Unava, slabost, divné stavy

Príspevok v téme: Unava, slabost, divné stavy
Susina

Tuto dilemu uz riesim nejakych 5 rokov v roznej intenzite, u lekára kopec vysetreni nic neukazali, akurat mam nizsi tlak. Velmi sa musim premahat aby som normalne mohla fungovat. Spím cca 7-8 hodin a budim sa uplne ztrieskana, ako keby som spala tak 2 hodiny, boli ma hlava tak ako z unavy, ked pocujem silnejsi zvuk ozýva sa mi to v hlave a je mi to nepríjemné tiez ako pri unave, som na materskej dovolenke a vacsinou si musim pospat poobede s malym tiez inak by som asi odpadla od unavy, catso pride na mna taka slabost spojena so spavostou a derealizacia, ze mam pocit, ze zaspim do omdletia doslova, uz neviem co mam robit :( jeden cas som brala aj antidepresiva, vraj to mam zo psychiky, ale mne sa to nejako nepacia tie stavy, takisto mam pocit, ze s ami zle dýcha po jedle, busi mi srdce, neviem s anadýchnut, ultrazvuk brusnej dutiny je bez nalezu.

Susina

jajkafr - no ja osm uz taký menši Dr. House :))) patram odkedy mam tieto stavy uz 6 rokoc ach jo, aj na potravinovu alergiu som uz myslela...ono tých pricin moze byt viac a vzajomne sa prekrývaju

aj ten tlak, tiez mam nizky dooost a vcera som sa celý den nalievala pepsi a bolo mi dobre :))) ale zas kavu pit nechcem,lebo mi akosi nerobi dobre na zaludok

hej a vyspata som resp. keby som neponocovala mohla by som spat este viac :))) mam dieta, ktore nastatsie pekne prespi celu noc

tatiana26

Presne tak, tlak mám síce nízky, že 90/60, ale kávu mám zakázanú...jednak kvôli obličkám, jednak dráždia CNS...čaj zelený a čierny tiež nemôžme.

Dnes som tak strašne unavená, že pomoc...a to idem na veľkú rodinnú oslavu, tak neviem, ako to zvládnem, dokelu.

jajkafr

Pocit na odpadnutie a točenie hlavy môže byť spôsobené nízkym tlakom skúšala si piť kávu? Nízky tlak sa liečiť nedá lekári odporúčajú vypiť aspoň jednu kávu denne.

house

Potrebujete vypnut poriadne sa vyspat to je udel zien na materskej.Tieto stavy su z nevyspatosti a z nocneho vstavania.Poznam to ked som hraval s kapelou po nocnych baroch cez prazdniny.
Spanok cez den nikdy nenahradi nocny.
Stale sa to zhorsuje a z toho je aj tachykardia zaludocna neuroza podrazneny
sluch clekove podrazdenenie neurovegetativneho systemu.Pomahaju nie antidepresiva ale sedativa .Potrebujete
utlmit nerovegetativny system blahodarne posobia sprchy aj studene a striedat s teplymi ,med ,vela vitaminov skupiny B.

tatiana26

CHUS nezahŕňa derealizáciu či pocity na odpadnutie, ani točenie hlavy, čo sú moje hlavné príznaky, čiže to by som tiež vylúčila...

jajkafr

ahoj vyzerá to na chronický únavný syndróm. Je to nešpecifický príznak väčšiny ochorení. Môže sa vyskytovať pri nástupe akéhokoľvek zápalového alebo iného ochorenia, ešte pred nástupom špecifických príznakov daného ochorenia. Ale tento chronický únavový syndróm sa môže vyskytovať aj samostantne bez iného ochorenia. Skús si o tom viac prečítať na nete celkom dobre to je rozobrané na www.imunotop.sk sú tam odkazy aj na iné stránky.

Ako už bolo spomenuté únavu môžeš pociťovať aj pri alergii. Napr. ja keď zjem čokoládu alebo banán, na ktoré mám alergiu začne sa mi strašne točiť v hlave je mi zle od žalúdka a neskutočne sa mi chce spať. Rovnako to je aj keď vysadím lieky a dostanem sa do styku s alergénmi.

Príčin je mnoho, ale keď ti nevedia pomôcť lekári tak neviem my tu na tomto fóre môžme len odhadovať a hrať sa na Dr. Housa.

tatiana26

Bielu múku som vylúčila dávnejšie, ale teraz už občas zjem aj biele pečivo, keď nie je na výber...nerobí mi to nič...mliečne výrobky tiež nemusím, takže týmto to asi u mňa nebude, ale ďakujem za tip :)