to nastudovala a toho som sa drzala cele obdobie. Inac by som nevedela co sa so mnou deje. Su tam aj popisane abstinencne priznaky, ktore mozes ocakavat ale nemusis , kazdy sme iny. Pa.