Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Taliancina alebo spanielcina

tina172

Ja som študovala na výške taliančinu. Španielčina je ľahšia, ale tieto dva jazyky sú si dosť podobné. Ja som si vybrala taliančinu, lebo veľa cestujem po Taliansku, ale španielčina sa používa vo svete viac.

milovnicka sp

Rozhodne spanielcina - ovela vacsie vyuzitie a bohatsi jazyk! Taliancina je tiez krasna, ako aj (podla mna) vsetky latinske jazyky, ale spanielcina je skratka the best! Hlavne netreba stracat cas vahanim a zacat sa ucit - ci uz spaninu alebo taliancinu :-)
No a ked sa nahodou rozhodnete pre spaninu - kludne sa ozvite na moj mail!

kacu.katka

Doporučuji studium španělštiny přímo ve Španělsku a to kokrétně v Alicante v jazykové škole Juan Sebastian Elcano.

vevericka

ked sa chcete ucit nejaky jazyk lacno a online..staci si najst kamarata z daneho statu a pisat, pisat, pisat..velmi srdecni su luda z juznej am. ak chcete spanielcinu..nie je to sice spisovna spanielska,maju par odchylok, ale na dorouzmienie sa aj v samotnom spanielsku vam to staci.:)

Kate :)

Ja sa tiez rozhodujem. O tyzden idem na dovolenku na Tenerife, tam by som mohla chytit nieco z tej spanielciny.. :-)A ano, pravdaze sirsie vyuzitie.
However, taliencina ma laka hlavne kvoli tomu, ze milujem opery a venujem sa hudbe a predsa len bude lepsi zazitok sledovat operu ako taku a necumiet hore na titulky :P Hudobna terminologia je tiez z talianciny a velmi pekne mi zneju.

Mozno ked sa vratim z dovolenky budem vediet co sa mi paci viac :)

poipoi

Podla vsetkych vyskumov odborbikov, co som citala, tak spanielcina je najlahsi jazyk na svete. Ja som mala na vyber medzi taliancinou a spanielcinou a vybrala som si taliancinu. Vzdy sa mi velmi pacila, je uzasne zvucna.

ESMERA

Tak ohľadom španielčiny som asi tá najsprávnejšia osoba, ktorá Ti vie poraidť. Je to môj najzamilovanejší jazyk, štyri roky som sa ho učila na gympli, maturovala som z neho, a aj som chodila n aolympiády, vyhrala osm aj celoslovenské kolo v apríli roku 2001 v Iuvente v blave. A chcela som ísť španielčinu študovať, ale rozmyslela som sa, ale hoci mám 26 rokov, ešte uvažujem, že si z nej externe spravím bakalára aby som mohla aspoň na dohodu učiť v jazykových. Ešte som sa tej myšlineky nevzdala. Španina je super, veď si len na nete klikni "Julio Iglesias - Manuela", alebo piesne ako "Todo el amor que te hace falta", "Ni te tengo ni te olvido", "Amor, amor, amor" a uvidíš, ako Ti poskočí srdiečko pri tých slovách a melódiách.
Ja osm si vyskúšala už aj učenie a tlmočenie zo ŠPJ, a myslím si, že španina je krajšia ako taliančina, lebo TJ je dosť tvrdá, a navyše španina je rozšírená pomaly v celej južnej Amerike, spolu s AJ a arabčinou patrí medzi tri najdôležitejšie svetové jazyky. Takže ja orzhodne odporúčam španinu. A je aj ľahká. Keby niečo, môj mail je: durcova2@post.sk Pokojne napíš, poradím.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Taliancina alebo spanielcina - Fórum - ZDRAVIE.sk