bojim sa opakovania rocnika

Príspevok v téme: bojim sa opakovania rocnika
[zruseny8]

na 99% mi hrozi opakovanie druheho rocnika. mam velke obavy z toho pretoze uz nic nebude take ako predtym. po prve zbytocne stratim rocnik a neviem co budem cely rok robit, ale to druhe a najhlavnejsie je ze pridem o fakt par dobrych ludi. studujem asi 200km od mojho rodneho bydliska a kedze opakovat budem len tie predmety ktore nemam - asi budem chodit len raz do tyzdna na ne. cize nase vztahy akoby prachom zapadnu. su to ludia z mojej skupiny a velmi ma mrzi ze nemozeme studovat uz dalej spolu.. vobec si to neviem predstaavit ake to bude, ze stratim svojho partaka v labaku..ako ste to vy vyriesili?

katka...

No vies to je na vas ci si tie vztahy udrzite. O priatelstvo sa treba starat, ale musi to ist z oboch stran. Ja som s tymi mojimi chcela ostat v kontakte, sem tam som sa im ozvala, ale ziadna nadsena odozva. Uvedomila som si potom, ze som az tak nemala na nich lipnut a vela veci som videla inak ako boli v skutocnosti. V tvojom pripade to vsak moze byt inak. Ale po skole aj tak pojde kazdy svojou cestou a ten kontakt uz nebude taky ako na skole.

jajkafr

no farmácia je vraj dosť ťažká a tých profákov ti nezávidím keď to tak robia. Ber to tak, že s ľuďmi s ktorými si rozumieš zostaneš v kontakte aj naďalej a tí ostatný ti môžu byť ukradnutý spoznáš nových ľudí, budú nové priateľstvá bude ok uvidíš

[zruseny8]

ano som s nimi denodenne, su z mojej skupiny, ale ja by som chcela aj nadalej udrziavat tiezň vztahy. pretoze su dost z blizkeho okolia a aj po skole. len neviem ci toto opakovanie nieco nezmeni..

opakujuca

Ja ta chapem. Urcite ta to mrzi, ale zmieris sa s tym. Ja som tiez opakovala rocnik. A uz som aj uspesne dostudovala. A co sa tyka spoluziakov, no to je tazke. Ja som na tych svojich tiez bola naviazana, boli sme spolu dennodenne a potom zlom. Odrazu sme sa uz nestretavali a nase cesty sa nerozisli kvoli mojmu opakovaniu rocnika, ale kvoli tomu, ze kazdy isiel na iny odbor. A teraz, ked uz sme vsetci skoncili nemame o sebe ziadne informacie. Takze take su vysokoskolske kamaratstva, su len pokial ste v skupine. Najdes si inych partakov, neboj.

[zruseny8]

rocnik idem opakovat kvoli skuskam. s jednou bol taky problem ze pan kompetentny stale vravel ze rpave ten termin bude posledny. ale nikdy nepovedal presny termin. cize ty ked si sa to chcela naucit tak si musela dat bokom ine skusky, rpetoze 1000otazok a 800-stranova kniha sa za dva dni neda naucit. dalej divne opravovanie vyucujuceho ktory s tym predmetom nema nic spolocne, nevie ani ako to ma byt spravne, body ze 0 0 0 1 0 2, kde maximum bolo 4 body na jednu otazku, pritom to mas dobre..takze sa mi ostatne skusky odsuvali a nakopilo sa to vsetko a teraz sa nie a nie z toho vymotat. cize kvoli tomuto budem musiet a cely rok som mala nejaku smolu, akoby ma niekto zaklial :D. inac studujem farmaciu a toto je moj druhy rocnik. a lenivost? hej som strasne leniva do ucenia a nie a nie sa dokopat :D

jajkafr

ahoj tiež študujem na vysokej. Viem, že to nieje jednoduché, ale prečo vlastne opakuješ ročník? Čo študuješ? Prečo si nespravila skúšky? Lenivosť? Nechodila si na prednášky? Nechcelo sa ti učiť? Nejaké problémy? Alebo do školy si dotlačená a nebaví ťa to čo študuješ a študuješ to len preto, že to chce niekto iný napr. tvoji rodičia? Ak ti mám pravdu povedať neviem ako by som to riešila. Ja to riešim tým, že sa poctivo pripravujem na každú skúšku, aby som ju spravila na prvý termín.