Vitarianstvo

Príspevok v téme: Vitarianstvo
lina21212

Uz dlhsie som sa pohravala s myslienkou zalozit vlastne forum s hlavnou temou vitarianstvo,pretoze som si vsimla,ze prave tento sposob vegetarianskeho zivota tu prave chyba.
Tomuto racionalnemu sposobu stravovania sa venujem uz dlhsi cas.Zatial som ho este nevyskusala na dlhsiu dobu,boli to len kratkodobe lehoty,ktore boli pre moje zdravie vzdy velmi prospesne.Precitala som o tom mnozstvo odbornej literatury,ktore ma ubezpecili v tom,ze je to velmi rozumny sposob stravovania.Tymto forum by som chcela ubezpecit ludi,ze vitarianstvo je vhodne naozaj pre kazdeho,bez ohladu na vek,pohlavie alebo zdravotny stav.vsetky problemy sa daju upravit vitarianstvom,naozaj, moze to potvrdit na vlastnej kozi,minimalne garantujem zlepsenie zdravotneho stavu.Na tomto fore,by som chcela komunikovat s ludmi,ktorych tak ako mna zaujima tema vitarianstvo,ci uz ma s nim nejake skusenosti alebo sa len chce nieco dozvediet,kazdy je tu vitany a budem velmi rada,ked sa zapoji na diskusie.Na kazdu otazku velmi rada odpoviem,ak to bude v rozsahu mojich vedomosti,pozdravujem vas a uz sa tesim na pisomny kontakt s vami:)

lina2121

presne tak,suhlasim s kiki nou,pretoze mi cita myslienky.na svete zije obrovske mnozstvo vegetarianov,veganov a rozumne stravujucich sa ludi,ktori su stastni a zdravi,takisto ako existuju aj ludia,ktori jedia maso a su zdravi,vzdy tam najdes nejake vynimky,ktore potvrdzuju pravidlo.k tomu tie bielkoviny,ktore su obsiahnute v mase,su tazko stravitelne pre cloveka,pretoze clovek nie je masozravec a nema na to ani prisposobeny traviaci trakt,ako aj dlzku criev,clovek je zvlastny druh bylinozravca,prisposobeny na rastlinnu stravu.ako ja na tom nevidim nic zle,ked clovek skratka chce pomahat prirode a zit v sulade s nou,nezabijat zvierata,ale naucit sa zit s nimi.som si ista,ze keby si mal kazdy clovek,ktory chce jest maso mal sam chytit zviera,zabit ho,zodrat z koze,vypitvat a cele opracovat,urcite by existovalo na svete ovela menej ludi,ktori jedia maso,ako je v sucasnosti,ale ked ho jes hned upravene,dobre spracovane,tak ta ani nenapadne ten brutal a to tyranie zvierata,co sa dialo predtym...

kiki na

KARIOLL!!!! píš mi kludne to témy že som sprostá, ale uvedom si že stovky vegetarianov takto ŽIJÚ a sú zdravý!!!! a vegetarianstvo nie je len trend tejto doby, aj v minulosti bolo veľa vehgetarianov a dožili sa vysokého veku, vyššieho ako ostatný- a niet sa čomu čudovať, veď trávenie maso zatazuje cely organizmus!!!!! a prosim ta nenechavaj sa unasat emociami a hovorit ludom ktory nejedia maso ze su sprosty, lebo kazdy ma pravo na osobne rozhodnutie ako bude zit! a ak niekto nechce zabijat zvierata, je to jeho vec!

karioll

iba maso obsahuje 21 zivotne dolezitych aminokyselin,ktore su potrebne pri stavbe buniek celeho tela vratane krvotvorby.iba od tvoje genetiky zavisi,ako dlho tvoje telo taku blbost ako nejest maso vydrzi

usiko

ja som teda bola vitarian a ublizio mi to....asi tak pred par dnami som este bola aj vegetarian, pretoze maso nemam rada a podla mna skor skodi ako prospieva. vegetarianom som bola asi 11 rokov, mozno 12.......no a zacala som teraz jest ryby, teda tuniaka pretoze chcem mat dietatko v dohladnej dobe, takze musim aspon ryby...nechce, niest so sebou riziko,ze vdaka mojej nechuti k masu a zivitnym zasadam bude moje dietatko chorlave, alebo malicke, alebo tak......vajcia nejem, jedavam smotanu, obcas jogurty, mlieko vobec, iba bifidove alebo acidofilne...syr len mozzarela a parmezan.....

lina2121

inac este som chcela odpisat USIKO,takze ja si myslim,ze problem mohol byt aj v tom,ze si nevhodne kombinovala potraviny,pretoze ten isty problem trapil aj mna.niekto ma skratka citlivejsie travenie a musi si davat pozor co s cim zje,vzdy ´by si mala zjest jeden druh potravy,nikdy nie kombinovat,napriklad ovocie s orechami,pretoze jedlo sa ti zacne potom v crevach kvasit a sposobi to nafukovanie a plynatost,a tiez dodrziavat zasady,ako pit pol hodinu pred jedlom aalebo pol hodiny po jedle,nikdy nie behom jedla.mne taketo rady pomohli.

lina2121

takze velmi sa mi paci,ze sa do diskusie zapojilo tolko ludi,vazne som si to nemyslela,a taktiez chapem a rozumiem kazdemu vazmu tvrdeniu,pretoze v kazdom vasom vyroku sa ukryva kus pravdy,len chcem uviest par veci na spravnu mieru.tym,ze tu pisem o vitarianstve,nie som ziaden fanatik,pretoze sama neznasam ked sa zacnu do mna starat ini ludia,ja respektujem kazdeho,ci uz jete maso,alebo fajcite,pijete alkohol,alebo trpite poruchou prijimu potravy,skratka ludia su rozni a vsetci sme si rovni,kazdeho mame brat takeho aky je.ja sa takymto sposobom,ako som uz povedala,stravujem iba priebezne,inac som vegetarianka,az nato ze nejem vajcia a nepijem mlieko,taktiez maso a ryby,pretoze mne to vyhovuje,tak ako ste to spominali,vravim to z vlastnej skusenosti,takz si vitarianstvo zastavam.povodne som bola chorlava,trpela anemiou,mala som rozne zenske problemy,mala som nizku telesnu hmotnost a prave toto mi pomohlo,aj ked mi to skoro nikto nechcel verit,ze mi to moze pomoct,lenze ja som prave takto zdravsia,pribrala som na normalnu hmotnost a citim sa ovela lepsie,cize ked zatial mam s tym velmi dobre skusenosti,aj ked prave rozpravam o vegetarianstve,s obcasnym vitarianstvom,a to mozem vazne odporucit,len som chcela spoznat ludi,ktori sa stravuje vitariansky,pretoze vacsina ludi na takychto jedincov pozeRA AKO NA BLAZNOV,ktori nevedia co so sebou,tak som chcela najst par jedincov ktore nieco taketo tiez podporuju.inac a vy sa stravujete ako?ste vegetariani,vegani,vitariani alebo vzezravci?

bublik

podla mna su ludia vsezravci. teda ja som urcite :-) par krat som si davala take ze "ocistny den" ze budem jest len zeleninu a ovocie ale skoncilo to tak ze som bola cely den zufalo hladna aj ked som cely den jedla a mala som z toho akurat nafuknute brucho :-DD tak asi som to ponala za nespravny koniec

usiko

a prave z uvedenych dovodov tuto stravu nepovazujem za racionalnu, lebo s raciom nic nema.....

sama som vegetarian, lebo nemozem maso jest, smrdi mi a povraciam sa z neho....tiez mam delenu stravu, teda kombinujem, ale okrem tazkych mastnych veci, masa a jeho produktov jem vsetko....a konecne som sa dala do poriadku.....delenu stravu mam preto, lebo mi pomohla sa zbavit plynatosti, tazkeho zaludka a inych problemov s travenim........a popritom netvrdim, ze to, co robim, je racionalne....je to racionalne pre mna, mne to pomaha a citim sa fajn......ale netvrdim, ze je to rozumne pre kazdeho.....

usiko

fufufu

mas vo vela veciach pravdu....

lina

ja ta chapem, ze to budes obhajovat, vies, aj ja som obhajovala vitarianstvo, aj branie HAK, ked som tak zila...a potom som prisla na to, ze v dnesnej dobe to nie je zdrave....je iny svet, v minulosti sa ludia nedozivali takeho vysokeho veku ako teraz, mozno prave preto, ze nemal vsetky potrebne ziviny a stavebne latky v strave....takze z tohto pohladu je to ok...ak chceme skoro skoncit, dajme sa na vitarianstvo......ale inak nie, nikto ma uz nepresvedci, ze je to spravne....sama si napisala, ze dlhodobo si to neskusala, tak ako mozes ubezpecovat ludi o tom, ake je to prospesne......vies, neviem si predstavit chlapa, ktory kope manulane napriklad na stavbe, a stravuje sa ako vitarian.....ved by umrel po par tyzdnoch....

fufufu

vzdy ma velmi pobavi, ked niekto obhajuje vitarianstvo so slovami "ved je to povodna strava praludi, takto jedli ludia kedysi a preto je to zdrave." Lenze odvtedy trochu clovek pokrocil, naucil sa varit, piect, pouziva koreniny, ine postupy v kuchyni. Ked je vsetko take super, co bolo v minulosti, tak preco potom nezijete podla ich pravidiel uplne?
preco vitariani idu so zlomeninou do nemocnice a neosetria si ju sami (ako praludia)? preco pouzivaju auta a MHD a nechodia stale pesi (ako praludia)? Som zvedava, ako vitariani ziskavaju svoju surovu stravu. Vari si ju dopestuju? to urcite, kupuju ju ako mi vsetci v hypermarketoch a na trhu. Ale praludia ju predsa zbierali!! Takze sup-sup mili vitariani, hor sa do prirody a tam zbierajte cernice a korienky ako praludia. Ked mate odvahu odvolavat sa na to, ako zili ludia v minulosti, tak si nevyberajte len to, co sa vam paci, ale zite aj rovnakym zivotnym stylom.