Unava, slabost, divné stavy

Príspevok v téme: Unava, slabost, divné stavy
Susina

Tuto dilemu uz riesim nejakych 5 rokov v roznej intenzite, u lekára kopec vysetreni nic neukazali, akurat mam nizsi tlak. Velmi sa musim premahat aby som normalne mohla fungovat. Spím cca 7-8 hodin a budim sa uplne ztrieskana, ako keby som spala tak 2 hodiny, boli ma hlava tak ako z unavy, ked pocujem silnejsi zvuk ozýva sa mi to v hlave a je mi to nepríjemné tiez ako pri unave, som na materskej dovolenke a vacsinou si musim pospat poobede s malym tiez inak by som asi odpadla od unavy, catso pride na mna taka slabost spojena so spavostou a derealizacia, ze mam pocit, ze zaspim do omdletia doslova, uz neviem co mam robit :( jeden cas som brala aj antidepresiva, vraj to mam zo psychiky, ale mne sa to nejako nepacia tie stavy, takisto mam pocit, ze s ami zle dýcha po jedle, busi mi srdce, neviem s anadýchnut, ultrazvuk brusnej dutiny je bez nalezu.

RNG

kazdemu odporucam si doplnovat selen, zinok, jod, vitaminy C E a D-3, v pripade zleho spanku treba brat veci na ukludnenie(l-theanine, SAM-e, SJW, 5-htp, ) pripadne priamio na spanok, ako melatonin, chmel, valerian, pastierska kapsicka a samozrejme mineraly(K, Ca Mg)
Niekomu pomozu aj cez den prane zmesi vitaminov B, ako Stress B. Dobry spanok vyzaduje cez den plno silneho svetla a v noci uplnu tmu, inac sa nevyluci dost hormonu spanku, melatoninu a mozog nema moznost si cez den nazbierane informacie spravne ulozit. Z nedostatku hlbokej spankovej fazy sa da az zosaliet.

andm

Susina - inak presne som aj ja rozmyslala nad tymi alergiami... ozvi sa potom, ako si dopadla... nehodis sem mail, alebo ako by sme sa vedeli skontaktovat? Dik.

testy

Susina
necitala som celu diskusiu tak neviem co si vsetko popisala
ale ak sa to deje po jedle-moze to byt aj nejaka alergia alebo zle travenie...
bola si uz na nejake vysetenia ohladom alergii na potraviny-mlieko-laktoza,kazein,lepok a podobne veci
vacsinou ked rano vstavas slaba a nie si vobec oddychnuta-urcite by si mala zajst k lekarovi...

amajka

Pokiaľ to nemáš z celkového vyčerpania z malého, tak si daj vyšetriť štítnu žľazu. A doplň sa nejakými vitamínmi.

Susina

andm - no jo, presne, to poznam, s niekym sa rozpravam a napadne ma, ze nevladzem stat a pod. :))) hruza

praveze vobec nepijem, nefajcim, nemam nadvahu, nic :) len mi je blbo, ale to su uz roky, fakt roky a stale si nieco nove najdem, uz ma to nebavi, tu ma zaboli, tam ma zaboli, tu sa vyskytne problem, tam sa vyskytne problem, s travenim s kadecim uz

skoda, ze Bratislava, som tajne dufala, ze budes z KE, maily vymenit mozme

andm

Susina,

Sa moze zdat, ze ked robim, tak som na tom dobre... ale verim tomu, ze aj Ty by si to prezila, ide skor o to ako... Vela krat som unavena, napriek tomu, ze sa v pohode vyspim 8-9 hodin, a \"je mi zle\"... Ja to vacsinou nazyvam, ze mi je zle, tazko sa to niekomu vysvetluje, kedze to nie velmi konkretne, ako napr. boli ma hlava, brucho a pod. Casto sa neviem sustredit, ak sa dlho s niekym rozpravam a mam stat v klude, je mi na odpadnutie, ale kolkokrat mozem aj sediet, a ked mi dlho niekto nieco rozprava, tak to pride, plus napr. ked sa nemozem napit, a mame nejaky miting, tak nemozem poriadne prehltat a tak, nehovorim, ked sa najem (niekedy to ani nemusi byt nejak strasne vela), tazko sa mi dycha, som unavena, zahmlieva sa mi pred ocami a tiez sa malokedz viem najest bez niecoho na pitie... to toho ovela viac a takto to trochu vyzera, ze vacsina veci suvisi, ak su okolo mna ludia, ale nie je to uplne tak, vela krat to prichadza aj ked som sama za pocitacom... Malokedy sa mi stane, ze pridem domov a som prijemne unavena, alebo sa citim \"normalne\", kolko krat idem tak do hodiny spat a v pohode spim vkuse 3-4 hodiny po robote... a najhorsie, ze uz mam pocit, ze to ani s nicim konkretnym nesuvisi (situacia, ludia, spanok), ze to neviem ovladat (napr. tym, ze si pospim viac a pod.)... niekedy spim malo (5-6 hodin) a som viac v pohode, ako ked spim 9-10 hodin...

Ako si na tom s alkoholom? Fajcis? Pravdou je, ze ja nemam nejaky extra zivotny styl, ale ta moja \"unava\" je neprirodzena. Je toho ale ovela ovela viac :)

A inak ak ten stred bol tiez pre mna, tak ja som z Bratislavy :)