Krce v zaludku

Príspevok v téme: Krce v zaludku
lenka1984

Prosim o radu, posledne 3 dni ma trapia krce v zaludku. Su v intervaloch priblizne kazdu pol hodinu po dobu cca 3 minut. Za posledne dni ma velmi nafukuje, naduva, zapchu nemam, skor ma prehana, akoby jedlo co zjem cezo mna len preletelo. Neviem, ci som len zjedla nieco zle, alebo mam podrazdeny zaludok, posledne dni jem len suche toasty s maslom, krekry z ovsenych vlociek, pijem vodu, bylinkove caje, no velke zlepsenie nebadam. Posledna menstruacia mi skoncila pred 8-mi dnami aj tu som mala slabsiu nez zvycajne a par dni mi meskala. Moze to byt sposobene stresom v praci? Prip. nasledok nie velmi dobrej zivotospravy? Za posledny rok nemam velmi pravidelny prisun jedla. Ranajky sice kazde rano, no niekedy dalsie jedlo aj po 8-ich hodinach. Poradte mi ake jedlo by mi pomohlo, pripadne coho sa vyvarovat.Mlieko nepijem vobec, to mi nerobi dobre.Dakujem za pomoc.

RNG

Alternativne metody sa monopolnou medicinou snazia potlacit na celom svete, bez ohladu na to, ci su uspesnejsie alebo nie.
Takze na Heidelbergovu kapsulovu metodu musis hladat kliniky, kde to robia. Dokonca najdes niekolko desiatok takych az v USA, co je samozrejme mizive percento, kdeze v USA je vyse 700 tisic lekarov. A drviva vacsina na traviace problemy automaticky predpisuje znizovanie kyselin... O 30 az 50 rokov, kde toto pravdepodobne prestane budu pozerat na tuto dobu ako stredoveku hlupost,,tak ako sa dnes pozera na odpor lekarov v 19 storoci proti sterilizacii.

Janyna

Už som sa informovala aj v jednej nemocnici v Nemecku a nerobia testy phcapsulou.A Tiež neviem zistiť,kde robia kultivačné vyšetrenie ,myslím citlivosť antibiotík na HP.Ak nezaberajú antibiotika,ktoré sa celoplošne ordinujú,nemalo by sa to takto zistiť?Čítala som ,že je to možné.Veď človek môže byť už rezistentný na antibiotika,čo sa už niekoľko desiatok rokov ordinujú.Keď sa robí kultvácia moču,tak sa zistia konkrétne antibiotiká,čo zaberú.Aspoň mne to tak v minulosti liečili-cielene,pri uroinfekte.Veď asi sú odolné kmene HP na niekoľko rokov predpisované kombinácie antibiotík.Som laik,ale nie je to možné?

RNG

Janina, ani v USA to nie je rozdielne. ked mas problemy z travenim, gastraci robia same testy a pchaju do teba rozne "lieky" co situaciu este zhorsia. Protikyselinove su naozajstna pliaga, lebo znicia traviaci proces

Janyna

Nerozumie,prečo ak existuje takáto metoda merania ph,prečo sa to nepraktizuje aj u nás,.Veď aj lekári a ich rodina sú potenciálnymi pacientami?To naozaj nikomu na nás nezáleží v našom zdravotníctve?Ja sa trápim už rok a neviem ako ďalej,lekári mi len dávali lieky proti kyselinám a bez efektu,stále horšie a stále len gastroskopia,každý vidí niečo iné a po čase je tam Helicobacter,aj to neviem,či sa tam nedá zavliecť aj pri tých hadičkách.A ty pacient tráp sa,hľadaj pomoc na forach a skúšaj ako pokusný králik... Myslím si,že to je úplne zásadné vyšetrenie,že či má pacient veľa ,alebo nedostatok kyselín.Aj keď oni tvrdia,že keď jeHP,je ich určite veľa.Tak prečo tie lieky ani trošku nezabrali?Potom povedia,že to je psychika.Mám Zápal žalúdka a pažeráku zo psychikyJe toto zaužívany postup?Keď nevieme pomôcť,hodíme to na psychiku?Zlatá dobrá výhovorka... Už som prestala veriť lekárom apo roku behania a jedenia medikamentov už iba trpím doma a neviem,čo ďalej...

RNG

Terda aby som to upresnil, dovodov moze byt hromada, ale pri zaludocnom nafukovani musi byt nedostatrok kyselin, lebo dostatok kyselin by tie kvasne a hnilobne procesy potlacilo.

RNG

Typicke priznaky nedostatku kyselin, a pre to premnozenia kvasnych a hnilobnych bakterii v zaludku a z toho zapaly zaludocnych stien.Postupne to znici aj crevnu floru, lebo tie rozmnozene hnilobne kultury nakoniec osadia cele creva a vytl;acia uzitocne probiotika. Za tym nasleduje IBS, neskor Crohn a naposled rozpad criev=ulcerativna kolitida.
Kyseliny si treba doplnit, inac sa ti zdravie zruti do prioepasti. Zialbohu neocakavaj, ze ti to lekar poradi, lekari predpisuju len chemicke lieky, nie potravinove doplnky. A dokonca nevedia ani merat kyseliny a ich vyrobu v zaludku, lebo na to je len jedina presna metoda, ktoru maloktory gastroenteorolog vobec pozna
www.phcapsule.com

tajka99

Dobry den, je to sice dost davno, co tento prispevok bol pridany, ale zaujimalo by ma, ako to dopadlo, lebo ja mam skoro identicke problemy : 6 dni mam kazdych cca 20 minut krce v zaludku, pod rebrami v strede, mam pocit plynatosti, ale ani nejaka extra zapcha ani hnacky nie su, len tie bolestive krce, ako kontrakcie pri porode... Nezda sa mi, zeby to malo vplyv na stravu, mala som to 5 dni pravidelne kazdych 15-20 minut, co nie je prijemne...v noci to bolo tiez zle, hoci som mozno na hodinku zaspala, uz som sa zas zobudila...az dnes mi to trochu polavilo, po Espumisane a Pantoloc control, ten druhy mi odporucil svagor lekar...

svišť

Zdravím. Moja mama má už takmer rok problémy s neznesiteľnými nočnými kŕčmi v oblasti žalúdka... (nie často, zhruba raz - dva krát do mesiaca). Pred mesiacom sa len vďaka donúteniu od jej šéfa v lekárni vybrala na pár vyšetrení. Zistili jej okrem iného nález na žlčníku, ktorý však nespôsobuje tieto bolesti a údajne tam má žalúdočný pruh. Dáva si neskutočný pozor na to, čo je a aby nejedla neskoro večer. Lekári nevedia, čo jej spôsobuje tie bolesti. Začínajú jej vždy večer okolo desiatej a trvajú až do skorého rána. Úľava prostredníctvom Algifenu vôbec nepomáha a je tvrdohlavá ako mulica zavolať si v tú chvíľu sanitku. Vždy, keď už aj žalúdok je veľmi podráždený, nadránom vždy ide vracať a dávi len žlč. Potom je už len lepšie a lepšie. Prosím Vás, nestretli ste sa niekto už s týmito príznakmi? Sú to skutočne ukrutné bolesti a moja mama je fakt z inej planéty, keď chce dobrovoľne prežívať túto tortúru...
Ďakujem