Unava, slabost, divné stavy

Príspevok v téme: Unava, slabost, divné stavy
Susina

Tuto dilemu uz riesim nejakych 5 rokov v roznej intenzite, u lekára kopec vysetreni nic neukazali, akurat mam nizsi tlak. Velmi sa musim premahat aby som normalne mohla fungovat. Spím cca 7-8 hodin a budim sa uplne ztrieskana, ako keby som spala tak 2 hodiny, boli ma hlava tak ako z unavy, ked pocujem silnejsi zvuk ozýva sa mi to v hlave a je mi to nepríjemné tiez ako pri unave, som na materskej dovolenke a vacsinou si musim pospat poobede s malym tiez inak by som asi odpadla od unavy, catso pride na mna taka slabost spojena so spavostou a derealizacia, ze mam pocit, ze zaspim do omdletia doslova, uz neviem co mam robit :( jeden cas som brala aj antidepresiva, vraj to mam zo psychiky, ale mne sa to nejako nepacia tie stavy, takisto mam pocit, ze s ami zle dýcha po jedle, busi mi srdce, neviem s anadýchnut, ultrazvuk brusnej dutiny je bez nalezu.

Nina1982

Ahoj. Nie, nepracujem. Momentálne som na materskej dovolenke a zistila som, že som znova tehotna, takže som musela vysadiť AD. Stavy, ktoré mam po vysadení AD hádam ani nemusím rozpisovať. Cele zle. Paradoxne teraz tu únavu nejako necítim, za to tocenie hlavy, malatnost, slabosť končatín na dennom poriadku. Hučí mi v hlave, zalahnute na ušiach, pocity na odpadnutie. Zo začiatku trpnutie hlavy, rúk, nestabilita, bolesti hlavy, krčnej chrbtice. Mam pocit, že asi všetko co existuje som mala . Veľa vecí pominulo, veľa zostalo. Nikedy mam dni, že v pohode, inokedy ledva čakám kým si môžem ľahnúť. Ako hovoríš "skvelý život". Užívam len magnézium, k AD sa počas tehu nechcem vracať. Uvidím kedy sa to všetko ukludni, ak vôbec...

posa

Nina - ahoj, mala som vela prace, tak som tu nechodila. No oni ani tak uplne tie stavy nevymizli ale bolo to tisickrat lepsie. Ano brala som antidepresiva cca 5 rokov, momentalne som asi 2-3 mesiace bez nich, len mi zacali stavy, ze mi je skoro nonstop fyzicky zle, som malatna a slaba, neziaduce ucinky po vysadeni ad som mala len mierne, lebo posledny rok som ich pravala len cca kazdy 2-3 den a polovicne davky. Rano sa budim tak akokeby som vobec nespala, spanok mam velmi nekvalitny. Inak ked uz sponias sklerozu multiplex, par krat sa mi stane, ze ma boli za okom a rano vidim rozmazane...ja len dufam, ze to nie je to...rano ked mi zazvoni budik do prace a idem do nej, mam pocit, ze zamdliem po ceste, neviem sa sustredit, velmi dlho mi trva kym sa nejak otrasiem a fungujem...cize super zivot a ty? pracujes?

Cyprian

Zdravím, volám sa Kristián a už niekoľko rokov trpím bolesťou väčšinou ľavého ramena, bolesť z ničoho nič príde a o pár dní zase odíde, bolesť sa zvýši o pár dní na takú bolesť, že nedokážem zdvihnúť ruku od tela, niekedy ma bolesť chytí aj do pravého ramena, ale je to skoro vždy to ľavé, neviem si vysvetliť kvôli čomu by to mohlo byť, ak sa pýtate, či som s tým bol u doktora, tak áno bol som u jedného doktora, ktorý ma poslal na rengén do nemocnice a ak si dobre pamätám, tak z rengénu sa nič nezistilo, povedal mi, že mám prísť, keď ma rameno bude bolieť, čo sa vôbec nedalo, keďže by ma musel stále preobjednávať a bolesť ramena ma vždy prešla do pár dní, čiže som bol zase na začiatku, o rok na to alebo aj o dva roky na to som bol znova u toho istého doktora, ale samozrejme ma musel objednať a objednal ma na piatok, vtedy bol pondelok, tak som si povedal, že sa na to vykašlem, keďže bolesť vždycky ustúpi do 3-4 dní, tak som si povedal, že sa obrátim na nejaké zdravotnícke fórum, kde mi určite nikto pomôže a poradí, ak by ste vedeli alebo máte s týmto aj vy skúsenosti a viete o čo by mohlo ísť, tak by som bol rád za každú odpoveď a radu, pekný deň prajem.

MOnixon

Ja mám 2 deti čakáme 3 a tiež sa cítim neskutočne hrozné unavená a tiež spim niekedy fakt aj 9 hodín a toez keď sa zobudím tak sa cítim ako keby som spala len 2 hodiny môže to byt určite vyčerpanosť. Aj pri prvému som bola neskutočne rozbitá keď som ho mala a pri druhému som skončila v nemocnici preto že som Kojila a stále bol pri cicke bola som taká vyčerpaná že som odpadla. Treba hlavne veľa jesť, piť vody a nejaké vitamíny brať môže to byť aj keď máš malo železa.

Nina1982

Posa
Keď píšeš, že sa Ti stavy vrátili, znamená to, že na nejaké obdobie vymizli? Užívaš nejaké lieky? Ja sa už cítim ako totálny idiot, v hlave mam rôzne diagnózy, od sklerózy multiplex, po nádor na mozgu, atd.. Neurologicka to uzavrela ako uzkosti/tetania, vraj žiadne vyšetrenie ako MRI mozgu nie sú potrebné.. Tak sa len trápim a tapem... Našťastie tu únavu necítim každý deň, lebo inak by ma už asi kleplo...

posa

Ahojte po 11 rokoch :) uz si heslo nepamatam, Jajka, Tatiana este tym trpite? mne sa tieto stavy vratili, tak sa chcem opytat ako sa mate, ked tu este chodite, poslede dva dni sa citim sialene zle, ledva stojim na nohach, uplna malatnost a neviem sa sustredit, akokeby som mala kazdu chvilu zamdliet

resenn

Sa moze zdat, ze ked robim, tak som na tom dobre... ale verim tomu, ze aj Ty by si to prezila, ide skor o to ako... Vela krat som unavena, napriek tomu, ze sa v pohode vyspim 8-9 hodin, a \"je mi zle\"... Ja to vacsinou nazyvam, ze mi je zle, tazko sa to niekomu vysvetluje, kedze to nie velmi konkretne, ako napr. boli ma hlava, brucho a pod. Casto sa neviem sustredit, ak sa dlho s niekym rozpravam a mam stat v klude, je mi na odpadnutie, ale kolkokrat mozem aj sediet, a ked mi dlho niekto nieco rozprava, tak to pride, plus napr. ked sa nemozem napit, a mame nejaky miting, tak nemozem poriadne prehltat a tak, nehovorim, ked sa najem (niekedy to ani nemusi byt nejak strasne vela), tazko sa mi dycha, som unavena, zahmlieva sa mi pred ocami a tiez sa malokedz viem najest bez niecoho na pitie... to toho ovela viac a takto to trochu vyzera, ze vacsina veci suvisi, ak su okolo mna ludia, ale nie je to uplne tak, vela krat to prichadza aj ked som sama za pocitacom... Malokedy sa mi stane, ze pridem domov a som prijemne unavena, alebo sa citim \"normalne\", kolko krat idem tak do hodiny spat a v pohode spim vkuse 3-4 hodiny po robote... a najhorsie, ze uz mam pocit, ze to ani s nicim konkretnym nesuvisi (situacia, ludia, spanok), ze to neviem ovladat (napr. tym, ze si pospim viac a pod.)... niekedy spim malo (5-6 hodin) a som viac v pohode, ako ked spim 9-10 hodin...
Ako si na tom s alkoholom? Fajcis? Pravdou je, ze ja nemam nejaky extra zivotny styl, ale ta moja \"unava\" je neprirodzena. Je toho ale ovela ovela viac :)
A inak ak ten stred bol tiez pre mna, tak ja som z Bratislavy :)