Ako sa umývať tam dole? (pre baby)

Príspevok v téme: Ako sa umývať tam dole? (pre baby)
34

Ja mám podozrenie, že sa tam dole zle umývam. Ja sa tam umývam tak akoby som sa utrela toaletným papierom po vykonaní malej potreby. Nejak sa tam "nešpáram". Viem, že sa nemá vyplachovať pochva a nemá sa umývať odzadu, od análu do predu, čo vôbec nerobím. Ale narážam na medzery medzi ohnabiami a našla som tu dokonca aj tému o hygiene klitorisu! Prosím, povedzte mi či sa uývam zle a ako sa umývať.

dobra vila

alzbee - jj, presne tak...ani mne to vtedy nezaplo, ze od coho to moze byt. Az potom sa dovtipila a jejda :-/. Ale uz sme obe mudrejsie, vidis :D.

Severanka - to sice neviem... ale moc si to nemyslim...aj keby sa tam nieco "zachytilo", je to vlastne to, co mas tam dole a z toho (tympadom by si si musela vysetrit pohlavny organ). Myslim, ze ak je vsetko dole ok, tak by s tym problem byt nemal, aj ked nehovorim, ze to co hovoris, je hlupost :). Ktovie...preto ju treba menit casto, tiez sa neumyvam iba zasadne s nou...vsak ja som taka cistocna maniacka, ze nakoniec z toho bude chora :-/

severanka

ja som mala problémy aj pri umývaní lactacydom, už dlhšie ho nepoužívam, ale asi si ho znova kúpim, je to fajn... cítim sa taká sviežejšia...

btw, hubičkou by som sa neumývala... je to dosť nehygienické... aj keď ju dobre vypláchaš, aj tak sa tam môžu udržiavať bársaké nevhodné "zvieratká" :D

alzbee

No aj ja ked som bola mala-este niekedy pred pubertou som si ju normalne umyvala mydlom...juuuj a to stipalo potom:(( ale vtedy ma ani nenapadlo, ze to je z toho...

dobra vila

Ja mam tiez sprchovy gel na intimnu hygienu (Nivea intimo), ci ako sa to vola.
Ja sa tam dole zvycajne umyvam hubickou, ktoru pouzivam zvacsa iba na to. Ale ja si to tiez riadne vymyjem. Kazdy okraj, vsetko :-P. A ked sa umyvam rukou, tak tiez si to vsetko prejdem, aj okolo posvoveho vchodu (samozrejme, ze dnu si cahat nemas), ale kludne si to tam dole vymi...
Nvm, hovori sa, ze na intimnu hygienu ti staci iba voda, ale ten intimni ti odporucam - pre udrzanie zdravia a sviezu vonu :).
Ja ked som bola mladsia, tak som bola tak blba, ze som si to tam umyvala normalnym mydlom, pretoze som bola uplne posadnuta cistotou a potom ma vsetko svrbelo, vysusilo sa mi tam prostredie a co ja viem! Som sa bala, ze uz z toho som dostala nieco, ze som chcela byt cista...pretoze sa to moze stat, narusis tym "floru". Takze to nerob :-P

alzbee

Ja si dam na ruku trosku Lactacydu a prebehem si nou po vnutornych pyskoch, cez klitoris a este cez a okolo posvoveho vchodu...

jasienka

ja to robim takto: napenim si v rukach gel na intim.hygienu a nanasam ho prstami vsade dole, na vsetky vonkajsie casti, medzi pyskami, vsetkymi styrmi :-), aj na vonkajsiu cast vaginy , teda ako je vstup, necham posobit a zmyjem vodou