bulimia+anorexia=bludný kruh

Príspevok v téme: bulimia+anorexia=bludný kruh
sewie

aby bolo jasné,mám dvadsať rokov a som bulimička...konečne som si to priznala,ako každý som si myslela že mne sa to stať nemôže,myslela som si že je to len záležitosťou mladých a naivných dievčat ,ktoré si snívajú svoj sen o modelingovom móle a teraz kričííím pomóc!neviem sa z toho vymotať a už ďalej nevládzem.prechádzam z anorexie do bulímie a z bulímie do anorexie,chcem sa toho zbaviť ale pri tom nepribrať,mrzí ma ako savidím-ako trosku,je mi psychicky zle z toho čo sa zo mňa stalo a cítim sa ako chudera,nedokážem sa už z nočoho tešiť...akoby bol koniec...mám odvahu bojovať ale z týždňa na týždeň znova a znova začínam stále ten istý boj...do kedy?ako dlho to ešte vydržím?!

iveta

timka
a ty nemozes svojej mame jednoducho povedat ze nech to neprehana? ona asi ma strasne vycitky za tvoju chorobu a preto si asi myslim ze ti musi takto vela varit
preco sa od nej neodstahujes?? neda sa to??? ved ako som citala vahu k vyske mas teraz akurat tak jedz 6 x za den v malych davkach ..len stravu neprezuvaj ... aspon antidepresiva si chod dat predpisat k psychiatricke mozno by ti pomohli..ja neviem..alebo nejake posedenia u psychologicky ...nemusis teda ist do nemocnice ... urob pre seba nieco

timka

cha-cha. liecenie urcite nie. 3krat to nemalo vyznam a vtedy som mala vacsie odhodlanie ako teraz. Pokus sa krotit a zacat pravodelne jest. Ale to by som asi mala mojej mame zavolat, nech mi na obed(resp. večeru, lebo az vecer dojdem z roboty) nerobi sisky.

iveta

timka
a co chces s tym dalej robit? skusis opat liecenie??
ved takto sa neda zit nemozes jedlo prezuvat..a vypluvat.

timka

a ešte je zaujímavé, že keďže som toho včera viacej zjedla ako len pozula, večer akolo 5 mi už išlo prasknut brucho, ale ešte aj tak by som stale niečo jedla a furt som chodila do kuchyne na arašidy, platky jabka a iné sprastosti. V zúfalstve som schopna zjest aj cibulu len tak bez nicoho

timka

no to je pravda, že ja si to planujem. Vlastne neplanujem, u mna je to každy den. proste si cestou domov nakupim rohliky, aby mame nebolo podozrivé, že kolko jedla z domu zmizne. a potom len zujem a vypluvam.
Ale dnes som sa nad sebou zamyslela a chcem to skusit. Ale od 9 rozmyslam nad tym, či sa najedst a robim vsetko mozne preto, aby som nemusela, A uz sa blizi cas obeda tak si dam salat s cottage syrom. Ale bojim sa, že keby som sa bola nejedla doteraz, bola by som z toho nervozna, a nevedela by som sa sustradit na svoju pracu.
Zajtra by som mala byt na dovolenke. a uz som sa tesila, ako budem cely den akoze jest, ale teraz sa uz bojim, ako to doma vydrzim. Ako sa prinutim jedlo prehltnút a nevyplut. Bojim sa sama seba. Cez week som vela normálne jedla. Miesala som kapustnicu s fasirkami a majonezovym salatom. A bola som nahnevana na seba, ze som ich jedla a nevypluvala. Ale mama bola doma. uááááá chce sa mi plakat nad svojim zufalstvom.
Viete kolkokrat som si uz myslela, ze no teraz som sa z toho uz dostala. A vzdy sa smysknem spat.

daira

ahoj Timka, u mna to bolo predovsetkym
to navalove prejdenie vdaka tomu , ze som sa nudila pri telke a muselo som s rukami nieco robit .Predovsetkym si uvedom , ze preco to robis .Rada by som ti pomohla
a co sa tyka spomaleneho metabolizmu ,ta
ze aj keby nieco pribrala ,tak sa nemas coho bat ,lebo nikto nehovori ze to nemozes schudnut spat normalnym stravovanim.

smile31

timka, mala som podobny problem ako ty, s tym ze to jedlo skoncilo nakoniec vsetko v zachode. Dokazala som do seba toho naladovat ozaj velmi vela na jedno posedenie a tie kombinacie. Rodicia pomaly nestihali nakupovat, ale mysleli si ze co jedine mozme dcere dopriat ak nie jedlo. Tak nakupovali....Postupne sa mi ta moja pozravost velmi hnusila a povedala som si dost. V prvom rade som musela nasich naucit ze mi nemaju nakupovat tolko jedla. Ved s jedlom rastie chut. Trvalo to , lae pochopili

teddy

Timka
Ja by som tvrdila, že sa u teba jedná skôr o bulímiu ako anorxiu.. I keď obe idú ruka v ruke, nikdy sa nedá povedať, že by bulimička nemala prvky anorexie a naopak..
Ja som ten istý prípad, tiež som ešte donedávana bola v domnení, že som anorektičkou s občasným bulimickými záchvatmi, aj keď som toho nezjedla až tak veľa a vracanie mi nikdy veľmi nešlo, tak som radšej pila rôzne čaje na chudnutie, kompenzovala pohybom a pod..
Tiež som si prečítala zopár knižiek na tému ppp a celkovo popis, moje určité prvky viac pasovali k bulímii.
A ako vidím a čítam si mi dosť podobná, takže skôr tá bulímia..
No aj tak ti prajem veľa veľa síl, drž sa a dávaj si pozor cez víkend..

sewie

timka,ty mas bulimiu,alebo zachvatovite prejedanie,ak nevracias...dievca-rozmyslaj!ako to ze vies ze zas sa prezeres?ved tz to planujes!povedz si sakra ze dnes nie!dnes nebudu langose,a somariny!ved chces chudnut!preco jes veci ,ktore potom lutujes ?a hlavne v takych mnozstvach ktore lutujes?mozes cvicit kolko chces ale ked sa takto zle stravujes nedosiehnes nic!skus sa zatat!nevzdavaj to!normalne sa najedz!naloz na tanier a konec!poziadaj mamu nech to viac uz neda,ak mas chut este jest zdrhni z domu niekam...chod na dlhu prechadzku kym ta to neprejde!!!!