Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

praca delegata

emca

no co si pamatam, tak kurz zacinal v septembri a v decembri boli skusky, cize tak 3.5 mes.ale ako spominali predomnou, skor ako kurz, ktory vsak musis mat absolvovany, budes potrebovat vela trpezlivosti a komunikacnych schopnosti. vela zdaru :)

datelinka

natuska, viac ako o kvalitu kurzu ide o to, aky bude tvoj pristup k samotnej praci delegata, ako sa pripravis z hladiska vedomosti a ako si vyspela z hladiska interakcie s ludmi, ci mas charizmu, trpezlivost, komunikacne schopnosti.
moja znama ma absolvovany kurz, ale nikdy za tych cca 15 rokov pracu delegatky nerobila a uz zrejme ani nebude robit.
mne sa naopak tato praca velmi paci a ak bude vhodna prilezitost, budem ju robit znova :-)

07natuska

oo dost ma zaujala tato tema je to pekne alternativa ...da sa zo vykonavat aj popri vs?? inak teraz som pozerala na nette kurzy a ja som z nitry a tam sa jeden otvara o tyzden neviete poradit ci je dobry ci sa zato oplati vyhodit peniaze? dakujem

datelinka

presne tak, ako uz napisalai dievcata predo mnou, je potrebne mat kurz sprievodcu v cestovnom ruchu a jazykove skusky, teda min. jednu v ramci tohoto kurzu. kurz robia viacere organizacie a vysoke skoly s tymto zameranim. staci ti vsak ak mas ukoncene stredoskolske vzdelanie, delegatku mozes robit aj pocas studia na vysokej skole.
prax- ta je velmi dolezita. mozno budes musiet ratat v prvu sezonu s nejakou kratsou zmluvou alebo blizsou destinaciou :-)
co sa tyka pracovnopravneho vztahu k cestovke, robi sa to roznymi sposobmi. pre destinacie, kde trva sezona cca 3 mesiace (chorvatsko, grecko, taliansko,..) sa to robi vacsinou formou dohody o vykonani prace, s tym, ze dostavas diety + provizie z predanych fakultativnych zajazdov, pripadne za sprevadzanie tychto vyletov. v pripade, ze sa jedna o destinacie, kde trva sezona dlhsie, vacsinou su uprednostnovani delegati, ktori su SZCO. vzdy ale zalezi na dohode s cestovkami. kazdopadne, ked uz budes mat preukaz, je potrebne podat ziadosti alebo prihlasky na konkurzy do cestoviek dostatocne v predstihu, cca vo februari.
no a co sa tyka stresov, je to tak, ze na zajazdy chodia klienti, ktori si chcu oddychnut ale aj klienti, ktori sa chcu hadat a ked bude aj vsetko tip-top, skritizuju vsetko. treba sa vsak naucit s kludom zvladat akukolvek vyhranenu situaciu, nenechat sa vyviest z miery, vzdy pristupovat korektne ku klientom a nezanedbat nic zo svojej strany.
psychicky narocne su najma take situacie, ked dojde k nejakym tazsim ochoreniam klientov, urazom, kradeziam, strate dokladov, alebo dokonca aj k umrtiu klienta :-(
delegat musi byt preto velmi komunikativny, recovo pripraveny, musi byt dobry manazer a hlavne dobry psycholog.
vela stastia :-)

emca

presne tak, kurz ti staci, robi ho akademia vzdelavania v raci,dalej v cestovke, kde budes ziadat o pracu, budu od teba chciet prax (s najvacsou pravdepodobnostou-zalezi od cestovky,resp. turistickeho subjektu) a VODICAK :) budes doprevadzat skupiny turistov do hotelov a pocas ich pobytu obehavat hotely a riesit "prusery" vela zdaru... ale ak si silnejsia povaha, tak si to mozno aj uzijes. nechces radsej skusit animatorku? peniaze su skoro tie iste a nemas taky stres a sa zabavis :)

*d

ahoj datelinka :) chcela by som sa Váś-Ťa opytat ako si sa k praci delegata dostala, aku musis mat vystudovanu skolu alebo aky kurz musis zvladnut popripade nejake veci navyse kt.musis ovladat a este ci sa pracuje iba v ramci prazdnin resp.turictickej sezony.

Este ma zaujima co vsetko zahrna praca delegata :)

dakujem ti za odpoved a prajem pekny den

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

praca delegata - Fórum - ZDRAVIE.sk