Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Má 30 a žije s rodičmi

Príspevok v téme: Má 30 a žije s rodičmi
melany

Priateľ má 30 rokov, zachviľu 31 a stále žije s rodičmi. Zdá sa mi to divné a vadí mi to. Mám pocit, že jemu to tak vyhovuje a nechystá sa osamostatniť. Keď prídeme ku nim domov, tak sme spolu v detskej izbe. Detskej! Znie to smiešne. Už som sa s ním o tom aj rozprávala, ale tvrdí, že nemá peniaze na to aby platil byt a všetko ostatné. A to nie je pravda. Zarába slušne, 850e mesačne má a v novembri mu majú zvyšovať plat. Veď koľko ľudí zarába oveľa menej a dokážu vyžiť. Neviem čo mám robiť. Ľúbim ho ale neskutočne mi to vadí, veľakrát rozmýšľam či ten vzťah vôbec niekde speje, keď z jeho strany je to vždy rovnaké. Sme spolu 2 roky.

jajka001_

darika, ja viem, ale ide o to, ze ja zijem so svokrou, a cokolvek s muzom riesime, miesa sa nam do toho :( a potom to nie je o tom medzi mnou a nim , ale medzi mnou a nou. ale musim povedat ze manzel ked fakt treba, tak sa posnazi, v ramci svojich moznosti :) nie je to nieco, co by ma zas tak strasne trapilo, ze by som bola ochotna sa kvoli tomu stale hadat s dvoma ludmi pre ktorych som potom niekto kto ich buzeruje

darika

jajka001
Prepac,ale trosku bola chyba aj v tebe.Moj manzel vyrastol s dvomi sestrami,ked sme sa nastahovali do svojho,nevedel ani riad umyt.Ja som ale pomalicky od neho ziadala,ci by mi nepomohol.Bola som v tom case tehotna a tak mi pomahal.Vysavac drzal prvy krat v zivote az po svadbe.Ale chytil ho.A nema problem ho chytit ani dnes.Vieme si to rozdelit.Mame velky dom,on vysava,ja umyvam...Syn si uz teraz po sebe musi veci ulozit,oblecenie na miesto a svoju izbu upratat.Nepaci sa ti na svokre ako vychovala manzela,ale ty robis to iste so synom.Mala by si ho zacat trosku ucit.
V tejto teme sa spomina chlap,ktory zije s rodicmi.Ma 30 a ma nasetrene.To je ina vec,ale aj tak v tom nie je nic zle.Ako pise AdamKrt,zalezi na cloveku,nie na tom co ma.A co potom ti,ktori ziju cely zivot u rodicov-svokrovcov?To sa teda tak isto musia nechat obskakovat?Ak sa chlap vie o seba postarat,nezneuziva matku na veciach,ktore si moze urobit sam,ja osobne na tom nevidim nic.

AdamKrt

Len sa divim, ako nechate so sebou zametat.

Iste - ak clovek robi s partnerkou pol na pol, tak jej pomaha. Ak vsak robi viac partner a partnerka by nerobila nic a este chcela po partnerovi, aby robil aj domace prace, tak to uz je o niecom inom.

Osobne nemam problem ani varit, piect, upratovat, vysavat atd atd. Predsa jeden neni druheho otrok, aby nanho drel. Robotu si treba spravodlivo rozdelit.

jajka001_

ja som vyrastala v rodine, kde sa muzi obskakovali. bola som presvedcena, ze u mna to bude inak. moj frajer by bol mozno schopny sa nechat prevychovat, keby sa mi do jeho prevychovy nemiesala svokra s tym, ze - ona by to na mojom mieste po nom upratovala, lebo ho lubi. pritom je taka leniva, ze ledva uprace po sebe. takze ak nechcem aby to vyzeralo u nas ako v chlieve, musim to upratat ja. ked chcem po manzelovi cokolvek, co zavana tzv zenskou pracou, odmietne to s tym ze je to moja praca. a kedze poznam chlapov a viem ze 90 percent heterochlapov je takych, tak som normalna klasicka zena obskakujuca muza. ale na druhej strane, on si aspon splni tie muzske povinnosti ohladne rodiny. a zas tej prace okolo neho nie je zas tak vela. a ved sme manzelia, partneri, slubili sme si starat sa o seba navzajom.
hm a moj syn bude tiez asi rozmaznany. nevesta ma bude neznasat :D circle of life

AdamKrt

eternelle:

a ako suvisi to, ze niekto byva u rodicov s tym, ze nevie varit, prat atd ?
Miesas hrusky s jablkami... ;-)

Proste je to byvanie, ako akekolvek ine, ked vidi clovek, ze napr. mladi kamarati byvaju spolu, maju spolubyvajuceho. Ako sa to lisi ? Zalezi na cloveku a nie na tom, u koho byva...

karioll

taky matkin cecok bude ceckom cely zivot a ta zena resp.partnerka bude cely zivot bojovat s jeho matkou a ked matka umrie,tak s jej sposobom vychovy.na 2.strane treba uznat,ze vela zien je tak tupych,ze im vyhovuju infantilny muzi

eternelle

ja vyjadrim svoj nazor - tiez ocenim, ak sa muz osamostatni a je schopny sa postarat sam o seba, neobtazuje svoju matku spinavym pradlom a hladnym bruchom, ale dokaze si vyprat a navarit SAM! ved ako sa moze zena spolahnut na niekoho, kto visi v 30tke na maminke? nejde tu o zlatokopectvo zien, ako daktori pisali... ide tu o to, ze dospely clovek by sa mal ozaj spravat ako dospely.. a ze sa budem vediet viac spolahnut na partnera, ktory neskape od hladu, ked sa vzdialim na pol dna prec... nevravim, ze musi dokazat varit nejake extra jedla.. staci jednoduche, co bude jedle a zdrave... v muzovi, co visi v 30tke na rodicoch vidim dieta, nie dospeleho...

sweetjane

No asi mu je pohodlnejšie bývať s rodičmi ako sa osamostatniť. Asi si zvykol na určitý štandard ako je mamina navari uperie a poperie. No ide aj o to aký máte Vážny vzťah. Tak skus sa ho spýtať či by nechcel stebou žiť len vy dvaja nie?

heaven

darika, prave na to som narazal v min prispevku, ze nechcem domacu putku... Chcem byt jej oporou ale pozadujem to aj od nej. No nic, uz je to daleko oproti povodnej temy, Mne sa vztah s rodicmi velmi zlepsil ked som sa odstahoval...

darika

Hm hm.Pardon pani,nechcem sa vam do toho pliest,ale ak mozem,aj ja odpoviem na otazku.Kedysi zenam naozaj stacil manzel,deti,cakala ich kazdy den doma s obedom,vecerou,nevedela nic o svete,pretoze bolo stale co robit.Su ale uz ine moznosti,a aj zena chce nieco skusit a dokazat.Nielen sama sebe,ale aj...napr. svojmu manzelovi.Ved uz aj vy chlapy nechcete na nas robit,nosit domov peniaze,ale aj vy ste radi,ked aj ta zena trosku niecim prispeje,nie?

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Má 30 a žije s rodičmi - Fórum - ZDRAVIE.sk