Bývanie v meste verzus bývanie na dedine (byt)

Príspevok v téme: Bývanie v meste verzus bývanie na dedine (byt)
ewinka

Zdravím všetkých,
S priateľom riešime otázku bývania, chceme sa osamostatniť, kupit si byt. Avsak nemáme taku hotovost na aspon 2-izb. byt v meste - Košice, musel by zobrat uver, ale v okoli Kosic je mozne kupit byt za sumu taku, kolko nasetrene ma. Ja si osobne myslim, ze ci byvanie na dedine-vo väčšej dedine tak ako v meste má svoje výhody aj nevýhody,
Povedzte, vlastne napíšte... co si o tom myslíte... ci radsej na dedinu, alebo ostat v meste a platit 15-20 rokov hypoteku,
dakujem za vsetky prispevky,
Majte sa.. :)

lost

"Na dedine je nuda ako sviňa. "

to ano, ale v meste to nie je ine, teda podla mna > co je v meste ?

co je v BA ?

aupark?
nudaaaaaaa
co ine? :D
centrum?
no mozno, ale nepoznam to tak ani tak :D

a co sa da robit v meste ine? co odporucas? napr v BA.. alebokdekolvke inde..

lost

"V meste ma nikto neohovára"

no neviem v akom meste byvate vy ale... :D

pezinok, tranva, bratislava.. vsade ohovaracky

alebo som mozno len specialny...
profile.ak.fbcdn.net

Excell

Ja som sa narodil v Bratislave a určite by som za dedinu nemenil. Maximálne mať niekde pri lese chalupu na občasné víkendy. V meste ma nikto neohovára ak nechodím do krčmy, nikto sa nestará prečo nechodím do kostola, nikoho nezaujíma ako sa obliekam. Na dedine je nuda ako sviňa. Nie je kam ísť, nie je čo robiť.

karkulkaa

ďakujem za túto tému...my riešime ten istý problém.....byt na dedine...ja z toho vôbec nie som nadšená lebo som vyrastala v meste a bývali sme v centre,takže som mala všetko pod nosom.A zase môj priateľ býval v byte na dedine a akosi o meste veľmi počuť nechce.Tak a prišiel do cesty byt na dedine za super cenu v dnešnej dobe.Takže nezostáva mi nič iné asi ako sa prispôsobiť.Keďže žijeme v zahraničí,tak beriem ten byt teraz ako nejakú poistku v prípade,že sa budeme chcieť vrátiť na Slovensko, aby sme mali strechu nad hlavou.

môj názor na tvoju otázku ak odpovedám čisto nezaujato,(že sama nie som nadšená z bytu na dedine)je asi radšej ten byt na dedine a nemusíš splácať žiadnu hypotéku a strachovať či ju budeš schopná splácať - stať sa môže všeličo.Samozrejme ak ta dedina nie je 40 km od Košíc.To by ťa to cestovanie a výdavky s tým spojené asi omrzeli.

uhlie

Dedina je lepsia,

mozes chovat ovce, kravy, kone, sliepky, kacky, ale aj holuby. Pestovat kaleraqb, mrkvu, petrzlen, zemiaky, uhorky a rajciny. Mozes vyzametat chalupu, ist do kostola, ohovorit susedov a klabosit na ulici.

lost

ja by som isiel uz asi na dedinu, i ked tazko povedat

na dedine ma clovek pozemok, tj. prakticky neobmedzene moznosti.

chces bar? postav o jednu izby naviac a mas svoj vlastny bar, nemusis as trepat do ineho, chces disco? sprav si ho vo velkej obyvacke, chces bowling party? sprav si ho v dalej izbe... chces bazen? mas ho na pozemku, chces x garazi? ziadny problem...

byt je znacne obmedzujuci, ale hold asi "lepsi" pre mladsieho cloveka , pretoze nenesie zo sebou ziadnu zodpovednost :) ved plati spravcu...

ale je to otrava.. byt..

(v byte si nemozem predsa vykopat ani atomovy kryt :) )

lost

idealne je asi dom na velkom ranci v strede centra bratislavy :D

ale take neexistuje :)
(ehm, mozno ak by ste ma zvolili za prezidenta :D )

pista442

Ja býbam v dedine pri Trnave (Trnava-Modranka).Mám sa tu veľmi dobre a som tu spokojný.Preto si myslím že na dedine je lepšie aj keď máte deti pustíte ich na dvor a tam sa budú hrať a nebudú robiť zle.Deti môžete potešiť aj domácim zvieratkom,ktoré sa ťažšie hová v byte ako na dedine.

wowo1

ja som bratsilavcanka a pred tym solm zila v brne a wiedni a dublne,,utekam prec z miest,,po tolkych rokoch velkomestskeho zivota.Kupila som si domcek v na rakuskj dedine a predala bratislavsky byt.
Nikdyt by som hypoteku nezobrala, citam ekonom analyzi a najma pocas krizi pockajte s tym.s tou hypotekou po krize.
Neviem si vynachvalit domcek na periferi malej dediny a vsade ci uz vo wien ci v ba som za pol hodiny autom, tak ako po Bratislave v mhd,.Vo velkych mestach panuje naozajstna sloboda,ci uz v nazoroch alebo v obleikani,,ale take mesta na slovensku nie su ,,su vsetky moc male,.Ide o to co chces a ci mas auto..vsetko sa da aj z dediny..chces sa po veceroch zabavat tak v meste, chces deti a klud sport bicykel a zahradku tak dedina