sosovky

Lubosh

Mozno stoja tiez 15EUR, ved vravim, no ona nemusela mysliet prave 59, softlens su aj 66 a tiez 38, no myslim, ze ak sa bude niekto rozhodovat medzi SoftLens59 a Bio-Optic, rozhodne su lepsie Bio-Optic, ja som sice SoftLens59 nemal, no ludia co mali, vraveli, ze su velmi nepohodlne, ze ich clovek citi v oku, a su hrube a tiez modre, cize ich je vidno v oku. A aj optici tvrdia ze SoftLens59 nie su z dobreho materialu. Takze radsej tie Bio-Optic. Ale ono celkovo, tie ceny na internete su ovela lacnejsie, jedna pani z internetoveho obchodu to aj vysvetlovala, ze oni maju mnozstevne zlavy, nemaju naklady s prevadzkou obchodu a tak je konecne cena tych sosoviek na internete lacnejsia. Ved ja tiez nekupujem u mojej ocnej - kontaktolog, ved u nej tiez napr. SoftLens59 stoja okolo 30EUR, takze...

Lubosh

Jasne, su dobré, ja som tiez najprv uvazoval, ci su dobre, ked su lacne, no aj teraz ich mam, a naozaj su v pohode. Ako vravim, ani ich necitim v oku, ani nemavam cervene oci z nich, nic. Inak to kupujes akosi draho, ved na internete sú aj tie softlens lacnejsie ako ty spominas. Pozri, ja som si tie Bio-Optic kupil tu:

www.vasesosovky.sk

A je to spolahlive, na dobierku stoja spolu aj s postovnym 18,80EUR, a ak prevadzas sumu cez ucet, tak platis postovne len 1,50 cize dokopy 16,50EUR, no ja som to bral tiez cez dobierku a ziadne problemy neboli.

sosovky

lubosh, prosim ta, su tie sosovky dobre? som maturantka, paltim sama, zatial pouzivam softlens, ale stoja 50€/3mesiace v optike.

zaujali ma hentieto za 15€, to je neuveritelne, ale musela by som ich vziat na dobierku. je to spolahlive?

Lubosh

Cauko, ja nosim kontaktné sosovky od júna, mal som dovtedy okuliare -1.75, najprv mi dala očná skúsiť Air Optix Aqua, no musím povedať, že hoci ich v očiach nebolo vôbec cítit, uz tak k veceru som mal uplne krvavé oci - vysusene oko, a tak mi dala dalsie sosovky očná , teraz uz -2.00, lebo som nevidel ostro, no dala mi Biofinity, ktoré sú síce super, no sú najdrahsie. A tak som si uz objednal cez net Bio-Optic, a musím povedať, že hoci sú iba hydrogelové, nie silikón hydrogelové, v očiach ich vôbec necítim, nemám červené oči ani nič, ako keby som ani šošovky nemal - pohoda a sú lacné len 15EUR na 3 mesiace. A výhodou je tiež, že sú priesvitné a nie je ich na oku vidno, kde napr. Air Optix Aqua boli totalne modre a bolo ich uplne vidno, hned ich kazdy zbadal na oku. No ja som zatial student, ked budem zárobkovo cinný, plánujem Biofinity, lebo sú fakt najlepsie... Ale chcem tiež po týchto Bio-Optic skúsit PureVision, tiež sú silikon hydrogelové a dokonca kontinuálne, teda 30 dní a nocí ich môžte mať vkuse v oku. Inak moja sestra mý tiez ako tu bolo spomenuté -0.75, a tiež nosí šošovky - konkr. Vidi Oxy - silikon hydrogelové a tiež nezafarbené. - tie stoja u očnej 36EUR/6šošoviek na 3 mesiace.

lens

karin, sosovky sa vyrabaju aj v takychto slabych dioptriach. podla mna je to vsak zbytocne, aby si kupovala a nosila sosovky. nie je to lacna zalezitost. taketo hodnoty dioptrii ti predsa staci mat v okuliaroch a pouzivat ich iba pri pozerani telky, pri soferovani alebo v skole.
ja som tiez odmietala okuliare, ani som ich v podstate nenosila a sosovky som zacala pouzivat, az ked sa uz nedalo :-)) cca od 2 dioptrii.
aha, este co sa tyka citania v sosovkach, nie je v tom ziaden problem. aspon sa tym udrziava spravna vzdialenost pri citani, teda, nepriblizujes prilis nos k citanemu textu :-)

karin !

mne pred týždňom odmerali 0.75 do diaľky. Okuliare nechcem. Nosíte aj takéto dioptrie ako šošovky? A ako to je, keď ich mám do diaľky a musím niečo čítať? Alebo naopak, ak máte šošovky na čítanie, ako s nimi vidíte aj do diaľky?