Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Posilovanie/cvicenie

Príspevok v téme: Posilovanie/cvicenie
mikinator

Cavko,takze asi pred 3 tyzdnami som zacal cvicit doma.Mam daky stroj na pisolovanie brucha a 8 kg cinky.Cvicel som kazdy den pre kondiciu dost som to prehanal mas som stale svalovicu a boleli ma klby ale teraz uz je to pohode nic ma neboli ani chbat ani nic. cvicim lentak ze dviham cinky stale roznymi sposobmi.Neviem o tom moc ale dost sa mi zacalo spevnovat telo tak somcelkom spokojny mam 17 rokov a prosim poradte mi ci to nemoze poskodit moju chrbticu alebo nieco taketo cvicenie cvicim sklapacky a dake cviky na brucho a dviham tie cinky to je vsetko.Vopred diki

VincentV

Necvič každý deň a hlavne nie každý deň tie isté cviky, neviem aké sú tvoje výkony, výška váha, ale telo musí regenerovať aspoň dva dni v týždni.Sprav si to tak, že jeden deň pocvičíš napr prsia, ramená, triceps, druhý deň chrbát, nohy, biceps, na každú partiu ti stačí jeden cvik a sérii koľko uznáš za vhodne, s 8 kg činkami skús čo najviac aby to malo aspoň nejaký zmysel.Cvič aspoň tých 45 minút až hodinu.Choď tieto dva tréningové dni, deň pauza a zase dookola.Jednotlive cviky nájdeš napr. na sportujeme.sk aj keď ako ti tu radia najlepšie by bolo fitko, s týmto fakt jedine spevníš telo, svaly nečakaj.

doubledog

ak budes cvicit zle, tak ti to poskodit moze
technika cvikov je dolezita
dobre je mat niekoho, kto ti vysvetli ako cvicit

max.gluteus

Mas super vek na zacatie ale to ci sa mozes poskodit zavisi od techniky cvikou. Najlepsi by bol ten trener aby ti ukazal ako treba posilovat vysvetlil stravovanie ako je dolezita regeneracia pocas spanku atd. Ale dovolit si trenera v tvojom veku bude asi nad tvoje financne moznosti. Ale je tu este druha moznost zacat vsetko studovat na nete ohladom spravnej techniky, stravovania a ked mas nejaky mobil, ktory dokaze natacat, alebo mas kameru tak sa natoc pocas nejakeho cviku posles to na nejake forum co sa zaobera posilovanim a ludia ktory sa v tom vyznaju ti povedia co robis zle. Inak je dobre, ze sa zaujimas o to ci sa mozes dokaslat vecina ludi v posilke cvici tak, ze od nehody nemaju daleko. Ako jeden znamy nedal si povedat, cvicil dolne prsia jednoruckami rupla mu ruka cinka spadla na jeho krk a krvy vsade okolo a poviem ti nic prijemne to neni.

poliewoocka

Ahoj mikinator,

radsej by som zasla do fitka a opytala sa trenera, odbornika na spravnu techniku. Ten ti ukaze, ako mas cviky vykonavat, aby si si viac neuskodil alebo sa nahodou nezranil, poprip. si neposkodil chrbticu, pohybovy aparat alebo nenavodil svalovu disbalanciu. Je super, ze si zacal cvicit:)) a obcas aj striedaj pohyb, aby si telo nezvyklo na jeden druh zataze...good luck:)

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Posilovanie/cvicenie - Fórum - ZDRAVIE.sk