vysoka škola v Ke

Príspevok v téme: vysoka škola v Ke
RoterO18

ahojte...pochadzam z Hlohovca..a caka ma maturitny rocnik...z toho vypliva ze sa chystam a zacinam uvazovat o nejakej vyske....pozeram na to co by ma mohlo bavit..a tim sa stala veterina v Kosiciach....chcem sa spytam..mam pocit..ze vsetci z KE odchadzaju na zapad.a strasne sa bojim toho ze pojdem na ,,koniec sveta"..je niekto kto tam chodi??ako sa vam tam paci???uzivate si tzv studenstky zivot aj tam??strasne sa toho bojim..:(:(....dakujem....bojim sa ...nechcem sa nikde zakopat...

Giuseppe

No ja len preto ze mnohi zo zapadu si myslia ze sme tu 100 rokov za opicami, zijeme uplne rovnoku len s tym rozdielom ze za rovnaku pracu mame nizsi plat a mame trocha vychodoslovensky prizvuk tak nas povazuju za sedliakov.

Najdes tu normalny studensky zivot ako v kazdom inom meste. Dufam ze tvoj vyber bude podla tvojich predstav.
Vela stastia.

RoterO18

Giuseppe chytam sa na slovicka ale ak chces..napisala som ze so sedenicou nad knihami ratam anoˇ:) takze som si vedoma jej narocnosti....navstevujem gymnazium.takze viem co je sa ucit...uvedomujem sa do coho pojdem ak do toho pojdem......

Giuseppe

Ak nechces sedenicu nad knihami tak si vyber nieco lahsie . Ja studujem medinu a pokial viem veterina je este narocnejsia a o ich uplatneni by sa dalo vela diskutovat. Vela absolventov si nenajde pracu aspon ja poznam dost veterinarov co ju nema, nie preto ze by neboli dobry , ale jednoducho na Slovensku nemame asi vela financii behat so zvieratom k MVDr. a druzstiev tu tiez vela nieje.

RoterO18

Giuseppe neviem cim som sa ta tak strasne dotkla...ale okik..tvoj nazor berem tiez...a urcite sa za ,,tazkeho machra zo zapadu" nepovazujem....mam len troku obavy nakolko je to dost daleko..a viem ze vela ludi z vychodu sa tlaci na zapad....o nic viac mi neslo.....

Giuseppe

Moj zlaty sadmi na najblizsi vlak a pod sa do Kosic pozriet. Typicky priklad ,, tazkeho frajera,, zo zapadu. Ne my v Kosiciach chodime na kočoch ktore tahaju kone a namiesto asvaltu mame hlinu a spoza klobuka nam trčí slama.
Ak nie kto ide studovat mimo Ke tak mozno preto ze chce vystudovat odbor ktory v Ke nemame alebo chce trocha vypadnut z domu, pripadne ho prijali na zapad a tu sa mu ro nepodarilo. Ak nemas seriozny zaujem o veterinu ani na nu nechod je to velmi narocne studium. A hlavne si prestuduj zemepis SR, mas vazne nedostatky, ja byt ucitel tak ta ani k maturite nepustim.

RoterO18

nie..urcite som s apre veterinu nerozhodla kvoli uvedenym dovodom......povodne som si skolu vyberala podla uplatneníia.ale cim viac o tom kecam s nasimi.....nepozeram na to co je dobhr eplatene a co neni..snazim sa pozerat na to co ma vzdy bavilo..a co viem ze by ma napnalo...a tou skolou je veterina.....ano..smaozrejme ako mlady clovek ma zaujima samozrejme aj studenstky zivot....som normlana baba ktora tiez potrebuje zabavu...nie len sedenicu nad knihami....pricom si uvedomujem ze to bude potrebne tiez....

alzbee

Ja som chodila na strednu veterinarnu do NR, ale po roku a pol som prestupila v ramci skoly na iny odbor...avsak mnohi moji spoluziaci isli na veterinarnu vysku do KE a pravdu ti napisem, ze mnohi z nich to aj po prvom roku vzdali. Je to tazka skola...a hlavne, treba mat jasno v tom, ci ti nerobia problem pitvy, branie krvi...myslim, ze clovek tuto skolu dostuduje vtedy, ked je naozaj vnutorne presvedceny, ze naozaj chce byt MVDr...je to zrejme 6 rokov driny. To mas ako medicinu...ale tym ta nechcem odratit:-)) vysoku veterinarnu mas jedine v KE...a dalsia "najblizsia" je v Brne...

mvdr-ka

si sa prave docital, ze veterina v KE obstala najlepsie pri komplexnej akreditacii a preto tam pojdes studovat?
mam pocit z tvojho prispevku, ze ta ani tak nezaujima kvalita vybavenia, ucitelov, internatov, ako kvalita studentskeho zivota.
ani tam nechod, kosice su dedina, ziadna diskoteka, ziaden bar, ziadne obchodne centrum... viem to, sama som tam studovala.

kosicanka

Ja síce na veterinu nechodím, ale Košice určite nie sú koniec sveta. Pokiaľ nevieš, je to druhé najväčsie mesto na Slovensku. Zábavy tu máš až až. Určite sa tu nezakopeš.