ako je to na VS?

Príspevok v téme: ako je to na VS?
paula20

ahojte, viem, ze toto je forum o zdravi, ale chodieva sem mnoho ludi a preto sa chcem na vas obratit:) od septembra budem navstevovat VS a preto ma zaujima ako to tam cele vyzera. ako mate podeleny rozvrh? hodiny vam nasleduju suvisle, ci mate medzi nimi prestavky? ak ano, co potom robite? chodite domov alebo tam len cakate na dalsiu hodinu? a rozvrh ste si sami zostavili? a ste na vasej skole tam spokojni? je to iny zivot ako na SS?:) dakujem vam vsetkym za odpovede:)

paula20

dakujem za vsetky odpovede. chcem sa vas este opytat ako prebieha zapis na tu VS? co vsetko sa pri tom zapise robi a ako dlho to asi trva? dakujem!

happi

ja chodim teraz uz externe, rozvrh sme mali dany tak, ze zvacsa kazdu sobotu sme mali prednasku-8 hodin jeden predmet a za cca 3 tyzdne sme mali z toho skusku. Prednasky nie su povinne, ale ja na ne chodim, pretoze zvycajne ma kazda bavila, bola zaujimava a je ine ked niekto rozprava z praxe ako ked sa drvim z knihy. Skusky byvali cca 3 tyzdne od prednasky. Nemame to typicke skuskove obdobie. Externe ma vyhodu v tom, ze mozem pracovat, takze 5 rokov nestratim na skole a mozem si budovat karieru. Da sa to v pohode stihat.
Kamoska chodila po bc denne na EUBA a teraz chodi externe na ING, prednasky aj skusky maju len v sobotu, tiez vravi, ze v pohode stiha a lutuje ze od zaciatku nesla externe.

euba

a prosim vas neviete ako to prebieha na externom studiu hlavne na euba? teraz od septebra idem na externe studium a na nete som pozerala rozvrh co bol tento rok tak kazdu sobotu boli prednasky...ale vela ludi mi hovorilo ze kazde urcite nie ze nakoniec to inak rozhodia, tak ako to naozaj na tom externom je?

vevericka

ja som v prvaku stihala..v zimnom len cez vikendy, lebo som chcela byt aj s priatelom..v letnom nam rozvrh tak dobre nevychadzal, tak som brigadovala aj cez tyzden, teraz, ked chodim aj do labaku tak uz nestiham, chcem mat aj volno

vevericka

paula..no je to na kazdej skole inak ..na niektorych si mozes robit rozvrh aj sama..inde ti ho sprava ludia na to povereni..tak, ze by sa ti nemalo prekryvat..
ale aj tak si mozes niektore cvika vymenit, napr nehodi sa ti koli niecomu cviko v stredu, ale vyhovuje ti vo stvrtok tak pojdes za svojim cviciacim a za tym, co to uci vo stvrtok, ci mozes chodit tam..niekedy povolia, niekedy sa treba zamenit hlava za hlavu, a tak si mozes prehodit viac veci, ako ti vyhovuje, takze ak si sikovna a da sa to, mnozes mat aj dva dni volno
u nas dali uz aj prednasky povinne, ale nejak to jej edno aj studakom aj ucitelom. cvika su povinne a pocet hodin tak trocha zavisi aj do teba, podla toho kolko si das nepovinnych predmetov

katka...

Pocet hodin je myslim si, ze na kazdej skole inak. A povinne su iba cvicenia. Prednasky, nie, ale u nas davali aj na niektorych prednaskach prezencky. A ucast mohla pomoct na skuske. Neboj, zistis v prvych dvoch tyzdnoch ako to chodi. A na aku skolu ides?

paula20

dakujem vam, ze ste mi to vsetko ujasnili:) a do tyzdna ste mali asi kolko hodin?:) a na prednasky ste nemuseli chodit, povinne su iba cvicenia? dakujem!

happi

napr na realiach sme mali ucebnicu, kazdu prednasku ina tema. Kazdemu zadala na zaciatku semestra jednu temu z tej ucebnice, museli sme spravit nieco ako seminarku-referat, tomu sme sa venovali na zaciatku hodiny, potom sme citali z ucebnice, k danej teme. Na gramatickych cviceniach-klasika, drilovali nas gramatiku a prakticky sme ju precvicovali konverzaciou