učitelka

[zruseny12]

PRESNE TAK,VYSVETLI DCERE,ZE AJ DVOJKA JE DOBRA AJ TROJKA A HOTOVO...ONA AJ TAK RAZ BUDE PISAT PO SVOJOM...A STALE BUZEROVAT DIETA KOLI PISMU,TO NEJDE...ONA SI SAMA CASOM NAJDE SPOSOB,A NIKTO JU NEPRINUTI HO ZMENIT,LEN NA NEJ BUDE ZALEZAT AKO BUDE PISAT...
ja som zo synom tiez pisala...ale dcera uz pisala sama ulohy...
ale tiez sa pamatam,ze na syna som bola dost prisna pri pisani doma...a teraz viem,ze sa to neoplati,ked vidim ako skrabe,ako kocur...
a dcera to iste snazila sa sama pisat krasopisne do skoly a keby si videla jej pismo teraz...sodoma komora...ale ked chce da si na tom zalezat...
***a tie rozdiely chapem medzi ucitelmi a detmi,je to vsade tak,aj za nas to bolo***
a chapem ta aj v tom,ze ta to trapi...si jej matka a chces jej len dobre...

jajka001_

podla mna, za pekny krasopis by mala byt hviezdicka,ako bonus
krasopis je nieco na co treba mat vlohy, ja skriabem ako kocur, poznam ludi co pisu pekne, ale o nicom to nesvedcí, akurat o koordinácii pohybu.
ked som bola mala, pisala som pekne, ale len preto ze to mama so mnou drilovala, a pisala som pomaly

maria2

no ved to aj ja si myslim ved za mojej doby mala ziakov 31 a bolo v pohode teras ich ma 15 a este aj tak nosila vseliake znamky z diktatov ale skor ja som neskor na nej zapracovala ona ich asi ibak ucila no moja napisala slovo až potom sa vratila a davala dlzne a mekcene ale ja som jej kazala ako ho hned napises daj si dlzen aj mekcen ked treba a potom to islo ale zase ked zeny su co rooba ako pracuju a vetsinou povedia ja sa s nim neucim ulohy spravy sam a ten starsi surodenec kontroluje ci ma ulohy ja som len nevedela stve ma pristup jednej ucitelky ta sa aj doucuje s tymi slabsimi a ta druha ich nechala nie hodila do slabsej skoly bud idu s ostanymi alebo nieale nepaci sa mi ten pristup s jednou tutu mutu len preto ze su napr. rozvedeny ale ako naozaj mala 2 chyby a dala jej 1 lebo to mala pekne napisané ale zase vylucuje tych co ma rodicov ako podnikatej jedinacik atd akoby ved maju kedy sa s tebou ucit maju len teba atd..maria no dik za tvoj nazor tak budem s tym nic robit tak nech jej hadze 2 aj nadalej koli pismu aj tak bude skrabat aj nadalej

[zruseny12]

vidim to na svojich detoch,ze aj tak pisu ako chcu...a to je u kazdeho cloveka tak...
aj tak ten KRASOPIS DETOM NEOSTANE,HLAVNE ZE BUDU VEDIET PISAT...KAZDY SME NA NIECO INE...

[zruseny12]

vies co...ja po mojich skusenostiach si myslim,ze sa neoplati deti prvakov nejak nutit a buzerovat v pisani...nehovorim,ze netreba pritvrdit,ale aj tak budu mat svoje pismo a nebudu pisat krasopisne ako sa ucili v prvom rocniku...ja by som sa na deti zamerala inym smerom,a nie buzerovat pre ***pisanie***
a je rozdiel ***byt prisny a buzerovat dieta***
to dieta uz ani nema chut do pisania a klepe sa mu tak ruka,ze i keby chcelo pekne pisat tak mu to nepojde...to by si mala ucitelka uvedomit...na to je v skole...

maria2

neviem ale aj to vie ze je jedinacik ostatny maju surodencov aspon sa vyhovaraju ze im drgaju ty mensi a akoze nicia aj zosit aj machule ale pritom viem ze si to urobila sama a vyhoviorila sa na toho maleho brata a moja tam spravila machulu a napisala uprava asi na 3 riadky

maria2

no ja sa ukludnujem lebo až ked bude 5/6 rocniku sa to rata aj hore ako priemer ale zase stve to ze moja pise nie krasne a tak robi rozdiel zase nechcem hadzat ju z jednej do druhej skoly aj tak potom zase v 4 triede budu matucitelov co budu ucit ich nielen jednu preto ako do 4 triedy ju trpiet a potom budu ucit aj iny ucitelia nielen ta jedna

[zruseny12]

no,zalezi asi na charaktere ucitelky...nemala by robit rozdiely medzi detmi,ale tak to sa robi....je to bezne,niektory ziak je viac oblubeny,niektory menej...
tiez som mala problem v neviem ktorom rocniku s dcerou a ucitelkou...
ucitelka ju vyslovene deptala,raz jej povedala tak dcere,ze to ma robit...potom to otocila...
no a dcera bolo s toho vedla,povedala mi,ze mamko ja neviem,co mam vlastne robit...
a dceru skola a ucenie bavili...
tak som zasla za ucitelkou,ale nedopadlo to nejak slavne...tak som potom sla za riaditelom skoly...

maria2

mna by zaujimalo ako sa vlastne hodnoti ziak
preco jednemu ziakovi da 1 ked ma opis napisany spravne a pekne . Druhemu da malu 1 a povie mu preto lebo to ma škaredo napísane to je ako motyvacia alebo ako a napr. ina učitelka maju tam 2 chyby podka dlzen a da 1 to iste spravy u inej ucitelky a da 2 ako ako rodic ma k tomu postupovat nechapem a stalo sa aj to ze aby nebucal tak dopisala dlzen a dala 1 za to to naozaj zalezi od ucitelky to ako stazovat nemozno to si zase zasadne a bude hadzat aj 3 a tak to dieta zdepta ze ažaž len chcem pocut vas nazor ze asi vetsinou to zalezi aka ma toho ziaka ci fakt dobra alebo prisna ja viem niekedy je lepsie mat prisnu ako dobru lebo v 2 stupni bude kazda ina ucitelka na predmet a tam sa nebude s nimi mazlat

[zruseny12]

SPOMINAM SI NA SVOJU TRIEDNU UCITELKU ZO STROJNICKEJ...***VELMI DOBRA OSOBKA***
RADA BY SOM JU STRETLA A POROZPRAVALA SA S NOU AKO SA MA atd.