Som zavisly ?

Príspevok v téme: Som zavisly ?
Dusan_159

Dobry den. Uz niekolko mesiacov casto myslim na alkohol. Neviem co sa stalo, ale trapi ma to. Bojim sa ze som zavisly a mozno preto na to tolko myslim. Mam 18 rokov a nemyslim si ze pijem nejak extra vela, ale pijem vacsinov sam, max 2-3x do tyzdna nikdy nie viac ako je 1 pohar (0,5l piva - 0,5 dc destilat). Opijem sa len prilezitostne. Myslite ze som zavisly ?

Dakujem

karioll

no nic.skusim este raz
ak na alkohol alebo hocico ine myslis casto,a ked to konzumujes,mas pocit ze ta to ovlada,si zavisly.fyzicka zavislost sa vylieci za par dni,psychicka nikdy,je to vec mozgu,preto treba vyhladat pomoc co najskor

Dusan_159

Neviem, ale ani ma tak netrapi samotne pitie ako velmi caste myslenie na neho. Rozmysalm ci to nemozu byt obsedantne myslienky. Samozrejme, nijak sa nechcem vyhybat faktu ze mozem byt od alkoholu zavisly.
V minulosti som pil len raz za cas alk.napoje ale aj to som chcel znizit a od vtedy som na to zacal mysliet co bolo stale pravidelnejsie.
Doma popijam sam, ale nikdy viac ako 1 pohar. Opijem sa len v sploconosti.

juliusq

Zarazila ma veta- casto myslim ----!!!!!!Treba okamzite prestat pit, cim skor s tym nieco urobis, tym lepsie...Potom ta caka zniceny zivot!!!!!

crossetdante

Zacinas si len trosku uvedomovat problematiku alkoholu. Podla mna tiez nie si zavisli len my vysvetli, ze preco mlady chlapec pije sam doma. Ak by si sa nadrbaval vonku s partiou tak ti poviem ze si mlady a sprosty (co je normalne). Ale ze si popijas sam doma....?

karioll

u kazdeho je zavislost individualna
nakolko je to v prvom rade psychicka zalezitost.samozrejme,ze ked sa tesis na poharik,ked si nevies povedat dost,ked na nho myslis,ked ti velmi chuti,nevies si predstavit den bez neho,to su prejavy zavislosti