preco su krestania falosni?

Príspevok v téme: preco su krestania falosni?
tina78

teraz vyzniem ako ateista, ale ja som krestanka aj ked nechodim tak casto do kostola. Mna by len zaujimalo preco sa biju do hrude aki su krestania a robia zlobu, ako je to vobec mozne? a potom idu do kostola vyspovedaju sa .. co to aj zabudnu na spovedi povedat a uz je im odpustene a robia zlobu dalej, skor mi pomohol ateista

[zruseny1]

ja som tiez krestan... a podla nazvu tejto temy som falosna? to teda nie som! tak ak nepoznate KAZDEHO JEDNEHO krestana na svete tak laskavo nerobte zavery kto aky je
ale tak jasne, lepsie je zamerat sa na druhych, nez na seba.
Staci ak ty sam budes k okoliu dobry a o ostatne sa nestaraj, aj ked sa najdu vselijaki falosni ludia, nezmenis to... ale aspon nerob vseobecne zavery! dik:)

SiSA89

no trosku silny nazov temy nemyslis???krestania su podla teba falosni???hm no ja si myslim ,ze ludia kt.su falosni su aj medzi ateistmi aj medzi ludmi veracimi ..to ze je clovek krestan este neznamena,ze je falosny...podla mna krestania su ludia kt. ziju v zmysle toho co Boh kazal ...a ludia kt.sa len na toto odvolavaju a pritom ich zivot ma daleko od zivota v pravej viere ti sa na krestanov len hraju..a to su falosni ludia.
Takze moj nazor je taky,ze ti "pravy"krestania falosni nie su a ziju podla svojho presvedcenia a svojej viery a urcite neziju v presvedceni ,ze ked sa idu vyspovedat tak hned sa ich hriechy zmazu preto bezstarostne hresia...to je podla mna len argument tych ktori na spoved nejdu.Ja si myslim,ze dolezitejsie ako to ci niekto ide do kostola alebo nejde je dolezitejsie ako zije a ako sa sprava k ludom.toz moj nazor:)

[zruseny1]

jemine domine :D:D:D ani jeden prispevok od vas som nedocitala dokonca..stacili prve dve vety z kazdeho
nemam rada zovseobecnovanie a velke reci

Airiana

a my krestania nemame svedomie alebo co? myslis si ze vsetci to tak beru ze vyspovedam sa a bodka? zda sa ze o tom asi vela nevies, pokial by sa ludia len na to spoliehali ze vyspovedam sa a je mi odpustene..kolkym by bolo v skutocnosti odpustene? nikto nema pravo riesit to,komu je a komu nieje odpustene,to nikto nevie,ale je pravda a smutna ze prave krestania sa niekedy spravaju zle,je to posudzovane horsie,lebo prave oni by mali davat priklad ako sa treba spravat,ale su to ludia ...nieje to ospravedlnenie,ale aj ateisti su ludia,a mozu byt dobri alebo zli..takisto sa taki najdu aj medzi krestanmi,poznam ludi aj ateistov aj krestanov,ktori su dobri,slusne sa spravaju, a ziju tak ako najlepsie vedia a vazim si ich

usiko

preco, preco....podla mna preto, ze my ateisti mame svedomie, ktore nas nepusti, teda my ateisti sa snazime nerobit zle veci, lebo nas bude kvarit svedomie, a s tym sa tazko zije........krestania maju na toto spovednicu a boha...teda urobia hriech, vyspovedaju sa a hned to pustia z hlavy, lebo veria, ze je im odpustene...jednoducho zvaluju zodpovednost za svoje ciny a hriechy na boha a farara...co je slabosstvo.....moj nazor....

samozrejme, poznam aj vynimky, ale hlavne zo starej generacie su to naozaj len vynimocne pripady.....napriklad moje obe babky veriace su take zle ze sa nerozpravame vobec, su zavistlive, plne hnevu...a takych ludi poznam strasne vela.....aj spomedzi mladych...

suzzie777

myslim si ze to ako sa clovek sprava nesuvisi s vierou
kzdy by sa mal spravat dobre a ohladuplne k ostatnym bez ohladu na to ci veri v Boha alebo nie

je to skoda ze prave knazi sa spravaju zle tak to v ludoch vyvola odpor v cirkvi
ale na druhej strane verim tomu ze su aj dobri knazi - ja sama mam byvaleho spoluziaka katolickeho knaza, ktory je velmi dobry clovek, vo svojej farnosti je oblubeny, hra futbal s chalanmi, pre starsich nezamestnanych zorganizoval bezplatny kurz na pocitaci...

alzbee

Ja poznam jedneho jedineho cloveka, ktory fakt uprimne veri v Boha a podla toho sa aj sprava...ale inak su mnohi taki, ze im to proste vyhovuje skryvat sa za Boha...beru to podla mna tak, ze nevadi, ze nieco spravim, ved sa vyspovedam, Boh mi odpusti a zivot ide dalej-ved spovedat sa da stale, aby sme si ocistili svedomie, nie? :-P neviem, ci mozem povedat, ze som ateistka, lebo verim vo vyssie sily, ale nenazyvam ich Bohom...a v prvom rade sa snazim zit tak, aby som mala ciste svedomie. Nepotrebujem nato ziadne spovedanie, navstevy kostola, ci podobne zalezitosti...snazim sa nerobit inym ludom to, co nechcem, aby oni robili mne, snazim sa konat dobro...a ak Boh naozaj existuje, tak budem fakt nasrata, ak skoncim v pekle len zato, ze nechodim do kostola :D :D proste podla mna je uplne jedno, ci clovek chodi alebo nechodi do kostola, ci sa modli, spoveda alebo nie..hlavne je to, nech nerobi zlo...