Extremne dlhy a bolestivy porod

inkalina

"Potrhanie" pri pôrode nezávisí od toho kedy príde lekár. Stáva sa to vtedy, ak žena nespolupracuje a tlačí vtedy, keď nemá a netlačí vtedy, keď má, čiže pri kontrakcii. Dobrý pôrod si vyžaduje určitú disciplínu, aj keď sa to ľahko hovorí. V tom momente zabudnete na všetky prípravy na pôrod, ale snažte sa počúvať predsalen personál a všetko bude OK :-)

bublik

no, ja som tot pred nedavnom pocula pribeh kdesi z blavy, ze zena rodila (kamoska kamoskinej kamosky, sak to poznate), a doktora stale nikde a nakoniec prisiel ale neskoro, takze sa chuda cela potrhala... tak taketo horory mi rozpravaju mesiac pred porodom :-)

keby rodili muzi, ludstvo by vyhynulo :-D

tigrica

No mne pichli epidural o hodinu skor ako mali :( A natrafila som na velmi mileho a dobreho porodnika, akurat ze tam bola aj jeho ziacka, ktora sa mozno len priucala, neviem kolko toho mala "odrodeneho"..

vikuska

Treba si ho ulahcit ako sa len da - napr. epiduralkou a modlit sa aby ste sa dostali pod ruku dobremu lekarovi v dobrej nemocnici. lebo aj pristup lekarov a sestier robi vela. ved niektora porodi pomaly na vratnici bez problemov a niektora sa trapi hodiny v bolestiach.

tigrica

Podla mna to tak priroda zariadila, aby porod nebol az taky lahky, aby sme si vazili ten zivot ktory sme pocali a priviedli na svet a aby sa planeta zbytocne nepreludnovala :)

titi...

Vychodniarka-ked uvidíš svoje dieťa všetko bude minulosť a bábätko ti vynahradí všetko.Nebudeš sa zaoberať s tým ako si sa trápila ver mi!

vychodniarka

jezis, ja som zacala citat, precitala som asi 6 prispevkov, a tak ste ma baby odradili od porodu, ze konec :D ziadne babo nebude :D

[zruseny12]

BRIETA
no sak tam potom vela zohravaju aj geny...
pri dalsom raste atd.

trigrica
najhorsie je ked sa clovek dostane k nejakemu amaterovi-alebo zaciatocnikovi...
tam kde som rodila 1porod,ze vraj tiez jeden taky bol lekar expert...tak som sa modlila aby som sa k nemu nedostala...
a mala som stastie,lebo ked som dostala bolesti prisla sanitka kde vodicom bol znami a aj sestricku som poznala,lebo som ju strihala ked som bola na ***STEH***/v nemocnici/
TAKZE BOLO OK,AZ DO DOBY KED SME PRISLI DO NEMOCNICE...SANITKAR ESTE PUSTIL HUKACKU,ABY SME TAM BOLI CIM SKOR
no ,ale mne sa nejak bolesti zastavili/to asi od strachu/tak akurat dostal vyzrat,ze ako to, ze pustal hukacku,ked nemam bolesti...
no a potom sestricka odisla,koncila sa jej akurat smena a ja som sa trapila do rana...pri inych sestrickach...
ale sak to uz je jedno,uz je to zabudnute...