Zinok a testosteron

Príspevok v téme: Zinok a testosteron
el_nines

zdravim mam taku laicku otazku ... nechapem ako je to vlastne zo zinkom pretoze som precital ze zinok posilnuje tvorbu testosteronu ale zaroven pisu ze zinok je dobry na akne a proti vypadavaniu vlasov ale prave testosteron by mal sposobovat vypadavanie vlasov a akne nie? nechapem to tak ak sa do toho niekto vyzna rad si necham poradit

richmond

toto by aj mna zaujimalo tak niekto kompetentny by sa mohol vyjadrit, vela tem na tomto fore zostava nezodpovedanych tak dufam ze tato to nebude

googlak

Ja riesim podobnu otazku, mam 17 rokov a doktorka my odporucila jest zinok na akné.Bojim sa ho vsak jest pretoze sa bojim ze ak co i len ciastocne zablokuje DHT nenarastie my brada a fuzy. Viem mozno je to niekomu smiesne ale v rodine nosia vseci muzi bradu a od mala som tiez po nej tuzil a bojim sa ze my nenarastie pretoze som cital ze DHT je prave zaodpovedne za rast brady a fuzov.Dakujem za skoru odpoved

el_nines

len by som sa chel este opytat ze co vlastne ovpyvnuje testosteron ako taky a co ovpyvnuje DHT ako take....ide o to ze tomu este tak celkom nechapem ale tato tema ma strasne zaujima.....napriklad sa vravy ze kto ma vela testosteronu je chlapaty a ma hustu bradu a tak ...ale ci je to sposobene tym ze ma vela testosteronu alebo ci ma vela DHT...zaujima ma ktora z tychto "latok" co konkretne ovpyvnuje...a ci vobec testosteron sam nepremeneny na DHT nieco ovpyvnuje.....

el_nines

uz som to konecne vycital ... je to v tom ze vsetky tie negativne veci neposobuje testosteron ako taky ale uz premeneny na DHT ktory sposobuje vypadavie vlasov a akne a tak...takze testosteron je asi v pohode to len to DHT je zle

RNG

Hormonalne citlive vlasove cibulky sposobia u muzov vypadavanie vlasov. Nie vsetky vlasove cibulky su hormonalne zavisle, preto sa robia u muzov transplantacie zo zadu hlavy(tam su hormonalne nezavisle cibulky)na vrch hlavy.
Toto sa zien netyka, lebo tie nemaju vela hormonalne zavislych vlasovych cibuliek.
Vypadavanie vlasov ale je casto sposobene znizenou vyzivou=priskrtenim cirkulacie pri prilisom vytvarani mazu sposobenom zvysenou hladinou DHT(dihydrotestosteronu) a to mozno zinkom znacne potlacit.
Ak sa mazove kanaliky zapchaju stvrdnutymi tukmi, vzniknu z toho aj hrcky, kde sa moze vonkajsou nakazou cez ten stvrdnuty tuk dostavit aj hnisanie, cim sa vytvoria hnisave zapalove acne.

house

Preco dychame ked oxidacia sposobuje starnutie buniek ? V zivote v prirode musi byt vsetko v rovnovahe.Ak je niecoho prebytok = problem.Ak je nedostatok = zase problem.