Svoje dni +vecny hlad!!!

_lucia_

Ja mam tiez nafuknute brucho pocas menzesu, mam bolesti, silny menzes, mam strasnu chut na cokoladu a este k tomu vsetkemu sa mi zhorsi plet. A menzes mi trva 7 dni. No katastrofa. Ale co narobim?

andrea0909

jani dakujem si zlata ale ja si uz dako so sebou poradim...:) Nech sa mi hormony vyburia a bude potom hadam uz klud.. :) Docasu

--janka--

veru.. v podstate uz tyzden pred menzesom je kriticky, potom prve 3 dni menzesu, no dokopy je toho dost:-//
inak, este ma napadlo, na PMS, ale aj samotny menzes je velmi dubry pupalkovy olej, dostanes ho v lekarni:-)) na stabilizovanie hormonov je dobry pripravok Gynex, akurat, ze je troska drahsi.. a dnes som sa docitala, ze z potravovych doplnkov yam, len tu ho asi nezozenies, len niekde v zahranici..
a na to PMS som citala v jednom casopise, ze je nejaky novy pripravok, ktory velmi pomaha aj pri fyzickych, aj pri psychickych prizankoch, pozriem sa ti na neho??:-))

--janka--

ako velmi ti rozumiem:-)) PMS je strasne.. tie hormony si robia s tebou co chcu a ani ich, betarov, nemozem ovladat:-)) ja som na tom tak isto.. cela som nafuknuta, stale by som len jedla, zaroven som strasne podrazdena, nervozna, vytacaju ma uplne banality, svet vidim cierny, potom zasa som na chvilku stastna a opat je zle, obcas ma bolieva hlava, aj nohy, citim tlak v podbrusku, mam strasne citlive prsia a dalsie veci:-// naozaj to mame tazke:-// a to este nehovoriac o tom, ked pride menzes a ked mam tie bolesti, ktore mam:-(( lieky mi prestali zaberat, uvazujem o Algifen kvapkach, lebo neviem co ine skusit..

andrea0909

Juj mna z toho ide porazit, aj teraz ho mam cele take divne vydute , koncom tyzdna mam dostat ... A cela som nervozna , podrazdena , nudim sa a pri tom nic sa mi nechce ani robit no divnee stavy teda fakt... Mame to tazke..:)

--janka--

Andrejka, jasne:-)) tesne pred menzesom a pocas neho som velmi nafuknuta.. hlavne teda to brusko, cela som z toho taka nesvoja, pred menzesom za to moze PMS, u mna sa prejavuju vsetky priznaky, potom pride menzes a zasa hrozne bolesti.. takze vzdy je nieco.. ale nafuknutost byva tiez sprievodnym javom PMS.. pocula som, ze PMS sa da dobre upravit vhodnou stravou, ale nie je to celkom pravda, ja sa stravujem presne tak ako tam pisali a napriek tomu zazivam kazdy mesiac tie iste stavy.. celkom fajn su zenske caje, ale tie zvyknu pomoct pri bolestiach v podbrusku, akonahle pride menzes, na to su slabe a nezaberaju.. aspon u mna teda, niektorym pomahaju aj na silnejsie bolesti.. alebo potom papat vela horcika, napriklad ho najdes aj v orechoch, bananoch.. na to nafuknutie neviem co poradit, mne nezabera nic..

--janka--

ja to tiez zazivam kazdy mesiac, uz par dni pred tym ako ju mam dostat, no a potom aj ked ju mam:-(( ale co by pomohlo, no asi nic, zaziva to vela zien, vraj je to normalne.. treba sa troska kontrolovat, inak sa nic neda poradit.. a ked uz pride hlad, tak aspon jest nieco zdravsie.. napriklad sladkosti nahradit ovocim, susenym ovocim a tak.. neprijemne, ale co narobime:-((