Verite na duchov?

dakovna

ihlica,
ja verim na paranormalne javy...
Ked mas taketo problemy nie je to sranda. Skus si dat vysvatit byt/dom knazom. Mozno tam mas nejakych zmych duchov a toto by mohlo pomoct. Ak nepomoze, existuju napr. spankove studia... kde sa riesia poruchy spanku, pripadne su ludia, kt. sa specializuju na taketo veci, mozno to pomoze...
Drz sa, vela stastia

ihlica

niesom blazon.znie to hlupo pre niekoho a pre niekoho nie.ak mal niekto skusenosti tak to vie pochopit.byvala som v cechach.kazdu noc som sa zobudila o pol tretej v noci s pocitom ze musim na zachod.ale ostala som sediet v kuchyni a hladela na hodiny,ked soms a chytila klucky na wecku ze idem curat som sa prebrala.robila som to pol roka zle som spavala a bola som strasne nervozna podrazdena.kazde rano som mala strasne modryny po nohach ale nevsimala som si to az tak velmi.kamaratka spavala somnou v izbe na ubytovni.jednu noc som sa prebrala a pri nohach mi stali 3 velke muzske siluety.len tak stali.tvare som nevidela.myslela som rano ze sa mi to len snivalo tak somsa o tom nebavila.kamaratka mi rano pri kave povedala aby som sla do ostola.zacala som sa smiat.povedala mi ze to videla tiez.presla ma zimnica po celom tele.mala som strasne bolesti noh.sla som zo starkou do kostola koli krstinam mojich deti.musela som s kostola odist prislo mi strasne zle az na odpadnutie.vestkynu som samozrejme vyhladavala a ked som jednu nasla vyhodila ma doslova z bytu ze mam zlo o ktorom viem len ja a ona.zacala strasne plakat a vyhodila ma.nepodala mi ani ruku,jednoduchos a nechcela somnou bavit.zacala som mat strasne problemy co sa tykalo viacerych veci.mam dvojicky chlapca a dievca.mojej malej sa deti boja.hrali sa u nas v izbe a kamaratkyn chlapec zacal strasne plakat ked som sla do izby ze co sa stalo moja mala stala v izbe zo sklonenou hlavou a prevratenymi ocami.neviem doteraz co jej bolo ale mala som pocit ze spi.myslela som si ze som casom aj blazon.kazdu noc mi dieta stalo v izbe pri ojej posteli a pozeralo na mna.ked soms a jej dotkla zacala vyvadzat a byt agresivna ato mala predtym len dva a pol roka.na rok to preslo. s kńikym soms a o tom nebavila.pred nekolkymi tyzdnami sme sa s kamaratkami o tom bovili a mam to tu zase.nespavam , mam nieco v izbe kazdu noc.do dnesneho rana som sa zobudila na klopalnie v kuchyni o stol .ryhle nepravidelne klopanie zobrala som telefon zapla zvukove nahravanie a sla do kuchyne mam super zaznam ale co s nim.nic.... v kuchyni som nic nemala ale ked som tam prisla tak sa stala jedna velka rana ked pestou buchnes o tol a bol klud boli ticho . zaspala som az o deviatej rano.do vlasou mi siel niekto rukou, prstom ked sa skrabes. nemohla soms a nadychnut stuhla som a zacala strasne revat.nezavrela som poriadne oka uz asi 2 tyzdne a neviem co mam robit.pre niekoho to je blbost ale pre niekoho nevysvetlitelnost. ale blazni niesme.verim tomu.

B.

Ja si myslím, že duchovia po tejto Zemi nebehajú. Ani z hľadiska viery to nedáva zmysel. Diabli sú anjeli (démoni) a potom sa hovorí o D.S., ale že by okrem toho jestvovali ešte aj nejakí duchovia, tak o tom silno pochybujem. Neviem, prečo by nejaký démon mal strašiť nejakého človeka. Jedine, že by sa na tom dobre bavil, inak to zmysel nedáva.
Na tých 98% percent je to podľa mňa výtvor mozgu, vrátane tých poltergeistov, telekinézy a pod. vecí.
Podľa kresťanskej mystiky je viera na duchov len prehnaná poverčivosť. Asi toľko.

SallyBork

JA NA TO VERIM a milujem goth horory a tak....A mna naozaj podobne ako tu pisala Kvietok 05 tak tiez kolkorazy ked som sama v mojej izbe a vecer za pocitacom ked je tma citim cudziu ruku na ramene a vanok,aj ked som mala okno zatvorene...alebo vcera sa mi stalo ze sa zaclona hybala a bolo zavrete okno a ani nefukalo..som sa zdesila..tak som si este pustila moju goth hudbicku ako Nox Arcana alebo Midnight Syndicate,aby bola k tomu este aj atmosfera=D ale inak ja si kazdy vecer s radostou zapalujem sviecky...aspon usetrim elektriku=)

biopich

jedna bytost ma volala, vyzeralo to ako smrt len bez kosy a nebolo vidno tvar. Vtedy som skoncila s vyvolavanim duchov. Bolo to doma v noci ked som bola v kuchyni pred dverami svojej izby a cez chodbu v predizbe som to zazrela.. Rada by som odvolala duchov lebo som sa docitala ze ked sa vyvola treba aj odvolat aby mal duch pokoj. No neviem ako, knaza domov volat nebudem alebo inych sialencov. Vyvolavali sme v bytovke na nasom poschodi ci v pivnici kde bola tma. Aj sa vela veci zlych stalo dvakrat vrazda, samovrazda, poziar ak sa zamyslim dakedy mam take divne pocity co sa tu poudialo v kratkom case. Inak dakedy mam pocit ze dakto somnou je ale potom si poviem ze si nahovaram...

Kvietok05

A ja som si myslela, že len mňa navštevujú duchovia, cítim dych, počujem, ako ma niekto oslovuje menom, počujem klopať, dokonca dotyky, niekto ma prikryje... Ak som sama doma idem spať so strachom, tak som začala v noci svietiť takou detskou lampičkou. Niekedy mám pocit, že mi šibe...

sunie

urcite existuje nieco medzi nebom a zemou. tiez nemyslim ze smrtou sa vsetko skonci.

stalo sa mi ze som mala v niektorych priestoroch/miestach taky divny pocit a potom som zistila ze sa tam nieco stalo alebo tam kedysi bol cintorin. myslim ze napr. ked sa stane niekde nieco zle, tak ta energia tam moze byt nakopena a na citlivejsich ludi to moze vplyvat. tiez nemam dobry pocit byt v miestnosti kde niekto umrel, nie ze by som sa bala ze ma bude strasit, je to len take neprijemne.

wyx

asi tak, ze ked sa u spolubyvajucej pustil v nedelu o tretej rano televizor. /nie to, ze clovek bol happy ze o pol 2 sa mu podarilo zaspat/
potom vysvitlo, ze ona ho zhasla len na dialkove, a ten TV je starsej vyroby. ale aj tak... :o) hucalo tojak pilinaky. este, ze sa nepustilo dake mtv, to by asi susedia policiu zalarmovali. :o)