Stale spim

Príspevok v téme: Stale spim
jana...

chcela by som sa opytať ci nema nietko podobny problem..spim bezne 10 az 12 hodin..problem je vsak v tom ze nedokazem vstat..som unavena a keby som sa neprinutila spim aj 20 hodin...neviem cim to moze byt..v minulosti som brala antidepsresiva a tablety na ukludninie...mohlo by to nejak narusit organizmus?..dakujem vlemi za akykolvek nazor

Shehulienka

Stale spim..Rano vstanem ako tak,vypijem kávu,naranajkujem sa a za taku pol hodinu si musim ist znovu lahnut a spat..nedokakážem mat otvorene oci,také mam tažké viecka,nedokážem s nikym komunikovat..Pred mesiacom som dostavala infuzie kvoli bolestiam chrbtice,vtedy to zacalo,uz tam som zaspavala a od vtedy sa nemozem toho zbavit..Chodila som z infuzie rovno do prace,ospata,v praci som sa trochu prebrala,musela som..Teraz nerobim,takze naozaj prespim skoro cely den..Len navarim a dost!Vobec neviem co so sebou,velmi mi to vadi,nikdy pred tym som to nemala.Beriem lieky od psych.ale to uz 10 rokov a nikdy nebol takyto problem.Strasne sa musim premahat aby som aspon nieco spravila,ved nie je mozne ze idem na nakup a ani neviem co davam do kosa,lebo poriaddne nevnimam co som taka ospata.Neviem ci mi chyba nejaky vitamin,alebo cim to moze byt..dakujem za radu.

forever21

Ja som mala pressne ten isty problem. Vyriesilo sa to, ked som zacala brat vysoke davky vitaminu D a doplnky na stitnu zlazu.

domxo

skuste si zakuit špecilny budík ktorý vás bude udid v správnej fáze spánku, lebo normalný budík vás zobudí skoro vždy uprostred hlbokeho spánku ( volá sa budík aXbo) to že dlho spíš je sposobené pravdepodobne ( viac pravde podobne než alergie a cievy) žiadnym systémom ( Musíš mat systém kedy vstávaš a kedy chodíš spat aspon približne telo niesu hodinky ktoré nastavíš kedy chceš) potom skoro nulová spotrea energia ( necvčíš sedziš doma na fekalke pri pc) zlou stravou ( nemusí to byt len fast food ale aj zdrave jedlo korého prijmeš neprimerane množstvo) alebo stres... Choroby modornej doby

Evka123

U mňa je dĺžka spánku stále v extrémoch. Chcela by som mať normálny spánok, spávať tak 7-8 hodík ako bežný člove. Lenže ja si oddýchnem iba keď spím 2-3 hodiny. Keď spím 4-9 je to najhoršie. Nedokážem vtedy vstať. Už veľa krát som sa kvôli tomu vykašľala na školu, len aby som si mohla oddýchnuť. No a potom keď spávam 10-13 hodín je to tiež fajn. Vtedy si oddýchnem. Ale keď to prekročím a spím dlhšie, som na tom strašne. Nič nevládzem. Prespím celý deň a som neskutočne unavená a nedokážem od únavy ani vstať z postele. Poraďte mi čo mám robiť. Chcela by som spávať 7-8 hodín, lenže moje telo takúto dĺžku spánku pokladá za maximálne neprijateľnú. :(

Eva531

Co sa mojho "mensieho problemu" so spankom z minulosti tyka, tak cez den som nebyvala unavena a nezivala som, nespavala som poobede, ani inokedy cez den, necitila som potrebu cez den spat, len som proste mala prilis dlhy nocny spanok. To je vsetko, ziadne antidepresiva, ani ziadne ine lieky neboli.

Eva531

Mozno by pomohlo kupit si program Colonix, alebo Herbalife na precistenie criev. Colonix si vygooglis (drnatura), mozno keby som sem hodila link, tak by to administrator vymazal ako reklamu. Herbalife je zbytocne predrazeny a dostanes ho iba od dealerov, ziadnych nepoznam. Ja som uz mala v minulosti aj jedno, aj druhe. Sice som nikdy nemala pocit, ze si prespim cely zivot, ale dlhe roky ma otravovalo, ze ked nemam pred sebou nejaku pracovnu povinnost, kvoli ktorej by mi musel zazvonit budik, tak spim aj 9, ci 10 hodin, co sa mi zdalo az prilis dlho. Ale po douzivani Colonixu sa mi skratil spanok na nejakych 7 hodin, co povazujem za celkom normalne a primerane. Po nejakom case sa to ale zase vzdy dalo do povodneho stavu a nemyslim si, ze by 9, ci 10-hodinovy spanok mal byt normalny u takmer zdraveho, mladeho cloveka. Ked mi zase zacal prekazat dlhy spanok, znovu som si na jeden mesiac nasadila Colonix, a tak dalej... Okrem toho som sa uz dlhsie ako rok kazde rano zobudzala s vysusenym a upchatym nosom, ktory sa nedal vyfukat a s pocitom, ze nie som dostatocne vyspata. Nedavno mi zistili nejake alergie (roztoce, plesne), dostala som antihistaminika a odkedy ich beriem, mam v sebe viac energie a spavam kratsie. Takze prilis dlhy spanok z minulosti v mojom pripade pripisujem dlhsi cas neliecenym alergiam.

malaanka

Určite treba ísť k lekárovi,môže to byť symptom rôznych ochorení/depresia,štítna žľaza,cukrovka,únavový syndrom atd./

Lulu2011

ono to moze byt aj nekvalitnym spankom, samzrejme aj kadecim inym...

poznam cloveka, ktorému staci spat 5-6 hodin, rano o 4tej vstane vyspaty a nikdy nezíva, normalne zavidim :)))

Lulu2011

aj ja vela spim, cez vikend vstaneme s muzom kludne aj o 13tej, sme takí spavci, ja cez týžden na obed, ale som nocny vtak chodim spavat o 2-3tej nad ranom, asi by som si mala najst pracu, kde sa robi v noci, lebo cely zivot bolo pre mna utrpenim vstavat o 6tej, neviem zaspat skor ako pred polnocou

niekedy spim 10-11 hodin a vtedy sa aj zlaknem, svieza byt? to snad ani nepoznam