cena potratu

m25

veve, už sa prosím ťa ukludni..radšej sa pomodli za naše hriešne duše..bežkaj do kostolíka...
nestrácaj tu svoje drahocenné minúty..

veve_IX

ja neodsudzujem. Je pravda, že niekedy život donesie ťažké okolnosti a môže sa vyvinúť inak ako by sme chceli...
Napriek všetkému život je dar. Prvý a najväčší aký človek môže dostať. Nikto nemá právo naň siahnuť inému. Preto je v podstate jedno či sa bavíme v rovine postihnutia alebo nie. Stále ide o život. Je naplnená skutková podstata zabitia, v konečnom dôsledku tak neni dôležité či sme zabili vyvíjajúci sa plod alebo dospelého...Zabili sme.

vrtačka

veve , oni svoj handicap prijali?? s koľkými ľuďmi s postihnutím, napríklad s takým mentálnym si sa rozprávala? s dospelými? ach, neznášam tieto reči, ak ich chceš vyhlasovať, tak sa skús najprv denne stretávať s ľuďmi s postihnutím, riešiť s nimi ich problémy a starosti a mnohé si uvedomíš...
úžasne obohacujúci zážitok prísť s nimi do kontaktu? uvedom si, že tu nie sú preto, aby si si ty a ľudia tebe podobní stavali na nich svoj život a obohacovali sa nimi..sú to deti ako každé iné, neposlúchajú, vymýšľajú, radi sa smejú, hrajú, potrebujú lásku, možno v niektorých veciach prichádza k extrému, ale to je ich postihnutím a často aj rodinou.
nemám rada tieto extrémy, že bu´d toto, alebo toto, svet nie je čierny, alebo biely. Je na každom ako sa rozhodne, či pôjde na potrat, alebo nepôjde. Netreba nikdy nikoho odsudzovať, lebo nikdy nevieme v akej situácii sa ocitneme my a čo k tomu rozhodnutiu ľudí viedlo. Ty nikdy nebudeš poznať okolnosti za akých k tomu rozhodnutiu prišlo.

lionesssssss

mám otázku: aký je rozdiel medzi zabitím dieťaťa, ktoré sa nachádza v prenatálnom období svojho života a zabitím dieťaťa, ktoré je už v postnatálnom období života? bavme sa v rovine postihnutia, resp. predpokladaného postihnutia.

3nttt

ja sa tiez nehadam.ja len tvrdim ze nikto nema pravo druhych odcudzovat v takejto situacii. vela ludi si mysli ze keby sa im to nedajboíze stalo,ze by urobili toto a hento...lenze je nieco ine o tom iba premyslat alebo sa do tej situacie dostat.by si sa divila ze drviva vacsina spravi to, comu sa predtym silno zaprisahala...

veve_IX

nemám postihnuté dieťa. Mám viacerých kamarátov, ktorým nie úplne zdravie slúži. Či už zdravie telesné alebo iné... Mala som možnosť tráviť čas medzi mentálne postihnutými deťmi a som za to vďačná. Viem, o čom píšem...Hádať sa nemienim. Svoj názor som vyjadrila a na ňom trvám.

3nttt

spytam sa ta takto.mas postihnute dieta? pravdepodobne nie.dufam ze nikdy nebudes v situacii aby si mala rozhodnut.ono sa to velmi lahko hovori pokym si niecimi podobnym neprejdes. a nejde len o to ze je moje a bla bla...ide o to ze pri postihnutom dietati to je velmi narocne fyzicky aj psychicky.nie kazdy ma na to.a urcite by som tych ludi nikdy neodsudila.nemam na to najvacsie pravo.a to nehovorim ani financne.zober si ze vela ludi ma problem utiahnut zdrave dieta.a pri postihnutom su to uz ine palky.a mozno to vyznie hnusne ale treba mysliet aj na taketo veci.nieje to len o tom ze sak chcem a je moje tak nech je ake je.pre seba by som taky zivot nechcela tak preho ho mam s kludnym svedomim dopriat svojmu dietatu?proste pri postihnutom dietati su velke obmedzenia co velmi vela ludi nezvlada.a nieje to len o pohodlnosti.

veve_IX

nesúhlasím. Sú matky kt. sa napriek negatívnym predpovediam lekárov nevzdali svojho dieťaťa a boli bohato odmenené - drobček sa narodil celkom zdravý. Ani doktori nechápali ako je to možné...
trvám na tom, že dieťa je dar. Môže byť akékoľvek, ale je moje...Ak má človek napr. choré, poškodené oči alebo nohy, snaží sa ich liečiť, ale nedá si ich odstrániť, pretože ich potrebuje...Trochu extrémne prirovnanie, ale pointa je tam.

3nttt

dobre...toto je sice pekne, ale aj tak ma zena pravo zvolit si. a ak vie ze drobec nebude v poriadku, a boji sa co vsetko to bude obnasat, a ci to vobec bude zvladat tak je najlepsia volba "potrat"...ja napr nemam na to. pravdaze ak by som nevedela a narodi sa mi postihnute dieta,je to nieco ine.ale ak mam tu sancu rozhodnut tak sa rozhodnem/som sa rozhodla takto...