Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Krv

Príspevok v téme: Krv
dorotkaa

Ahojte potrebujem radu je to dost trapne ale hambim sa ist ku doktorke... po stolici mam krv na toaletnom a niekedy ma to pri vyprazdnovani boli ale bola som nieje to az tak davno na infekcnom ci kde a brali mi stolicu lebo ma kolo analu svrbelo a anic mi nenasli co to moze byt?? prosim poradte dakujem

Ivka 1

Peter pojde pravdepodobne o hemoroidy, kup si v lekarni masticku.Postupom casu sa to ukludni, davaj pozor na pravidelne vyprazdnovanie a jedz hodne zeleniny,ovocia,cerealne vyrobky a potraviny,ktore Ta nebudu zapekat. Ak krvacanie neprestane aj napriek uprave stravy a ošetrovaniu konečníka mastičkou, bude potrevbne navštiviť lekára.

Peter95

Ahojte mam problem so svrbenim a krvou z konecnika na papieri neviem co mam robit poradite ? ak su to trhlinky ako sa to da liecit ?

karioll

dorotkaa
ak je to cerstva krv,su to hemeroidy alebo trhlinka na konecniku
ak je to tmave,je to vnutorne krvacanie
v obidvoch pripadoch by som radil navstevu lekara
viacej pit a pridat zeleninu,ovocie,celozrnne vyrobky a pod.do stravy

dorotkaa

linda , jajkafr...dakujem vam velmi pekne iste to skusim....hej debilne vymennelistky a to mi treba ist este i na endokrinologiu a denzinometriu ach jaaaj

jajkafr

ahoj dorotkaa

môže ísť o hemoroidy, alebo o podráždený konečník. Keď máš zápchu a problém vyprázdniť sa konečník sa môže podráždiť a krvácať. Keď som bola ešte bábätko mamka bola so mnou kvôli tomu aj na pohotovosti lebo som veľmi krvácala. Teraz mám 20 a občas tiež krv na papieri. Bola som vyšetrovana aj u gastroenterologičky a všetko je v poriadku.

Skús pridať do svojej stravy viac vlákniny ako sa píše v predošlých príspevkoch. Tiež zvýš príjem tekutín a stolica by sa ti mala upraviť. Skús možno nácvik vyprázdňovacieho reflexu: Ráno keď vstaneš vypi pohár vlažnej vody potom sa naraňajkuj a skús ísť na WC ako na stolicu. Opakuj to každé ráno. Telo si na to zvykne tak, že každé ráno keď vstaneš pôjdeš na wc na stolicu a nebudeš musieť tak veľmi tlačiť, čím si nevydráždiš konečník.

Ak budeš mať krv na papieri po stolici aj vtedy, keď tá stolica bude riedšia tak skús navštíviť lekára.

linda_

Dorotka či chceš či nie najprv za obvodným a on už ťa pošle kam treba. To su tie priblble vymenne lístky kde na každu blbosť ti ho musia dať.

feferonka

1) zla strava -> tvrda stolica -> krv na papieri. zmenit stravu, pridat do nej vela vlakniny, cize ovocia zeleniny, mozes skusit aj Psyllium, 100% vlaknina, dodrzuj pitny rezim, vela pit, dostatocne sa hyb
2) hemeroidy - vek nehra nejaku vyraznu ulohu
3) nieco vaznejsie, ale ak ti robili vysetrenie stolice, tak to asi nie

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Krv - Fórum - ZDRAVIE.sk