PRE RNG...soja estrogen

levicaaaa

karioll: čiže keď beriem antikoncepciu je to prakticky jedno, nie ?
:D

i tak si nemyslím, že by až tak nejak výrazne ovplyvňovala tvorbu estroénu... aj sa to niekomu už nejak prejavilo ?

karioll

levicaaaa
lebo zasahuje do tvorby a vyuzitia estrogenu,to je zensky hormon,ktory ta chrani pocas sexualneho zivota,ked budes po menopauze ,alebo este nemas menzes mozes jej jest kolko chces

karioll

to vies mirka,cely svet sa toci okolo vaginy a penazi........
propagovali vo velkom veto s lecitinom.ze ake je zdrave,uzasne,bol tam neurolog,ze aky ma pozitivny vplyv na mozog a pod.potom bol v jednom programe lekar,ktory vypocital,ze aby to malo propagovany ucinok,tak by clovek musel denne zjest 36 polievkovych lyzic.potom tu reklamu stiahli

mirka 23

A tie marketingove vplyvy, to je fakt hrozné, ked pozeram tie reklamy, tak je mi zle...ale na istých ľudí to zabera. Ale je super, že kočka sa aspoň opýta tuto na forte, kym si niečo kupi.

mirka 23

karioll, ja viem tolko, že podla najnovšich vyskumov soja škodí a hlavne na štitnu žlazu. Do nedavna bolo známe, že je zdravá a teraz toto, ale nikto to neprizná a ďalej sa soja predava...

karioll

mirka23
ja viem,ze zeny pocas aktivneho sexualneho zivota,cize v dobe ked maju vela estrogenu nemozu soju jest, mysli si za ako zdravo zije,ludia su proste sprosti a nepoucitelni,podliehajuci vselijakym divnym marketingovym vplyvom

RNG

nenechaj sa zavadzat reklamou, ze izoflavony su hormonom podobne latky, oni sice maju dost podobne ucinky, ale nenahradia ludske hormony uplne.
Ak potrebujes niektore ludske hormony, staci zobrat na ne polotovar alebo latky stimulujuce ich vytvaranie, nahrazky nie su naozajstne ludske hormony a pre to nesu zo sebou urcite nebezpecie.