Ustipnutie osou

jarka - lajka

Na uštipnutie osou, mravcom, atd . veľmi dobre funguje
potrieť miesto uštipnutia mokrým mydlom a nechať zaschnúť. Prestane bolieť, svrbieť a neopuchne... Vyskúšané veľakrát...

kristinkil

mna postipala osa do pery vcera, presne tym sposobom, ze som sa napila z plechovky a bola tam. Najprv mi to napuchlo len trocha a citila som miesto bodnutia, no darmo by som hladala zihadlo, lebo to osa udajne nepusta. Cibula a ani studeny napoj nepomahali. Po 5-minutach mi pera napuchla do nadrozmernych rozmerov a vtedy ma uz kamaratky viezli rovnou ciarou na pohotovost. Tam mi okamzite dali hydrokortizon a 2 hodiny ma pozorovali. Dali mi este chladivy zabal - to mi pomohlo na opuchnute miesta uplne najviac. Dnes rano som sa zobudila o opuch si cele este mam na sanke a trocha na pere, ale je to omnoho lepsie. Kazdopadne, ak vam to prilisne opucha, lebo mate alergicku reakciu, aj napriek tomu, ze ja som ju tiez nemala, treba ist urcite na pohotovost.

osyosyosyosy

Tomu ver, vyzerám ako po zlom botoxe. Po dithiadene sa chce krásne spať ale tak lepšie ako nič. Čajovníkový extrakt nepomáha? ( lebo dovtedy nosím rúško :D)

Mimulus

Na peru nefungovala ani cibuľa, ani octan, ani masť ale myslím si, že pokiaľ začne škola tak budeš ok.

Ja som bral Dithiaden s niečim a to nie som ani alergik. Pera je dosť zlá...som vyzeral ako Ibrahim Maiga :DDD

osyosyosyosy

To nemyslíte vážne?! Týždeň?! Nabudúci pondelok nastupujem do školy a musí to byť preč. Niečo na stiahnutie opuchu? (Cibula,tabletky, hocičo..)

MSG

Opuch je ochrana poskodeneho tkaniva, napriklad rozlozeneho jedom. Iba hned po postipani malo zmysel nieco robit. Podobne ako s hadim jedom. Opuch nechaj ako je, pomaha ti.

Mimulus

No tak pera je dooosť prúser...mne to odpuchlo až po týždni a to som mal aj tabletky...Je to dosť citlivé miesto a ako také sa aj správa...

osyosyosyosy

Mňa včera poštípala osa do pery..vletela mi do plechovky (ešteže nie jazyk). Okrem ladu som niekde čítala sódu bikarbónu, každopádne je deň druhý a už to síce velmi nebolí, ale opuchnuté je to mám pociť ešte viac. Nejaký nápad ako sa zbaviť rýchlo opuchu? Do 2 dní to musí byť preč