tlak na hrudi

Príspevok v téme: tlak na hrudi
Emmaa

Dobrý deň, v poslednom case mi zacalo brniet v lavej ruke a vcera a dneska som pocitila tlak na hrudi a horsie sa mi dychalo.. mam len 16 rokov. Mám zatial nie na 100% potvrdenu astmu ale zachvaty mavam len na jar teraz som v pohode.. az na toto myslite ze to suvisi s astmou? alebo je to nieco ine? za odpovede vopred dakujem

karioll

zodac je stary liek,preco ti nedaju telfast??????????
tie navaly moze sposobovat vysoka davka flixotidu,je to dobry liek,ale vedlajsi ucinok kortikoidov,no povedzme to tak,nic moc.ventolin by mozno bolo dobre vymenit za atrovent,je to to iste v podstate,mozno ti vadi nejaka sucast lieku.a medzi nami,ked uzivas tieto lieky tak mas astmu a nie ze nemas na 100% potvrdenu,hlavne nikdy samovolne neprerusuj liecbu,mozes zomriet

Emmaa

uzivam ZODAC .. na zachvaty mam ventolin a rano a vecer flixotide.. citala som ze to moze byt od chrbtice.. uvidim ako sa to bude vyvijat.. a diki.. momentalne ma tiez boli na hrudi a mam nehorazne navaly tepla ..

jajkafr

ahoj môže to súvisieť s astmou. Ja mám astmu a užívam aj lieky. Keď som na liekoch väčšinou nemám typické záchvaty ale mám sťažené dýchanie pocit tlaku na hrudníku akokeby mi niekto sedel na hrudi a nemôžem sa poriadne nadýchnuť vtedy mi brní v prstoch na rukách a v horších prípadoch aj na nohách a tiež nos. Dosť blbý pocit.
Ak mávaš záchvaty tak to znamená že máš astmu. Prečo neberieš lieky? Sezónni alergici a astmatici by mali užívať lieky počas celej sezóny kvitnutia čiže začať krátko pred začiatkom jari a končiť až keď napadne sneh. U celoročných alergikov počas celého roka.

Keďže píšeš, že ti brní len v ľavej ruke môže to byť aj od chrbtice. Možno si zle spala a vyskočil ti stavec. Ak ti to neprejde určite navštív lekára.

Aké spreje máš doma ktoré používaš v jari?