Sú Anglické nepravidelné slovesá cesta k úspechu aby som vedela dobre AJ?Pomoc!

Príspevok v téme: Sú Anglické nepravidelné slovesá cesta k úspechu aby som vedela dobre AJ?Pomoc!
bezradna.gab

Sú Anglické nepravidelné slovesá cesta k úspechu aby som vedela dobre AJ?
Áno?!?
Učím sa anglicky na škole(ale viete ako AJ na škole,nič sa pomaly neučíme a to som už 2r na strednej a do kopy nevime z AJ nič)!!!
Tak teraz cez prázdniny sa ja sama ako samouk učím anglicky,slovíčka,filmy a programy pozerám v angličtine...ale rozumiem každé 10 slovo:(
A čo si myslíte sú NEPRAVIDELNÉ SLOVESA VELMI VELMI dôležité?
Napríklad ked budem vediet nepravidelné,podla vás sa skôr dorozumiem anglicky?
Proste prosim pomôžte mi,a to v tom,aké máte vy techniky,triky na učenie slovíčok a tých nepravidelných slov AJ.
Dajte radu...chcem to stihnú do konca sept.
Napríklad do konca sept. sa chcem naučit tieto nepravidelné na tejto stránke:
www.englishpage.com

Ako si mám to vtlačiť do tej hlavy..pomáhajte...dakujem vopred každemu

JulkaN

Veľa z najčastejšie používaných slovies v angličtine sú práve nepravidelné. Preto ich treba poznať. Našťastie ich nie je veľa. Ak sa naučíš 150, tak ti to bude bohate stačiť. Tu nájdeš zoznam nepravidelných slovies aj so všetkými ich formami a možnosťou si ich precvičovať: www.speakingfriends.com

Slovesá sú najdôležitejšou súčasťou slovnej zásoby. Preto je dobré ich neodkladať na neskôr. Zvyšok gramatiky sa naučíš aj dodatočne, ale slovesá budeš potrebovať už od začiatku.

denis13

Nepravidelne slovesa v anglictine treba ovladat, teda, tych zakladnych aspon 60, idealne aspon 150, urcite nie je pre beznu komunikaciu treba vediet stovky nepravidelnych slovies. V tomto clanku su aj super sposoby, ako si ich zapamatat: www.anglictinarychlo.sk
Okrem nepravidelnych slovies vsak potrebujes vediet rozumiet hovorenej anglictine, ovladat aj inu slovnu zasobu aspon 2-3000 najcastejsich slov, este dolezitejsie mat tuto slovnu zasobu aktivovanu = vediet ju aktivne pouzivat pri komunikacii = skladat vety a rozpravat. Prizvuk, vyslovnost, gramtatiku vyladis casom.

Jesua

Zdravím podľa mňa je dobré naučiť sa rozmýšľať po anglicky a začať tak že sa naučíš veci čo používaš už teraz v materskom jazyku len ich začni používať v aj a aj si ich mysli po anglicky. Dostaneš taký dobrý základ :) Ináč ak by niekoho zaujímalo, tak tu sú celkom fajn stránky, síce v češtine ale pohoda www.domluvitse.cz

roboas

Ahoj nepravidelné slovesá určite nezaručujú dobré speakovanie. Neviem určite je fajn ich vedieť ale zvyšok jazyka treba ovládať tiež ja sa napr učím cez metódu Imitum : www.anglictina-bez-biflovania.sk a k prehľadu nepravidelných slovies som sa ešte nedostal učím sa tam skôr rozmýšlať priamo v anglinčtine a nie slovíčka.

Esso

Ahoj ak máš ciel dorozumieť sa anglicky. Tak najskorej sa dorozumieš tak, že sa naučíš najpoužívanejšie slová a to je jedno či sú to slovesá alebo podstatné mená hocičo. Najpoouž. slová napr 200 alebo 500 a potom nejaké tie frázy aj aspoň 50-100, a tieto veci budú obsahovať značnú časť anglických textov alebo monológov alebo dialógov snáď :) A potom pozeraj filmy, počúvaj videá piesne a prekladaj si rob čo ťa baví :) nech sa veci nabalujú a potom sa snáď aj dorozumieš :) Na doma ešte odporúčam program Imitum www.anglictina-bez-biflovania.sk

jasomto4562

ovecka ja som kludna len som vyjadrila svoj nazor, to snad mozem...a je irelevantne aka je tema stara, niekto kto riesi nieco podobne si to moze citat aj teraz.a autorka zjavne nevie ze nepr. slovesa su zaklad, ked sa pyta to co sa pyta

0vecka

jasomto4562 skludni hormone ta tema je 7 rokov stara.... kazdemu je jasne ze ak sa nechce jazyk naucit ako polsky robos tak take nieco zakladne ako su nepravidelne slovesa je povinna jazda

jasomto4562

Ako sorry ale to je co za hlupa otazka? Chcem vediet dobre anglicky, ale tuto konkretnu cast gramatiky sa mi ucit nechce, tak mozem ju odignorovat? Tak ked raz chcem vediet jazyk naozaj dobre tak si nevyberam co je mi pohodlne sa naucit a co uz je navyse....A co sa tyka ich dolezitosti,iste vyjadris sa aj bez nich ak ti nebude vadit rozpravat ako hotentot typu: Spim vcera dobre.

majo8974522

V skole sme sa sice ucili jazyky, ale vacsina studentov nevie komunikovat. V skole nas totiz ucia len biflovat. Ja som po rokoch ucenia sa anglictiny v skole, stale nevedel komunikovat. Potom som sa dopocul o kurze anglictina bez biflovania, tak som si povedal, ze za vyskusanie nic nedam a nelutujem. Moja anglictina sa konecne zlepsila.
K tym nepravidelnym slovesam si skus pozriet toto www.anglictina-bez-biflovania.sk

0vecka

ja nevim sak takisto aj v slovencine sa pouziva obcas pasiv a pasiv sa naucis za 5 minut a ked tomu venujes hodku tak ti to uz ostane na par rokov v usiach....