Šok. Vzorná dcéra úplne opitá.

Príspevok v téme: Šok. Vzorná dcéra úplne opitá.
Zdena41

Mám 18 ročnú dcéru s ktorou máme skvelý, otvorený, kamarátsky vzťah bez tajnosti a úžasne si rozumieme. Je inteligentná, slušná, zodpovedná, dobrosrdečná. proste bezproblémová dcéra ktorá mi za celý svoj život nedala jediný dôvod potrestať ju, ba ani jej vynadať. Vychovávam ju sama, lebo manžel a otec nám zomrel pred 13 rokmi. Dnes pred tromi hodinami mi však pripravila hrozný šok. Kámošky ju doniesli z večierka opitú, dá sa povedať, že do bezvedomia. Nedokázala sa udržať na nohách, bola úplne pomočená a poriadne pokakaná. Jedným slovom, bola to hrôza. Teraz už spí a ja tu sedím a rozmýšľam čo jej zajtra povedať. Neviem či jej jednoducho vynadať a ten hrozný stav ktorý si zajtra užije jej ešte znepríjemniť, alebo byť k nej taká, ako som stále, láskavá, chápavá, kamarátska a pomôcť jej to prekonať. Určite si uvedomí, že urobila hlúposť, bude ju to mrzieť a bude sa hanbiť. Myslím si, že je to pre ňu poriadne ponaučenie a som si takmer istá, že s alkoholom to už veľmi nepreženie. Tou morálnou kocovinou sa vytrestala sama. Bude to pre ňu hrozný pocit. Tie špinavé veci, čo som z nej stiahla pred sprchovaním, som dala do igelitového vreca s tým, že si ich zajtra vyperie, nech si vie predstaviť ako vyzerala. Teraz ale rozmýšľam, že ich pôjdem vyprať ja, lebo aj bez toho to pe ňu bude dosť kruté. Stále rozmýšľam čo robiť a ako ráno reagovať. Poraďte. Tie veci, by ste nechali na ňu, alebo by ste ich jej vyprali? Ako by ste reagovali keď sa preberie?

rony26

katka nie si hlupa, hlupa by si bola keby si sa z toho nepoucila...a vobec sa nemusis citit blbo, kazdy si tym presiel...len niektori sa z toho poucili a niektori v tom nasli zmysel zivota, bohuzial

Katka z NR

Dobry den.
Ja som 18 r. dievca. Ako zakladatelka temy popisovala svoju dceru ..sedi to i na mna ( nemyslite si prosim, ze som namyslena).
Tento vikend sa mi stalo nieco podobne.
Ja inak nepijem,nefajcim.
S kamaratkami sme si vyrazili a zacali sme pit.. oni ma nenutili ani nic podobne.. mam svoju hlavu,chcela som to ..len trosku ..bol to nas posledny spolocny vecer a uz sa neuvidime velmi dlho.. ale nemyslela som ze mi staci tak MALICKO !!
Nebolo mi nic cely vecer.. mala som len super naladu.. bavili sme sa,tancovali.. .Ale potom ..ked sme sa rozlucili .. uz som isla sama domov..mi to strasne ale strasne udrelo do hlavy.. .Zo sekundy na sekundu som o sebe nevedela.. .Cely svet sa mi tocil.. .Pamatam si utrzky... hroza. Chvilu som ani nevedela kde som .. miestami. Nejak som v tom vsetkom vytocila priatelovo cislo ... hned mi 100krat volal ..pytal sa kde som ..ale ja som mu nevedela ani len to povedat. Hladal ma vsade..behal na aute.. .nasiel ma lezat na ceste. Vzal ma k sebe, vyvracala som asi za tri kyble.. absolutne som o sebe nevedela.. .Staral sa celu noc..lebo sa bal,ze sa zadusim vlastnymi zvratkami.. . Na druhy den som sa zobudila, do vecera mi bolo este strasne zle, vracala som vsetko,co som do ust dala... . Mala som vsade modriny.
nepokakala som sa ani nepocikala.
Moji rodicia ale o tomto vsetkom nevedia.
Dost co otec je alkoholik.. mamicku by to znicilo.. .
Prosim nepiste mi aka som hlupa, plne si VSETO uvedomujem co sa mi mohlo stat a pod. Uprimne ma to mrzi.. a povedala som si razne,ze uz sa alk. ani nedotknem.. .
A na zaver.. NAozaj som ani len netusila ako MALO cloveku staci.. .
Aj vasa dcera mozno vypila lne malicko ..a proste to, ze nema blbo povedane cvik .. tak zato jej to tak ublizilo.. .

rony26

hlavne na nu nekric, nebud hystericka a nepoucuj zbytocne...ona dobre vie co spravila, poucit sa z toho pouci, tomu mozes verit a sama voci sebe vyvodi zavery...takze porozpravat sa treba, ale netreba to velmi rozpitvavat...a ked pojde nabuduce niekde s kamaratkami tak si odpusti poznamky typu "nieze prides domov tak ako minule" alebo "nieze sa ZASE opijes" a pod.

kazdopadne napis ako to dopadlo...drzim palce

1zenaxy

..ved presne, ja by som jej ich ukazala, aby si uvedomila ako vyzerala....a uz nikdy tak vyzerat nechcela......ale potom by som jej ich oprala.....lebo v tom stave "po"...by jedine mohla k tomu pridat

fasta

dnes majú tí násťročný psychiku úplne inú...U nich je to tak že tí múdry a vzdelaný ako je Vaša dcéra, sú ,,nudný a bojazlivý,, .Preto ich navádzajú na alkohol a drogy.Je to smutné, pretože počas našeho detstva sme takéto problémy nikdy nemali.Vaša dcéra to určite rada neurobila.Určite iba kôli svojim ,,kamarádkam,,.Vaša dcéra si to určite uvedomý a aj ospravedlní.Keď vstane, určite sa s ňou o tom otvorene porozprávajte, aké to bolo, prečo to urobila, či jej to k niečomu pozitívne pomohlo.Teším sa na Vašu odpoveď ako to dopadlo.fasta

brekeke

ked je naozaj taka slusna a inteligentna, sama pride na to, co spravila zle... cize kricat za nu nemusis, ma 18 je uz takmer dospela...
a este nieco, clovek sa pouci jedine zo svojich vlastnych chyb, takze sa neboj, pochybujem ze v akomto stave sa domov este niekedy vrati....
a kricat sa naozaj neoplati, predpokladam ze uz teraz ju hryzie svedomie, ze takto sklamala ludi vo svojom okoli...

radca

Tomu by som neprikladal ziadny vyznam. Aspon zistila, ake su jej hranice v piti alkoholu a da si na buduce pozor, kolko vypije.

migmig68

Ahoj Zdena41,
rada by som sa pripojila k reakciam...ako si sama pisala, je to vzorna dcera. Cize toto bol urcite len jeden velky preslap, stalo sa jej to asi prave kvoli tomu, ze nemala s alkoholom ziadne skusenosti..tie veci by som jej vyprala, urcite to bude pre nu velmi tazke a ponizujuce, ked sa dozvie co sa stalo...viem, ze si na nu nahnevana,ale stoj pri nej bude to mat tazke chuda..mne sa stalo na 18 nieco podobne, hoci som sa pocikala doma v posteli a nikto to nevidel ani o tom nevie, iba sestra, aj tak som sa v duchu zato nenavidela a strasne som sa hambila...az po niekolkych rokoch som sa nad to dokazala povzniest...cize ona to ma mnohokrat horsie, ze o tom budu vediet vsetci, tak stoj pri nej...
Drzim palce a dajte vediet ako ste dopadli papa