index, univerzitna kniznica

Príspevok v téme: index, univerzitna kniznica
sklamaná

ahojte, vcera som bola na zapise na PU, odbor fj jazyk a kultura- nem. jazyk a kultura, kde som sa velmi tesila, ale strasne som sklamana...v prvom rade by som sa chcela spytat ako je mozne ze nam do indexu dali peciatku s datumom, o potvrdeni predmetov, ked sme si ziadne pr emety nevypisovali, a iba nam povedali " to si spravite doma samy podla internetu, my na to tu nemame cas ani nervy..." ??? :( takze vlastne ani neviem ze ktory predmet si mam zapisat ktory nie, vlastne nic :(

druha vec co ma zarazila je ze v univerzitnej kniznici mi nedali knihy, ale so slovami " najprv zaplatte, a potom si mozte ich prist vybrat ake potrebujete" poslali prec...lenze ved ja neviem ake knihy potrebujem, to by mali mat oni nachystane nie???

no a tretia vec, ma sokovalo ked nam povedali ze za potvrdenie o navsteve skoly si musime zaplatit 2 eura???? je toto normalne???

strasne som sa na tuto skolu tesila a aj ked mi mnohi vraveli ze tam nemam ist nepocuvala som ich, no a teraz som z toho vsetkeho strasne sklamana :(

zuzzqa

ja tiez diem na PU :) len ma zaujima predmety treba aj na zimny aj na letny zapisat? a kolko treba kreditov? konkretne FF- FRJK :)

pandora89-1

ahoj.tiez som prvacka na PU a mam teraz trochu problem so zapisovanim predmetov do letneho semestra. neviem kolko z povinne volitelnych si mam vybrat. nevem ani najst na stranke kolko kreditov potrebujem.ak by ste niekto vedeli,prosim pomozte.. som FF odbor etika.dakujem

*d

:) zdravim ,tiez som bola na zapise a tiez PU :) a ak ti mozem poradit: 1.chod na stranku unipo.sk 2.na lavej strane dole je vstup do MAIS 3.potom rozvrh (kolonka) 4.vypis fakultu,ZS 2009-2010, rocnik a formu studia a daj odosli a vyhodi ti rozvrh. + hore mas napisane studijny program a tam ti napise predmety na 3 roky dopredu :) ( ale ten je iba orientacny) inak su tam aj vysvetlivky a vsetko... mne este chyba ISIC karta zatial :P a ja nejako som ratala s tym ze VS je o inom ale tiez som bola prekvapena ale s casti som velmi rada lebo je to aj o samostatnosti , uvidime ako to pojde:)

tekvicka_

to by ma zaujimalo kde chodi tvoja sestra :D lebo inak to zrejme vacsinou vyzera tak ako si teraz sama zistila...ja som uz nastastie tiez v piataku...huraaaa...no ale u nas sa za potvrdenie o navsteve skoly neplati nic...predmety v prvaku nam poslali spolu s rozhodnutim o prijati tam bol rozpis plus sme zaskrtavali nejake volitelne a na zapise sme to vypisovali do indexu...inak ked si spomeniem na zapis tak otras, tiez sme nevedeli co kde...kniznica detto studentov vela knih malo, na kazdej hodine na zaciatku nam povedia ake knihy si zohnat, v nizsich rocnikoch to bolo lepsie lebo na nete je literatura ku predmetu, vo vyssich rocnikoch sa vsak tazko zhana dopredu lebo: v kniznici trebars tie knihy nie su, alebo je ich malo, pripadne nam povedia ze si mame zohnat uplne ine knihy a pod, ze si ich mame kupit tak to jeden od druheho prefocujeme a tak :D takze nachystane knihy ocakavat je mimo....a o milych tetach na studijnom ani nehovorim :D mala rada: zvykaj si

sklamaná

no ja som preto sklamana, lebo ked som bola minuly rok na zapise s mojou sestrou, tak oni to mali pekne vsetko nachystane, starali sa o nich, knihy mali prichystane v kniznici, a tak.....ja viem ze to nie je stredna skola, ale mylim ze mi to mala byt vyssia uroven, a nie ked mi ta tetka povie "co si sprosta ze si nevies vypisat index?! " ako.....sklamana som proste.....

tinulik24

..no moja nechcem ťa sklamať, ale realita je trochu iná ako vidíš napr. možno vo filmoch. U nás na VŠ si radšej rýchlo zvykni na takýto režim, pretože to bude už len horšie. Ja som už 5. (chvalapánu), ale tiež som bola v 1. riadne šokovaná. Už to nebude ako na strednej - že ti bude niekto hovoriť, čo si máš písať, čo sa máš naučiť, kam máš ísť...Takže čo sa týka vypisovania tých predmetov - skús pohladať na ich stránke - tam určite budú mať tabuľku s rozčlenením, najlepšie by bolo keby poznáš niekoho kto už na tej škole študuje - pomohol by ti sa zorientovať vo všetkom. Čo sa týka kníh - tie si zoháňaj až po 1. prednáške resp. cviku kde ti povedia akú knihu potrebuješ (v knižnici to určite nevedia) lebo každý profák si potrpí na niečo iné. Najskôr sa tam zaregistruješ, zaplatíš členské a potom si môžeš požičať (inak tak je to väčšinou všade). O tom potvrdení neviem nič - ja neplatím, ale to záleží od každej školy (2 eur nie je až tak moc, ešte si asi nevidela cifry za knihy že..?)Ešte možno budeš sklamaná aj z profesorov - väčšina z nich je k prvákom dosť chladná a je im fukes čo s tebou bude, alebo že nemáš skúšku, ale nesmieš sa nad tým pozastavovať, ber to tak ako to je, nepusti si to k citom, lebo ťa to "skolí". Rozhodne si rýchlo nájdi spolužiačky s ktorými to budeš zvládať lepšie, viem asi som ťa týmto moc nepotešila, ale držím palce a hlavne sa nevzdávaj:D

zvyknisi

sa s tym zmier, budes este viac sklamana...je jedno na akej univerzite :D co sa tyka indexu, nam na upjs ich konecne zrusili, ale kym sme ich mali, tie predmety sme si museli napisat sami do neho, zo systemu..tu peciatku nam dali potom.
v kniznici si to musis zaplatit ak ju chces vyuzivat, to je jasna vec, a co si myslis, ze tie tety budu vediet, ze k akemu odboru ti ku ktoremu predmetu treba ake ucebnice? nie nie. to si tiez najdes bud v systeme (neviem ako informacny system na vasej univertzite funguje), alebo ti povedia profesori, ake knihy chcu. uz niesi na strednej, kde ti pani ucitelka da knihy na lavicu a ty si ich odnesies domov v batozku...
a to potrvdenie - tak to kazda skola ma urcene inak, my ich mame na zaciatku pri zapise zadarmo, a ked nam ich treba neskor pocas roka, tak tiez nejakych 50 korun, mozno uz tie dve ecka..
nebud sklamana, chod sa vyplakat do vankusa, a priprav sa nato, ze pristup je vsade taky svinsky...teda bez urazky, ak to inde chodi lepsie..
prepac za moju hrubost v prispevku, to len nato, aby si si zvykla, ako s tebou budu zametat...vela stastia :)

babenka1

hlavu hore, aj na iných školách to funguje podobne -
potvrdenie o návšteve školy: to je rôzne, aj na iných školách sa platí, u nás je to 50 centov

predmety: to je v pohode, predovšetkým si pozri, aké predmety by ste mali mať, povinné si napíšeš a pozri si, či si máte vybrať aj nejaké voliteľné a ak áno, tak si z nich vyber

knihy: v univerzitných knižniciach sa za preukaz platí, u nás sú to 4 eurá. S učebnicami a skriptami to nie je tak ako na strednej, že ich majú pripravené, to aké potrebujete vám povedia konkrétni vyučujúci - na niektoré predmety totiž môžu existovať 2-3 rôzne skriptá, ty si musíš zohnať tie, ktoré bude od teba vyžadovať konkrétny pedagóg

nestresuj, takto to na vysokých školách funguje, tu už musíš byť samostatnejšia ako na strednej

Veľa šťastia