Pestovanie uzitocnych a liecivych rastliniek

Príspevok v téme: Pestovanie uzitocnych a liecivych rastliniek
AdamKrt

Pestujete nejaku liecivu rastlinku doma v kvetinaci, ci niekde na zahrade ? Podelte sa o svoje skusenosti.

Zatial pestujem chilli papricky.

Okrem pouzitia ako potravina sa chilli pouziva pri roznych ochoreniach.

-odkaz odstránený-

Mate skusenosti niekto so Steviou cukrovou - je ako nahrada cukru, ale je aj proti postipnutiu hmyzom, protibakerialna, proti zubnemu kazu, zrychluje mysel....

zahradkar.pluska.sk

Zaujalo ma este aj Goji - plody s vysokym obsahom zdraviu prospesnych latok. Nechcem robit reklamu, na ziadny produkt...

www.baoba.sk
----------------------------------
Časopis o liečivých rastlinkách: www.cme.sk

AdamKrt

Mne niekto tvrdil, ze zelenina obecne, ak sa zbera, tak rastu nove kvety a plody, pretoze rastlina nema moc semien. Ak vraj totiz zacne mat uz dost plodov, dostane impulz, odkvitne a koniec.

Vcera som si dal 3 chlebiky a na ne chilli, take gulate. Na kazdy chlebik som si rozkrajal jednu /jadierka som vybral/. Boli zelene, trochu to zo zaciatku stipalo, ale potom uz ani nie. Na okne pestujem take malicke uzke cervene, uvidim ako budu stipat tie :)

[zruseny12]

...ak ich pozberas...tak viac ich aj tak nebudes mat,len tie, co su tam...aspon ja som tak mala...no a samozrejme dorastu tie mensie...

[zruseny12]

nie...hemoroidy.../ale tak ja si trosku dam,len nesmiem s tym prehanat/
niekedy som si aj jednu celu CHILLI pokrajala na chleba s paprikou/nemam rada ked paprika nepalila,to ako keby som zula travu...ale bohuzial musela som ich obmedzit...

AdamKrt

Tak iny odkaz na vyznam, ci pestovanie Chilli

chilli.techdot.eu
---------
Uz mi chilli na okne cervenaju. Rozmyslam, ci zberat plody, aby ich bolo viac, ci ich tam nechat :)

[zruseny12]

...este som zabudla pestovala som ***CHILLI***ale kedze ich uz nemozem...tak ich nepestujem,ale mam ich nasusene...
a pridavam ich po trosku do jedal...