Strach zo samoty?

Príspevok v téme: Strach zo samoty?
zmatena

Uz sa vam niekedy stalo, ze ste boli vo vztahu, ktory vam viac ublizoval ako vas naplnal a predsa ste sa nedokazali odputat? Neviem, ale niekedy mam pocit, ze sa bojim samoty, a preto nedokazem ukoncit to, co uz aj tak davno nema zmysel.....a ked sa chce rozist priatel, tak sa mu doprosujem a prosikam, aby sme to este neskoncili.....Zijem v pasci a niekedy si pripadam zavisla a slaboch, ze nedokazem oddist, ze si nedokazem pripustit tu myslienku, ze budem sama. Mate taketo skusenosti, s tym pocitom strachu zo samoty?????????????

mnamka257

skus sa poobzerat okolo seba, ist do spolocnosti a najst si niekoho ineho.myslim ze nema zmysel takto sa dalej trapit.drzim palce

smejusko

zazila som to, ale ked som si uvedomila, ze nechcem takto byt, ten pocit bol super, byt sama radsej sko s niekym s kym uz nechces byt, je super, oslobodzujuce... bolo to fajn obdobie ked som ostala sama, mala som cas na seba, na kamosky, prosto na vsetko znovu som nasla samu seba a vztah ktory sa zacal po samote, je uplne iny a krasny a hlavne nie len preto aby som nebola sama... tak drzim palce- aj samota je na nieco dobra!

1sona20

presne je to aj moj pripad clovek sa boji samoty ze us nenajde niekoho kto ho bude lubit a je pretoze zavisli natom cloveku a toleruje mu veci ktore s mu nepacia a ktore druhy odcudzuju aj ked si sam clovek nevie pripustit ze to je take hrozne a vsetko si ulahcuje sam a nedava tomu as taky velky zmisel as casom zisti ze vsetko bolo zle a nezmiselne no nato treba velku silu a zamislenie sa nad vsetkym aby zme zistili co vlasne chceme v zivote aby zme boli maximalne stastny nehrali ulohu ktora sa nam nepaci

queen_sam

mila zmatena, zrejme si typ cloveka, ktory sa velmi naviaze na nejakeho cloveka. ako napr ty na svojho priatela. tak velmi sa bojis, ze ho stratis, az z toho zacinas byt šiši. je super, ked sa na niekoho naviazes do istej miery. len ked dovolis, aby si sa naviazala prilis, moze to byt zle. ty sa trapis, lebo sa bojis, ze ho stratis a budes sama a tak sa ho drzis ako pijavicka a tak to mozno citi aj tvoj priatel. netrufam si tvrdit, ze mu "dychas na krk", pretoze vas nepoznam, ale ak ta miluje, nie je dovod sa ho takto drzat a treba mu len verit a nechat mu aj volnost aby sa nezlakol. mozno prave to je ten dovod ked sa chce rozist :( a ty potom prosikas, a to uz vobec nie je dobre, lebo tym vlastne len ponizis samu seba a tym duplom odide :(
ale samota niekedy moze byt aj uzitocna. skus sa niekedy vybrat na prechadzku do parku alebo do lesa uplne sama. precistis si hlavu a bude ti lepsie :)

Znicena

Ahoj Zmatena.
to, co pises, je presne moj problem. Poznam vsetky tvoje pocity, pretoze to prezivam aj ja. Navyse ta nik nevie pochopit a hovori ti, ze to mas ukoncit, no nevie ten pocit, ze to sa jednoducho neda. Neviem ci je to strach zo samoty, alebo co. Vsetko ale zalezi od partnera. Ja si myslim, ze ked obaja chcu a daju si sancu, tak sa to da napravit, aspon skusit aby to fungovalo...
Ani si nevies predstavit ako velmi ti rozumiem...

ShaulaThalit

ja som tak bola dva roky vo vztahu, bolo to strasne a pritom som si aj uvedomovala to, ze mi to viac berie, ako dava... az niekolko nasobne viac....vzdy proste treba zo vztahu odist cim skor ak je to v takejto rovine´.....naber silu

alzbee

Myslim, ze dost blba kombinacia je tiez, ked clovek ma vztah a i napriek tomu sa citi byt sam:(( lebo presne tak sa citim ja...sice budeme s priatelom spolu 3roky, ale poslednych 5mesiacov sa citim byt i napriek tomu sama, cele je to uz na ho*no...a velmi dobre viem, ze ten vztah uz nema zmysel, ale i napriek tomu neviem spravit za tym vztahom ciaru. Stale verim v zazrak, ze hadam sa to vrati do starych dobrych kolaji.. A pritom velmi dobre viem, ze urcite by po case prisiel aj novy partner, tak isto aj ty vedz, ze nebola by si navzdy sama, ze prisiel by niekto iny...a myslim, ze prosikat partnera,aby s tebou ostal, naozaj nema zmysel. Na vztah musia byt vzdy dvaja ludia, ktori ho chcu...ved iste to aj pre teba musi byt zly pocit, ked vies, ze partner je s tebou z lutosti a nie preto, ze by ta lubil (teda to sa len domnievam, ale ty vies, ako je to medzi vami)...snaz sa mysliet nato, ze kazdy koniec je zaciatok niecoho noveho a treba verit tomu, ze pride niekto, s kym budes mat opat vztah a bude medzi vami aj vzajomna laska. Drzim palce:)