Extremne dlhy a bolestivy porod

lenkalienka

ja som sa tiež strašne obávala. Inak som uvažovala nad tým, či chcem mať manžela pri pôrode, ale nakoniec som si to rozmyslela. On by to asi nezvládol, zosypal by sa chudák :)
Nakoniec to bolo v poriadku a aj keď sme len menšie okresné mesto a veľa ľudí nadáva na našu nemocnicu, prístup doktorov aj sestričiek bol super. Ja som mala výhodu v tom, že mojím pôrodníkom bol môj gynekológ, že ma vlastne sprevádzal počas celého tehotenstva a nakoniec bol pri pôrode. Vlastne keby on nepovedal, že musíme vyvolať pôrod, ktovie, ako by som dopadla. Ľutujem všetky mamičky, ktoré si musia vytrpieť toľkohodinové utrpenie, ja doteraz nechápem, že u mňa to šlo tak rýchlo.

mary-anne

sandy- doktorovi do vacku? a za co, na co? za to, ze je to jeho povinnost, jeho praca?
toto ja teda neuznavam.. ku kazdej pacientke by sa mal spravat rovnako.

sandy21

prepacte, aj by som vam to prelozila, ked uz neviete cudzie jazyky, ale nejaka Brieta, mi zakazala sa vyjadrovat k teme, tak sa nebudem vnucovat.
tak si rodte ako chcete, ja budem aj tak cisarskym, chcela som sa s vami len podelit, co som citala, vsimnite si v mojom prvom prispevku slova vraj a neviem, ale nieco na tom bude. a hlavne tu potom nevypisujte ako sa k vam sestricky zle spravali a kolko ste museli dat lekarovi do vacku

mary-anne

tigrica, jasne, ze je to otazkou vychovy, ale ked sa tak clovek zamysli, hlavne zena, ako tazko ho priviedla na svet, je to hrozne.

tigrica

Deti za to nemozu, ze za akych okolnosti prisli na svet a zalezi asi od vychovy ci si budu ctit rodicov alebo nie .)
Ja si tiez myslim ze nemocnica by mala byt dobre vybavena hlavne pre novorodencov, ved si predstavte ze pri malej chybicke mozu nastat fatalne nasledky a to je trapenie na cely zivot aj pre matku :(

mary-anne

citam tu o tej nemocnici v BS.. tiez som tam chcela rodit, ale jeden kamarat-doktor mi to neodporuca, pristup a estetika su tam na urovni, ale nie je tam staly pediater. chodi len z mesta doktorka , aj t s velkou neochotou.
kmotra mi tam rodila- prvorodicka a bola spokojna, no tento fakt im asi usiel.
kazdy si ju len chvali, ale ta nemocnica je dobra len pre rodicov, pre matky a otcov, ale nevelmi prisposobena prave novorodencom.
takze tolko k tej nemocnici.
tiez som najprv chcela reagovat na ten cudzojazycny prispevok od sandy, ale lenka ma predbehla :) dost ma to pobavilo, co sa tyka tej geografie a tie ciselne percenta, co sa vobec nepodobalo prvemu prispevku od sandy :)
ja som este nikdy nerodila a hrozne sa bojim! a najradsej bysom rodila len cisarskym, aj ked to asi nebude mozne, bo klasickeho porodu sa velmi bojim, az mam zimomriavky.a este keby mal trvat tak dlho, ved by som sa zblaznila! ( noa potom su tie deti nevdacne za to, co clovek pre nich robi a ako sa s nimi natrapil :) ) teda zena najviac samozrejme.

lenkalienka

sandy21: odkedy patrí Holandsko a Francúzsko do Škandinávie???? Najprv sa nauč zemepis moja milá, a potom sem kopíruj niečo z internetu. :)))))))) a keď už niečo postneš, tak to aj prelož. A mimochodom, vo svojom prvom príspevku si tvrdila, že VIAC AKO POLOVICA ŽIEN, ale ani jedno z tých čísiel, ktoré sú v tvojom príspevku to nepotvrdzuje.

[zruseny12]

BRIETA
ja by som tiez asi velmi dobre nedopadla...ale k nam prisla ***VELMI RYCHLO SANITKA*** VYBAVENA BOLA NAJNOVSIE V TEJ DOBE...
a fakt to bolo ok...vsetko
TIEZ BY SOM TYMTO CHCELA RIADITELOVI SKALICKEJ NEMOCNICE PODAKOVAT...zhodou okolnosi sa volal ROMAN...my sme dcere dali meno ROMANA aj mali sme vybrate to meno/uz skor/...kazdy si myslel,ze sme to dali na pocest PRIMARA/ale sak ano,preco nie/ale bola to len taka nahoda...nic ine...
a tiez dcera je zdrava atd./ked nepocitam potom uz nejake veci,ale za to nemoze PRIMAR/to uz je na inych...

brieta

ano sandy,vsimli sme si ze vies po anglicky :-))) Ty ked chces tak kludne mozes rodit doma,tato tema je o inom neodbocuj stale alebo si zaloz novu temu.A najaktualnejsie to bude ked uz aspon budes tehotna a nie bezdetna a zapajas sa do tem o porode o ktorom vies prepac za vyraz ale prd.
Teraz k teme: Ja som tiez pred par rokmi aktivne sportovala,telo slachovite vytrenovane,ale porod bol rychly a bezproblemovy,takze je to asi individualne.Len zasivanie bolo bolestive aj napriek injekcii proti bolesti.Triasli sa mi nohy a lekarka sa nevedela trafit ihlou,tak mi 2 sestricky museli drzat nohy-teraz komicka predstava,vtedy hroza :-) Moj porod trval od prvej kontrakcie po narodenie iba 6 hodin,cize to bolo dost rychle na prvorodicku.A pri druhom dietatku to bolo tak ze spolupacientky z izby sli na obed a ja hovorim ze hned pridem za nimi ze este idem na wecko.Tam sa mi uvolnila hlienova zatka tak som sla za sestrickou (bez kontrakcii) nech ma niekto pozrie a ona hned zavolala lekarku,ta sa pozrela a pyta sa ze kolko trval prvy porod a ja hovorim ze to bola taka rychlovka a ona na to " no tak toto bude superrychlovka" Hned zacali kontrakcie,dost silne,rychlo som sa otvarala.Kazdu minutu ma kontroloval lekar,nemozem sa stazovat.Dieta sa narodilo o 2 hodiny cize naozaj rychlo.Bolo to take neskutocne a pritom mi nedavali nic na vyvolanie ani urychlenie,proste to prislo samo.Keby som bola doma 45km od nemocnice,neviem neviem ci by som to stihla,este dobre ze som uz bola tam.Lebo doma by ma ani nenapadlo volat sanitku kedze sa mi nic nedialo.
A inak sandy...po porode som potrebovala okamzitu pomoc,lebo mi prudko klesol tlak a na par minut som stratila vedomie a dietatko museli predychavat ambuvakom lebo samo to nezvladalo.Doma by to skoncilo tragediou.Teraz sme v pohode,dieta zdrave bez nasledkov a sme stastni. :-))))

sandy21

pre lienkalienka:

Not many people in the UK will know this but as recently as the beginning of the 1960s, over a third of all women had their babies delivered at home.

This rate has steadily fallen to about 1 in 50 today (2%). What may surprise many further is the fact that in neighbouring Holland, the rate today is around 32% (sounds familiar?). And yes, the rate of perinatal complications is comparable.

Seules les études hollandaises sont incluses dans cette révision. En 1989, 33.4% des 190079 naissances aux Pays-Bas ont eu lieu à domicile. Les sages-femmes ont eu la responsabilité de 45.7% des femmes, les médecins généralistes 11.3% et les obstétriciens 43.0%. Les sages-femmes ont accompagné 32.9% des naissances à l'hôpital. En 1988, les sages-femmes ont transféré aux obstétriciens 31.8% des cas.