anonymne listy

Príspevok v téme: anonymne listy
wifi

Zdravim, viem, ze tato tema sa tu velmi nehodi, ale myslim, ze je to najrychlejsia cesta, ako ziskat nejake odpovede. Problem vznikol niekedy v jeseni, kedy nam prisiel domov prvy anonym, v ktorom stalo: \"davajte si pozor na manzelku!\" Moj otec je velmi ziarlivy clovek a doma sa nasi kvoli tomu casto hadaju. Moja mamka je zase obetavy clovek az az a ruku do ohna dam za to, ze sa nicim takym voci nemu neprevinila (takto to tu prosim nerozoberajme, ze by to mohla byt pravda). Skor on je ten, o ktorom by som povedala, ze by mohol za niekym chodit, kedze nie je casto doma a tu ide a hentam ide a mozno je niekde uplne inde...ale to mi je jedno. ide mi o spravodlivost! obhajit mamku a vypatrat osobu, ktora nam strpcuje zivot...nedavno nam prisiel uz treti takyto anonym a tentokrat to bolo pekne v obalocke a uz aj presne adresovane menovite mojmu ocovi. mame podozriveho, resp. dvoch podozrivych ludi, ale nemame dokazy, ze to mohla byt ta dvojica...snazili sme sa overit si pismo, ale ak to boli oni, tak to dali napisat zrejme tretej osobe. ako postupovat v takomto pripade? je to urcite osoba, ktora zije blizko (zrejme rovno na nasom dvore), lebo to hodi do schranky len vtedy, ked vie, ze oco je doma a mamka doma nie je (takze to vyberie zo schranky on), dalej vie, ze chodi na ryby a nocne (vraj vtedy chodi moja mamka na nocne vylety, co je smiesne, lebo som vtedy skoro vzdy doma). Moj otec je ziarlivy a hlavne ked si vypije, tak vykrikuje mamke vselijake veci a vsetko to pocut von...steny su tenke...takze ta osoba nebude byvat daleko. Co s tym? ma to uz unavuje prizerat sa na to, ako sa rodicia hadaju kvoli niekomu, kto nam chce evidentne ublizit...ked dosiel nedavno NN list, oco sa snazil byt kludny, ale vnutri ho to zozieralo, lebo je to obrovsky ziarlivec a cudzim veri, ale vlastnej rodine nie...co robit s takym listom? policia s tym asi nic nepravi, ze? :( prosim, poradte...

janka24

Ale ved ked vieš ty, že to robia susedia tak to vedia aj rodičia nie? Otec nepovedal, že aha suseda? Teda, medzi vašimi to nebude dobre aj keby sa to vyriešilo, kedže je taky žiarlivec a ako si spomínala skor na nheo by si povedala, že podvadza...bohvie či ta jeho sa to nesnaži zničit- - mne sa rozum zastavuje nad takými primitívnými ludmi, ktorí nevedia, čo "od dobroty"...

wifi

uz som v koncoch :( velka hadka bola. a mozno sa este neskoncila...nie mozno, ale urcite:( a ta dotycna osoba to musela pocut, kedze je to nasa suseda a zdielame s nou spolocny dvor...tak teraz aj keby som jej hodila do schranky znenie paragrafu, tak by vedela naisto, ze sme to boli my...musela od slova do slova pocut celu hadku :( a tie listy chodia vtedy, ked je len oco doma (mamka je vtedy v praci), nie vtedy, ked ma nocnu...ma nebavi takto zit...stale v hadkach:( pocuvat ako niekto (moj oco) nadava na moju mamku.

bublik

ved je to jedno, na sude sa to riesit nebude ani nic podobne, ide len o to, nastrasit toho co to robi. kludne na tu policiu chod, ja som raz bola u policajtov s kamoskou ktorej sa vyhrazali susedia v panelaku lebo vraj robila hluk a policajti ju nevysmiali ani nic take, postavili sa k tomu velmi chapavo, povedali ze dobre, zapiseme to a dali jej kopiu toho ze to bolo nahlasene na policiu, ona si ju v bytovke vyvesila a odvtedy mala pokoj. tiez sme sa bali ze nas vysmeju ale sak na co tam su... aby sme sa na nich mohli obratit. tvar sa nestastne, prines listy so sebou a uvidis ze ti pomozu, za pokus to stoji, nie?

bardotova

severanka vdaka :-)))
prave o to ide, o tu formulaciu - davajte si pozor na manzelku.
ak by doslo na lamanie chleba, velmi lahko sa z toho ktokolvek vyvlecie, je to napisane salamunsky, neda sa to napadnut. vsak na tom nie je nic zle.
to, ze to v konecnom dosledku narusilo rodinne vztahy, to je uz vec samotnej rodiny. niekto si to mozno zle vysvetluje, alebo si pripusta viac ako treba. ale kazdopadne, je v rodine nedovera. ak by si partneri verili navzajom, takato nevinna veta ich vztahu neublizi.

severanka

bardotova: "Podľa paragrafu 206 ods. 1 Trestného zákona sa dopustí trestného činu ohovárania ten, kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý môže značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, najmä poškodiť ho v zamestnaní, narušiť jeho rodinné vzťahy, alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu. Potrestá sa odňatím slobody až na dva roky alebo peňažným trestom."

bardotova

wifi, podla mojho nazoru ti s tym na policii nepomozu. pokial sa nejedna o vyhrazky ublizenim na zdravi, ohrozenim zivota alebo majetkovej trestnej cinnosti, nie je naplnena podstata trestneho cinu a anonym nema byt za co stihany.
ak byvate na dedine, nemalo by byt tazke zistit, odkial tecie kalna voda...

ocko_zelene

moj brat mal tiez takyto problem - listy chodili svagrinej, ze ju podvadza - pritom za brata dam ruku do ohna, on by ju nikdy nepodviedol, boli to ciste klamstva, lebo dokonca v jednom liste bolo napisane, ze kedy sa mal akoze stretnut s milenkou a on v tom case bol s nasim otcom v meste..... Proste haluz, uplny vymysel. Svagrina mu pravdaze veri, ale vies si predstavit, im sa akurat vtedy narodilo dietatko, tak jasne, ze ta pochybnost v nej bola, sa trapila, plakala.
Vyriesili to takto: u nás v meste vychádzajú take miestne noviny a uverejnuju tam aj nazory citatelov. A moj brat napisal taky kratky clanok, ze ich obtazuju anonymnymi listami, ze aka strasna je ludska zloba, proste vsetko a na koniec napisal, ze na kazdeho raz dojde a ze uz maju tusenie, kto to je a budu to riesit cez prislusne organy. Odvtedy neprisiel ani jeden list.

severanka

ja by som si rozhodne znenie toho zákona nalepila na schránku a odtiaľ išla rovno na políciu...

ale počkať prát krát počas nočnej, tiež nie je zlý nápad...

ččččč

bublik: to nie je zlý nápad...len ja som nepochopila jednu vec...tie listy chodia poštou, alebo ich niekto hádže do schránky LEN s menom otca. lebo ak platí druhá možnosť, tak ten text na schránke by bol super riešenie....prípadne si dotyčného vystriehnuť, viem, že to bude náročné, ale skúste párkrát počas otcovej nočnej čakať a ak sa zadarí, prekvapiť ho a ešte aj odfotiť mobilom. na políciu môžeš ísť myslím aj u vás v dedine, ale ak sa obávaš, že tam dotyční majú známosti, tak môžeš ísť aj na okresnú.