Postoj lekárky, prosím prečítajte si!

Príspevok v téme: Postoj lekárky, prosím prečítajte si!
Lenuskaaa

Takže rada by som napísala môj čerstvý príbeh. Po infekcci, ktorá sa mi nedala vyliečiť, som bola liečená roaccutanom, ak niekto neviete je to liek na ťažké akné a dlhodobé infekcie.
Tento liek som užívala asi mesiac. Dovtedy som mala zdravé vlasy, mihlanice aj obočie. Čo sa však stalo. Začali mi vo veľkom padať mihlanice aj obočie, trošku aj vlasy. Chlpky na nohe, som si vedela vytrhnúť prstami. Všetko sa zmenilo, pokožka sa stenšila a taktiež aj ochlpenie.
Ale chcem napísať niečo úplne iné. Objednala som sa k lekárke, ktorá s týmto liekom pracuje vyše 20 rokov a je naň odborníčka. Prišla som do jej ambulancie, trepala som sa 200 km. Povedala som jej(predtým do telefónu)o mojom probléme a ona sa začala smiať. že toto ešte nepočula. ze z roacc. to nie je. Že to mám asi dané geneticky, že od určitého veku sa mi všetko preriedi. Zaujímavé, že všetko začalo po braní toho lieku!!! A keď hovoríme o gen. preddisp. mama má dodnes mihalnice ako metly a také mala aj obočie, veľmi husté, len jej ho kozmetička vytrhala na tenké, mihalnice však stále rovnaké, takže aká genetika.
Nepripustila diskusiu. Povedala, že by ju vo švajčiarsku vysmiali, keby tam takúto blbosť napísala. Cítila som sa ako nejaká klamárka, čo si vymyšľa. Bolo mi do plaču. Zaujimavé je, že v česku aj zahraničí sa stalo už veľa takývhto prípadov, čo ľudia popísali na internete. Mňa len štve, že nepripustila diskusiu, vysmiala ma a povedala, že genetika nepustí. A keď som sa jej spýtala, že prečo mi to začalo pri liekoch, povedala, že náhoda, že genetika:D. A ona už nemá čas, musí sa venovať primárskym veciam atď. Bola načančaná akoby išla na nejaký ples, ovešaná sto retiazkami, no comment.Odišla som odtiaľ ako nejaký hypochonder, čo si vymýšľa. A pritom to, že mi to nenormálne padá, si všimlo aj moje okolie. Niektore mihlanice začínajú dorastať, ževraj je to reverzibilné, ale ten prístup bol otrasný.
Aký máte na toto názor, nie sú tu lekári od toho, aby pripúšťali nové možnosti? Nie je medicína pokroková veda? Nie sú najlepšou vzorkou samotní pacienti? Nemajú sa lekári učiť na nich?
Je to smutné. Pretože dá sa o tom veľa nájsť aj na nete, že sa to už stalo. A ona som mňa urobila blázna.

mirka 23

Nezabralo GSE ani striebro? Tak to som prekvapená. Ale daj aspoň mesto, kde pracuje tá lekárka...velmi ma to zaujima a určite aj ostatných. Niekomu tým pomôžeš.

Lenuskaaa

Mirka GSE mi nezabralo, ani koloidná strieborná voda( bolo toho už na mňa veľa). Išla som do toho rizika. Táto lekárka mi to nepredpísala, k nej som to išla konzultovať ako ku garantu, najv. slov. odborníčke na tento liek.Skúšala som naozaj všetko, tri roky je naozaj dlhá doba. Na tú infekciu mi to pomohlo aj za ten mesiac.
Ja keď nemusím lieky neužívam.
Ale som rada, že som to vysadila. Mesiac je nič, užívať to polroka by bola "samovražda".

UZpekna

ja som brala AKNENORMIN skoro rok,je to vraj v podsrate to isté. mne pomohol. dovtedy som mala vyrážky vždy,aj ked moje deti boli už dospelé...
teraz je to fajn :)

mirka 23

Lenuskaaa hovor :) Ved je to tu anonymné :) Môže sa stať, že sa do teba niekto obuje, ale väčšina ťa podrží, neboj.

mirka 23

Bublik, ak ma liek nežiaduce učinky, stači že je to napisane v pribalovom letaku a výrobca je krytý. Čiže ak je tam napisané, že može nastať smrť, tak môžeš zomrieť a nikto s tým nič nespraví. A tým sa odlišujú doplnky, doplnok nemôže mať žiaden nežiaduci učinok.

Lenuskaaa

Ale to je smutné. Potom sa nečudujme ako vyzerá zdravotný stav slovens. občanov.
Aspoň nejaká ta diskuzia.
Inak pri tomto lieku som spozorovala ešte jeden veľmi zaujimavý fakt. ale radšej to nikomu nepoviem, lebo zasa by to bolo o ničom.

mirka 23

Roaccuten je riadne svinstvo, to ti povie každý a ta lekarka to dobre vie. Tešila sa že našla ďalšiu (neber to osobne) hlupaňu, ktorej to može predpisať, ale nasledky už nechce mať na starosti, ved dokazať sa to nedá, že to je z toho lieku. Infekcie sa daju liečiť inak, bez vedlajšich učinkov a efektivnejšie. Myslim, že sprosté GSE by zabralo. Stači nahliadnuť do témy RNG.
Btw ešte by ma zaujímalo meno tej lekárky, bolo by to velmi zaujimave, keby si ho sem hodila, chodi tu dosť vela ludi a je super, že si napisala svoju skusenosť.

AdamKrt

Lenuskaaa: pravdu mas. Tiez si myslim to iste, ze neberu chorobu komplexne, ale iba selektivne.

To budu robit vysetrenia iba jednej oblasti, ale ze v nejakej inej oblasti moze byt problem, alebo ze sa to rozsiruje, na to casto kaslu. Kazdy si prihrieva len tu svoju polievocku.

Lenuskaaa

Ja mám sto chutí ísť študovať medinu, aj keď mám už 26 rokov. Za tie roky, čo so mnou lekári dorobili, chápem ľudské telo snáď viac ako oni. Neberú človeka komplexne. Hľadia len na to svoje. Ten prístup je otrasní, stále je to horšie. Neviem, čo budeme robiť. Niektorí lekári sa zbláznili. Možno aj preto, že ich je málo.