Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tliansko - Kalábria - Guardavalle Marina

Príspevok v téme: Tliansko - Kalábria - Guardavalle Marina
majkaM

Ahojte, chcela by som sa spýtat na letovisko Guardavalle Marina ... Ak tam niekto bol, prosím napíšte mi vaše dojmy a hodnotenie. Ja sa tam chystam na dovolenku teraz v septembri. Kalabria je nádherna oblast, bola som na dovolenke v Tropei a vrelo odporucam kazdemu. Krásne pláže, čista voda, nádherna priroda, sceneria...

emca

v tom letovisku kam sa chystas som nebola, akurat v july-v plnej sezone v scalei, takze hlava na hlave..ale ked ty ides v septembri tak to budes mat fajn, ani nohy,plaze su krasne, vacsinou kamienkove.. jedine bacha na plazovych inzinierov cez weekend :))) chodi tam mrte ludi z neapola..

majkaM

....a ano plaze su ciste.. su tam vsetky mzne druhy pláži: pieskova, biely piesok, strk, kamienky, kamene, skaly...proste vsetko!!!:)

majkaM

Ja to tiez neznasam preto ma nikto nedostane na dovolenku do Bibione, Rimini ... presne to co hladas v Kalabrii najdes ...pretoze sem chodi malo ludi pretoze to nie je najlacnejsia dovolenka a pre tých ktorí si nemozu dovolit lietadlo je to prilis dlha cesta (ja som vynimka, kvoli Kalabrii vydrzim deň v buse:))
mas tam mnozstvo malých plazi kde si aj uplne sama .. images.google.sk
urcite dam vedet ako dopadla moja dovolenka:) troska sa bojim lebo je to tam menej rozvinute ako Tropea...

--janka--

Majka, dakujem za odpovede:-))
vyzera to tam uplne krasne, dakujem za tip, mzono sa aj mne podari dostat sa priamo tam;-)) uz len posledna otazocka - more vyzera byt ciste a ako je to s plazami??:-)) totiz, neznasam preplnene plaze a viem, ze v Taliansku je ten problem, ze tam su siroke plaze, slnecnik vedla slnecnika, kopa ludi.. ako to tam bolo?? ja som skor za intimnejsie oblasti, mensie zatoky, uzsie plazicky, len aby nebola kopa ludia na sebe a mali sme svoje sukromie:-))
uzasne kam sa vy chystate!:-)) a aj ta cena je perfektna!:-)) prajem vam stastnu cestu a prijemnu dovolenku, hned by som sla aj ja!:-)) a ked sa vratite, urcite podaj informacie, tento JUH Talianska ma zacina velmi fascinovat, tak s radostou pozbieram osobne skusenosti:-)) maj sa krasne!:-))

majkaM

ale nie vobec ma nezatazujes:)
takze nasa trasa s prestupmi: Ba - Marchegg - Vieden - Rim - Skalea - Pargelia
Ale pytala som sa ocina (on je železničiar:)) vraj sa da ist aj z Viedne priamo do Tropei ..ale my sme nesli lebo na tie vlaky nam neplatili železničiarske zľavy:)
No a ubytovaní sme boli v apartmanoch Villaggio La Tonnaro v Parghelii ...presne tu sme byvali: www.last.cz
A Tropeu sme mali asi tak 15 min. cesty busom, ktorý premaval zadarmo pre hosti z nasej rezidencie
Pozri si obrázky Pargelie v googli...tak tam sme sa kupali...krasne plaze, priroda!!!
Ja idem 11.9. do toho letoviska Guardavalle Marina ..je to presne v tej urovni ako je Tropea ale na druhej strane pobrezia....ideme s kamaratkou busom a vyjde nas to 200 eur ale bez stravy:)

--janka--

jej, Majka!:-)) tak teraz si ma velmi potesila, pretoze ja sa strasne bojim lietadla, a tak kazdorocne chodime len a len autobusom.. lenze tento druh dopravy by sme radi zamenili za vlak, akurat sa toho troska bojime, ze ako to napasovat, aby vsetko sedelo:-)) ale buduci rok som uz odhodlana ist presne ako vy - vlakom!:-)) mozem sa ta este na par veci opytat?? s tym vlakom - on ide priamo do toho mestecka kde ste vy boli (mozes ho aj spomenut ako sa vola?:-))) alebo tam boli nejake prestupy?? vedela by si mi, prosim ta, povedat??:-)) ja neviem, mozno sa na to dam este aj tento rok!:-)) a vy ste boi v apartmane ci hoteli? lebo my vzdy chodievame do apartmanu, ale vzdy cez cestovku - tiez to nie je vyhra, lebo keby sme si to vybavili sami, urcite mnoho usetrime.. len ako som spominala, doposial som mala akysi strach.. predsa len - ked ides s cestovkou o nic sa nemusis starat, vsetko je vybavene:-)) a ak ste boli nahodou aj vy v apartmaniku, vedela by si mi dat tip?:-)) odpust mi za moje zvedave otazky, ak ta prilis zatazujem, tak nemusis odpovedat:-)) a ak ano odpovies, tak velmi pekne dakujem!:-))

majkaM

Ahoj Janka, ja som bola v Tropei pred 7 rokmi takže si už nepamätam kolko nas to vyšlo ale šli sme vlastnou dopravou (vlakom) a cez cestovku C.A. Tourist ...pozri si ich stranku ...alebo vyskusaj napr. reny travel
My sme neboli ubytovaní priamo v meste Tropea ale vozili nas tam mikrobusom ... bola to nakrajšia dovolenka:)a aj Elba je super ( cestovka Tiptour, Fifo, Reny ...)

--janka--

Majka, tohto roku som velmi chcela ist do Kalabrie - a zrovna do toho mestecka kde si bola - mesto Tropea:-)) mohla by som sa ta opytat - cez aku cestovku ste isli, kde konkretne ste boli ubytovani a kolko vas to priblizne vyslo? ak samozrejme mozem vediet:-)) tento rok nam to uz asi nevyjde, ale na buduci chcem ist do tej spominanej Tropei:-))
neviem ti poradit ohladom letoviska, na ktore sa pytas, ja ked som bola v Taliansku, tak len na severe a v strede, na juhu este nie:-((

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Tliansko - Kalábria - Guardavalle Marina - Fórum - ZDRAVIE.sk