Šaty na stužkovú

líštička

Je to tvoje rozhodnutie a ak sa ty budeš cítiť dobre, je všetko v poriadku. Len ma mrzí, že práve ľudia ako ty ničia etiketu na Slovensku. Vidieť, že sa v móde absolútne nevyznáš, pretože ak si myslíš, že všetky šaty okrem minišiat sú tortové róby, máš strašne malý rozhľad. Aj dlhé alebo polodlhé šaty môžu pôsobiť jemným a nežným dojmom, bez toho, aby človek zo seba robil prostitútku. Čo budeš robiť, keď sa budeš uchádzať o misto? Namiesto kostýmu si oblečieš tielko a minisukňu? Ja som pracovala na personálnom oddelení a môžem ti povedať, že nevhodné oblečenie na pohovore zníži tvoje šance na prijatie o 50 percent. A keď sa ešte správaš drzo, nezáleží ti na názore druhých ľudí a dáš to najavo ako vo svojich príspevkoch, tak jediná šanca získať pre teba miesto bude asi po známosti.

ftbr

petinushka a kto robi tu "slovensku etiketu", taky ako ty, co chodia v minisatach na stuzkovu:) Nad kolena saty su v pohode,ale minisaty su uz nevkusne na stuzkovu. Chodit v rifliach a mikine do divadla je taktiez nevkusne. Zvlastne, ze by si dodrziavala etiketu na plese/plna spicka, dlhe saty atd./ ale na ostatnych prilezitostiach nie. Pritom je to rovnako na smiech/zaplakanie ked prides nevhodne oblecena.

zuzic

proti kratkym satam nic nemam teraz sa nosia miesane aj kratke aj dlhe, mne sa osobne pacia viac dlhsie ale ked budu v mode len kratke tak si dam kratsie nech nevynikam. co sa tyka obtiahnutych, bola som na jednej stuzkovej kde mali vsetci krasne saty len jedna mala kratulinke a totalne obtiahnute bola jej vidiet kazda krivka, dovolit si to mohla ale nemohla v tom ani tancovat ani nic ake ich mala obtiahnute az bolo vidno pupok aj vsetko, zozadu vystrih po zadok a bolo to vlemi vtipne ako vynikala a nemohla sa v tom pomaly ani pohnut a vsetci sa na nej velmi zabavali. vsimla som si tie pohlady, uskrny a vtipky co si robili ako profesori niektori tak aj rodicia:)

petinushka

ftbr:
ples a stuzkova su uplne rozdielne prilezitosti, nastuduj si etiketu..
lebo na ples by nemali byt odhalene ani plecia, ani kolena a topanky musia mat plnu spicku aj pätu..
lenze ked budes mat na stuzkovej saty nad kolena a bez ramienok kludne aj so sandalikmi tak v pohode :))
aa do divadla staci elegantne, a ani to sa nedodrzuje, si pozri ked stredoskolaci idu do divadla..tenisky rifle mikina... takze takato etiketa u nas na slovensku :)

petinushka

neviem preco by som sa mala obliekat tak, ako sa mi to nepaci len koli tomu ze by ma mohol niekto ohovarat :)
Hej hej, stuzkova je nieco ako oslava dospelosti, tak preco by som sa mlala pretvarovat, radsej ukazem kto vlastne som..
nebudem sa pretvarovat, ze sa mi paci nieco, co som si obliekla len koli tomu, aby ma ludia neohovarali... ja som vyslovene alergicka na tie trapne roby.. mam sa v tom potit cely vecer no fuj...
kratke saty su pohodlnsie, praktickejsie ale bohu zial nieje to tovar co si moze dovolit kazdy.

petinushka

och moja, je zbytocne sa takto s tebou o niecom rozpravat, mame uplne ine nazory na vec..
pozri sa, ak ma maju rodicia radi, tak budu na mna hrdy aj ked pojdem v plavkach, ves??? je to len a len o tom komu ako zalezi na nazore druhych... mne teda nie a neverim tomu ze setci ma budu ohovarat koli satam...
ked si niekto netrufa, tak nech vyzera ako torta.. je mi to fuk

líštička

petinushka, asi si nepochopila môj príspevok. Ten ujo a teta, ktorých spomínam vo svojom príspevku, sú moji ujo a teta, teda RODIČIA mojej sesternice. nič v zlom, ale skús sa vžiť do pozície tvojej matky, ktorej nejaká starenka povie "Pozrite na to dievčisko, obliekla sa ako šľapka, trčia jej prsia a zadok." Skús sa vžiť do pozície svojho otca, ako sa bude cítiť, keď si jeho dcéra pôjde po stužku a všetci si začnú šepkať a chichotať sa. Myslíš si, že bude na teba hrdý? Predpokladám, že keď ste sa zbierali na stužkovú, zaplatili ti ju práve tvoji rodičia. A ty sa z toho smeješ a nazývaš 50ročného uja a tetu staroušmi. Vyjadrovala by si sa takto neúctivo aj o svojich rodičoch? V tom prípade ich veľmi ľutujem.

ftbr

petinushinka, chodis aj v teplakoch do divadla, ved je to pohodlne a je jedno co si myslia ostatni, nie? Mam 20, cize som mlada, ale etiketa by sa mala dodrziavat. Aj na ples pojdes v minisatach? ach jaj

petinushka

lost: mas uplnu pravdu

líštička: aj tak si stale myslim ze ked idem na stuzkovu, mam ukazat ostatnym kto vlastne som, nebudem si obliekat predsa nieco tradicne len preto, aby ma ludia neohovarali...
Obleciem sa tak, ako to ja sama uzanam za vhodne, obleciem sa tak, aby som sa cilila pohodlne...

jooooj a daky 50 rocny ujo a teta, konzervativny starouši a ostatny ludia ma nezaujmaju.
ked ma neprijmu taku aka som, tak nech si trhnu nohou..fakt

ide hlavne o to, ci ti zalezi velmi na nazore ludi...
mne zalezi hlavne na nazore mojich blizkych, a ci daka starka mojej spoluziacky povie ze som oblecena nevhodne.. och no nehnevaj sa ale co taka starka moze o mne vediet..
a mne nejde o to vyniknut, ale o to citit sa pohodlne...ves..

a zas mi nebude vidiet polku rite...
vzdy sa najde niekto koho budu ludia ohovarat a odsudzovat len preto ze je iny..
ak si na to niekto netrufa, tak je to jeho problem..