ako je to na VS?

Príspevok v téme: ako je to na VS?
paula20

ahojte, viem, ze toto je forum o zdravi, ale chodieva sem mnoho ludi a preto sa chcem na vas obratit:) od septembra budem navstevovat VS a preto ma zaujima ako to tam cele vyzera. ako mate podeleny rozvrh? hodiny vam nasleduju suvisle, ci mate medzi nimi prestavky? ak ano, co potom robite? chodite domov alebo tam len cakate na dalsiu hodinu? a rozvrh ste si sami zostavili? a ste na vasej skole tam spokojni? je to iny zivot ako na SS?:) dakujem vam vsetkym za odpovede:)

katty192

no na VŠ je to ohromné, u mňa to vyzeralo ako radostný nástup na "vojnu":) na intrákoch je to ešte lepšie, kopec srandy, není boja, do všetkého vhupnete ani nebudete vedieť ako:D

euba

to viem ze sa mi bude zdat dost ja sa nestazujem, ale kamaratky co su na inych tak maju bezne tych 15 predmetov za semester a 4 z nich maju take ze iba seminarky nosia ale aj tak je to dost velky rozdiel tak preto sa pytam ci to nie je malo.

happi

nieco ako krst pre novych studentov a prisaha:-)
a neboj, tych sedem predmetov sa ti bude zdat v skuskovom neskor dost:-)

euba

baby a co su to tie imatrikulacky prvykrat o tom pocujem je to aj na externom studiu? a ja idem na euba a som na nete kukala ake budem mat predmety tak v prvom semestri mam nejakych 5 a v druhom asi 7 to ich je fakt tak malo?

vevericka

imatrikulacky..tie oficialne v aule(UK), tak tam som mala cierne nohavice bluzku a cez to svetrik s brosnou..a cierny kabat..proste elgantne..niektore baby mali kostym, chalani v oblekoch..vsetko by vam mali povedat..nam tam povedali komu a kedy sa treba uklonit, uz si to ale nepamtam presne, tusim sme prisahali aj nieco v tom zmysle, ze budeme cestni studenti a nebudeme robit hambu alma mater..to niekto precital a my sme uz iba prisahali, ale uz si toho moc nepamatam, fakt davno to bolo:D
a ta sukna z topom bude fajn:)
nefocvialne take, co robia starsi studaci pre vas, tam som nebola, ale baby vraveli, ze proste klasicka party, kde daco museli urobit a potom ako disco:)

happi

na zapise nam povedali, ze prednasky niesu povinne. Ja tam chodim, ako som spominala, bavia ma a dozvies sa tam vela veci z praxe. Skuska moze byt najskor dva tyzdne po prednaske, tak to priblizne aj mavame, je to dohoda prednasajuceho a referentky, ako ma prednasajuci volno. Chodim na sukromnu, takze vacsina profakov prednasa aj na inych skolach. Zapocty ani cvika nemame, obcas je podmienkou pripustenia ku skuske seminarka alebo referat.
Napr na EUBA je to inak, skuskove maju zarovno s dennymi.
Mne to takto vyhovuje viac, mozem sa pripavovat postupne a nie narazovo

euba

a este mi happy napr. ty môzes povedat ked chodis na externe tak na tie prednasky sa musi chodit alebo nie.a su na externom aj zapocty a cvika? a tie skusky to budem mat hned nejak do dvoch tyzdnov od prednasky? nebyva to s dennymi ked byva skuskove to je ten januar-februar a potom v lete jun-jul?

happi

ako pise vevericka, predmety si musis napisat uz zavazne, zmeny potom mozes riesis na studijnom, ale do dvoch tyzdnov, po tom zhone fakt nevies urcit, ci ta ten predmet bavi. Ak niekoho poznas z tej skoly, skus sa s nim spojit a prekonzultovat predmety. Na dennom nas bolo na zapise asi 350, prvaci rozdeleny podla abecedy na jednotlive dni. A boli na nas 4 referentky a fakt som tam stravila pol dna.
Na externom nas bolo asi 200, predmety aj kredity boli dane, takze zmeny sme riesit nemuseli:-)
co sa tyka imatrikulaciek, na dennom som sa ich nezucastnila, pretoze den predtym sme mali kruzkovicu a nejak sme to prespali:-)
a na externom sme nemali imatrikulacky