Unava, slabost, divné stavy

Príspevok v téme: Unava, slabost, divné stavy
Susina

Tuto dilemu uz riesim nejakych 5 rokov v roznej intenzite, u lekára kopec vysetreni nic neukazali, akurat mam nizsi tlak. Velmi sa musim premahat aby som normalne mohla fungovat. Spím cca 7-8 hodin a budim sa uplne ztrieskana, ako keby som spala tak 2 hodiny, boli ma hlava tak ako z unavy, ked pocujem silnejsi zvuk ozýva sa mi to v hlave a je mi to nepríjemné tiez ako pri unave, som na materskej dovolenke a vacsinou si musim pospat poobede s malym tiez inak by som asi odpadla od unavy, catso pride na mna taka slabost spojena so spavostou a derealizacia, ze mam pocit, ze zaspim do omdletia doslova, uz neviem co mam robit :( jeden cas som brala aj antidepresiva, vraj to mam zo psychiky, ale mne sa to nejako nepacia tie stavy, takisto mam pocit, ze s ami zle dýcha po jedle, busi mi srdce, neviem s anadýchnut, ultrazvuk brusnej dutiny je bez nalezu.

Susina

radca - nepridalo mi prispevok neviem preco, takze po vylieceni zapalu si uz take stavy nemal? ja o com viem tak to je, ze mam chronicky zapal hrdla, dr. mi uz ani lieky nedala, ze nic stým uz, 20 rokov mi hnisali mandle po vybrati ok az na to, ze ten rk je stale cerveny, tazko s tými zapalmi

radca

Mal som tiez nieco podobne a vysetrenia krvi boli uplne normalne. Az na kolonoskopii mi zistili chronicky zapal hruneho creva. Nemas zvyseny cholesterol?

Susina

tatiana - tak pekný dnik dnes ai nerobis

radca - kolonospokiu Ti nikto neurobi len tak, zapal moze byt, jeden mam idem si po lieky ale nemyslim, ze to ma suvis, vysledky krvi mam ok aj sedimentaciu, ja to mam uz roky vid. nizsie

radca

Ten nizsi tlak moze znamenat, ze mas v tele nejaky zapal. Skusil by som nejake vysetrenie -kolonoskopiu, alebo zaludka a tenkeho creva. Chronicky zapal moze byt dost nebezpecny, koli moznosti vzniku komplikacii (rozsirenie zapalu, amyloidoza, atd...).

tatiana26

okej, tak to všetko zvládni...ja tu ešte hodinu budem, potom nakúpiť, so psom a oddýchnem si a uvidíme, čo ďalej...

Susina

tatiana - napisem, idem teraz vonku potom idem vyluxovat byt a vecer ti napisem :) prijemnu pracu hej a pi vela vody som zistila, ze pijem pomenej a beriem koenzym Q10..ale 30 mg mi nezabera 60tkou s acitim lepsie tak zatim

tatiana26

áno, áno, zase o mne...vôbec nemám predstavu čo to je zobudiť sa vyspatá...nenapíšeš na ten mail radšej?

Susina

tatiana - bola som aj u neurologa samozrejme :)ano mam lepsie dni aj horsie 6 rokov som ako na hojdacke, ale viac je tých horsich napr. ked som uz z celeho dna unavena a ideme nakupit uz sa motam, je mi tazko, toci s ami hlava, vacsinou mi je lepsie vecer resp. v noci, rano s atazko budim proste nemam take dni ze vyskocim z postele vyspata a idem makat a vecer s prijemnou unavou zaspim, tak eje iba niekedy ked fyzick ymusim makat asi mi fakt chyba viac pohybu :)))

tatiana26

u neurológa si bola?
lebo ak to napadlo teba,napadlo to aj jeho a určite si to preklepol, ani ti to nepovedal...z bežného vyšetrenia vidí náznaky

tatiana26

okrem toho za tie roky...už by sme boli v iných stavoch :)
a tebe sa to zhoršuje? lebo ja to mám tak, že mám lepšie a horšie dni, ale má to svoju hranicu, že viem, že za tie roky je to také konštantne zlé, že sa mi to nezhoršuje...občas sa to zlepší, občas vráti na tú hranicu..