Vitarianstvo

Príspevok v téme: Vitarianstvo
lina21212

Uz dlhsie som sa pohravala s myslienkou zalozit vlastne forum s hlavnou temou vitarianstvo,pretoze som si vsimla,ze prave tento sposob vegetarianskeho zivota tu prave chyba.
Tomuto racionalnemu sposobu stravovania sa venujem uz dlhsi cas.Zatial som ho este nevyskusala na dlhsiu dobu,boli to len kratkodobe lehoty,ktore boli pre moje zdravie vzdy velmi prospesne.Precitala som o tom mnozstvo odbornej literatury,ktore ma ubezpecili v tom,ze je to velmi rozumny sposob stravovania.Tymto forum by som chcela ubezpecit ludi,ze vitarianstvo je vhodne naozaj pre kazdeho,bez ohladu na vek,pohlavie alebo zdravotny stav.vsetky problemy sa daju upravit vitarianstvom,naozaj, moze to potvrdit na vlastnej kozi,minimalne garantujem zlepsenie zdravotneho stavu.Na tomto fore,by som chcela komunikovat s ludmi,ktorych tak ako mna zaujima tema vitarianstvo,ci uz ma s nim nejake skusenosti alebo sa len chce nieco dozvediet,kazdy je tu vitany a budem velmi rada,ked sa zapoji na diskusie.Na kazdu otazku velmi rada odpoviem,ak to bude v rozsahu mojich vedomosti,pozdravujem vas a uz sa tesim na pisomny kontakt s vami:)

karioll

usiko
nemas pravdu,zistis neskor,je pravda a klamstvo a nie moj nazor a tvoj nazor,viac sa k tomu nebudem vyjadrovat

usiko

karioll,

ano, je to forum a je o diskusii, takze ja nemam zlu pohlad na problematiku masa, mam na nu taky pohlad, aky si myslim, ze je spravny. a ty mas pohlad aky si myslis ty ze je spravny......takze je to o tom....

a vedecke dokazy su vedecke dokazy....uz davno som sa zobudila z clankov, ktore tvrdia ake potrebne je mlieko a maso, ked viem, ze zivocisny priemysel krachuje a treba ho nejako ozivit...a ako? no tak, ze sa budu vyzdvihovat klady masa a mlieka a na zapory sa zabuda...je to moj nazor a nezelam si, kariol, aby si mi ty pisala, ze je zly....neexistuju dobre a zle nazory, su IBA NAZORY.....ani ty nevies pravdu, takze si mozes len mysliet, ze maso je zdrave...ale s urcitostou to nevies....takisto ako ja neviem, ci to, co robim je spravne alenbo nie, jednoducho citim, ze idem spravnou cestou a ukaze buducnost, ci je spravna...ty chod svojou a tiez uvidis....mozno je pre teba spravna...kto vie?nikto...

TICO

fufufu : píšeš odveci... Prečo by mali vitariáni ( i keď tento stravovací smer nepodporujem ) byť tí, čo si sami vypestujú, sami natrhajú v prírode, nevyužívali by sadru na zlomeniny atď ? Pripadá mi to, ako by si vitariánov chcela z civilizácie úplne odstrániť len pre to, že neprijímajú "civilizovanú stravu", ktorá sa aj tak delí na plno smerov, z ktorých som si ja jedne vybral a stravujem sa podľa neho ( nie je to vitariánstvo ). Tým, že vitariáni sú normálni ľudia ( pracujú, žijú v bytoch ), myslíš, že majú čas si všetko vypestovať ? A ANI LESY UŽ NIE SU - je ich oveľa menej ako v minulosti, ani lúky, ani nič. Kde si to majú nazbierať ( plody ) ? Aj zvierat je oveľa menej, oveľa menej je teda aj prirodzeného hnojiva. Rozprávaš úplne z cesty, ako malé dieťa.

TICO

Autor tejto témy asi NEVIE, že všetky živočíchy čo jedia len surovú stravu, sa raz za mesiac niekedy v noci zgrupujú ( je to nafilmované, videl som to v telke ), a začnú aj na kilá ( slony ), a stovky gramov ( menšie živočíchy ) jesť nejaké zásadité minerály, rôzne soli a podobne. Musia, inak by neprežili. A tá surová strava ani pre nich nie je tým najlepším riešením - údajne. To je moje posledné stanovisko k tejto téme, už tisíc krát som niečo také ako sa tu deje zažil, a nechce sa mi zbytočne viac času venovať tejto téme.

TICO

Môj názor : vegánstvo ( obilniny, zelenina, strukoviny, oriešky, ovocie, maslo ( res. bio živočíšne tuky v malom množstve, ale nie vyprážané ), A EŠTE K TOMU sem-tam ( napríklad raz týždenne, max. dva krát - hlavne v zime - ale len jednu porciu ) bio mäso, hlavne kuracie. Písal som to od prvého po posledné ( čo sa množstva týka - obilniny najviac, najmenej mäso, alebo ovocie ).

karioll

kikina
ja sa nenechavam unasat emociami,je mi uplne jedno ako dlho a kvalitne budes zit,ja len som si pokladal za povinnost pozornit na nebezpecie takehoto experimentalneho stravovania sa,aj tak si predsa urobis podla seba,spomen si na mna,ked zacnes mat vazne zdravotne problemy,alebo ked konecne dospejes

karioll

usiko
v prvom clanku s tebou suhlasim,v 2.nie
nie su ziadne vedecke dokazy o tom,ze 25 mg bielkovin a pod.clovek musi mat 0.8g bielkovin na kilo svojej hmotnosti,to je dane.minuly rezim nema nic spolocne s aminokyselinami z masa,jednoducho ich potrebujes,je tvoja vec ako sa k tomu postavis.a nie je podstatne,ze si 12 rokov bez neho a pod.raz pride den,ked na to doplatis.osobne mi to jedno,ved ta ani nepoznam,len mi je luto,ze mas zly pohlad na tuto problematiku.a to su blbosti,ze z masa vysoky tlak a podobne choroby.ja stale a na kazdom fore pisem,ze maso sa musi jest a je iba na tvojom postoji k tvojmu telu a inteligencii,ci si das na minime tuku na prirodno kuracie alebo morcacie prso,alebo oskvarky s klobasou,bocikom,tlacenkou,pecenou,mozockami a dokoncis to nejakou krvavnickou ci kasou z ryze a bravcovej krvi. a neviem akej este hrozy racionalneho stravovania sa.ja viem,ze strukoviny maju maju kvalitne bielkoviny,ale nie je to maso.vies,podla mna by toto forum malo fungovat tak,ze niekto sa nieco opyta a iny mu odpovie,a nie si pisat medzi sebou,lebo,neber to osobne,je tu tolko magorov a hlupakov presvedcenych o svojej pravde,ze je to absolutna katastrofa.a vobec nerozumiem tomu,preco sem ludia vobec pisu,ked mam 13 rokov a idem opekat,opytam sa mamy,otca co si mam obliect,ked mam 16,akoto ze neviem si umyvat penis,ze pitim vlastneho mocu sa vylieci rakovina,ze c vitamin vyriesi psychozu a warfarin sa nemusi brat pri tromboze a plno inych veci,ja v snahe pomoct aby som "bojoval" s takouto hlupostou,asi bude lepsie sa venovat niecomu zmysluplnejsiemu

usiko

nesuhlasim s dlhodobym vitarianstvom ako filozofiou a stylom zivota zo zdravotnych dovodov, pretoze napriklad cestoviny a zemiaky surove asi nepopapame, aj ked namiesto cestovim mozeme jest ovsene vlocky...ale ani ryzu nemozeme jest surovu, strukoviny su tiez dolezite, ale surovu fazulku jest nebudeme, ze? jogurty, syr, acidogilne mlieko je podla vitarianstva tiez mrtve.....tak potom neviem, odkial budeme brat ako vitariani vsetky potrebne ziviny a stavebne latky? nie, neda sa to, to by cloveka musel mat detailne prepracovanu tuto stravu, vypracovane recepty , tabulky, kolko coho treba prijat a riadit sa podla toho, lebo ako vitarian mas podla mna obmedzene moznosti jedla......no a na to, aby sme ako vitariani prijali vsetko potrebne do tela, by sme nad tym museli sediet 12 hodin denne a to sa neda.....treba aj pracovat a studovat.....moj nazor....

usiko

karioll,

prepac, ale je dokazane, ze clovek nema denne zjest viac ako 20-25g bielkovin, aj ked socik a lekari propagujuci mlieko tvrdia opak. ak najma zeny prijimaju viac ako toto mnozstvo, v starsom veku maju omnoho skor osteoporozu, a hlavne horsiu, plus ine problemy /z knihy Liecba vyzivou, sa mi zda.../...take mnozstvo bielkovin dostnes aj zo zeleniny, jogurtu, syra, acidka, smotany, a HLAVNE STRUKOVIN, ktore obsahuju vysokohodnotne aminokyseliny....to iba niekto, kto zaspal v minulom tezime moze tvrdit, ze maso obsahuje tak vela takych dolezitych aminokyselin, ktore odnikial inakial nedostaneme.....mozno par ich odinakial neziskame, ale ostatne, mam 31 rokov a predpokladam, ze obdobie vyvoja mam davno za sebou....

takisto je dokazane, ze vegetariani maju o 40 percent nizsie riziko rakoviny, takisto omnoho nizsie riziko kardiovaskularnych chorob, vysokeho tlaku a vobec, su zdravsi....toto su fakty, nie bludy.....nie je to o tom, ze obhajujem nieco, co je sprostost, obhajujem nieco, na co som si vytvorila po 12 rokoch studia vyzivy nazor, a logicky, na zaklade faktov, mnozstva faktov verim tomu, co pisem.....