Extremne dlhy a bolestivy porod

lleilla

...odporucala by som si aj nieco prcitat o surfaktante napr,ktory ulahcuje dietatku prve nadychy a dychat vobec,ktory sa priprodzene produkuje hlavne pocas porodu vo zvysenej miere...

tigrica

Sandy tiez nechapem ze najprv pises o priroszenom porode v prirodzenom prostredi a potom ze chces rodit sekciou :( Podla mna aj ked mas znicene krize, doktor sam rozhodne co je pre teba najlepsie a mozno si aj polezis na rizikovom, no nie je vylucene ze budes rodit vaginalne. A pri sekcii zene okrem brucha narezu aj maternicu, co nie je sranda hlavne aj pri dalsom tehotenstve. Aj pre dieta je tato cesta velmi neprirodzena, deti su omnoho chorlavejsie a matke horsie nabieha materske mlieko...
No nic, aj tak vsetko dobre ti prajem :)

lenkalienka

a ešte by ma zaujímala jedna vec: na jednej strane obhajuješ pôrody doma, na druhej cisárske rezy. To sú dve nezlučiteľné veci, na cisársky rez potrebuješ plne vybavenú operačku. Takže sa konečne rozhodni, na ktorej strane stojíš, alebo sa daj liečiť zo schizofrénie.

lenkalienka

čo ti mám zavidieť, že si chceš dať rozrezať brucho? ja som nad cisárskym ani neuvažovala. Zatiaľ som normálna. narozdiel od iných žien, ktorým viac záleží na ich chrbtici ako na živote ich dieťaťa.

sandy21

lenkalenka, aby si nepukla od zavisti, ze su zeny, co mozu rodit cisarskym - zo zdravotnych dovodov, lebo mam od tanca znicenu chrbticu, tak naozaj niet co zavidiet.
ale tiez mam kamosku co rodila cisarskym len tak, vsetko sa da, zato ze ty si si nevybavila, nezavid
a nemysli si, ze cisarsky je nejaka vyhra, je to velka brusna operacia a zotavovanie je dlhsie

neviem hmm

tak snad nebude vadit,ked sa vyjdrim,aj ked som este nerodila:podla mojho nazoru kaza ze na ma pravo rozhodnut sa,ako privedie svoje dieta na svet,kazda,chce pre seba a to male to najlepsie a vedome iste nechce seba,ani male ohtozit.Osobne si myslim,ze porod doma je riskantnejsi,no netvrdim,ze aj v nemocnici s anemoze vselico spackat,ale ja osobne,by som doma neriskovala.A ci uz v tom negativnom,ale hlavne pozitivnom zmysle medicina a teda aj zdravotna starostlivost ide dopredu s cielom pomahat,ale ako som pisala,je to vec nazoru

lenkalienka

a ešte k pôrodom doma: to je super, že všetci z tvojej rodiny prežili. ja naopak som mohla mať o dvoch strýkov viac, keby moja starká mohla rodiť svoje prvé dve deti v nemocnici :(

lenkalienka

sandy21: u nás to nie je ako v Amerike, že o cisárskom rozhoduje matka. U nás ho môže povoliť len doktor a keď on povie, že to zvládneš odrodiť klasickou cestou, tak sa môžeš aj na hlavu postaviť, cisárskym rodiť nebudeš. Žiadny lekár si nezoberie na triko, že použil na žiadosť matky postup, ktorý nebol potrebný a ohrozil tak dieťa.

sandy21

a este nieco- asi tak do roku 1950 na byvalom uzemi Ceskoslovenska prebiehali vsetky porody doma a neviem u nas ani v blizkej ani vo vzdialenej rodine o nikom, kto by to neprezil, novorodencov nemuseli kriesit a prastara mama mala dokonca 2x dvojcata. stale sa hovori o komplikaciach, ale zvlastne, ze vtedy sa nestavali. a tiez stara mama bola kvoli vojne prvorodickou az v 32 rokoch