Ako komunikujete s partnerom cez internet ?

Príspevok v téme: Ako komunikujete s partnerom cez internet ?
AdamKrt

Ako komunikujete s priatelom, ci partnerom denne cez internet - sukromne ? Co pouzivate ? Nejaku formu chatu, pokecu, ICQ, IRC, email, webmail, postu, rychlu postu, co a cez aky server/sluzbu ?

Poznate nejaky server podobny AZETu, kde su funkcie ako posta - ze sa da pisat pomerne dost textu a rychlo - ak dvaja komunikuju nejak privatne medzi sebou ? Nieco, co je prenositelne z kazdeho pocitaca, cize vhodne ako webova sluzba. Nieco rychle, bez zbytocneho cakania ?

AdamKrt

Diky, ale to je skor na kratucke spravicky. Ono by to chcelo nieco, kde clovek moze napisat aj spravu, posielat odkazy a robit odrazky, formatovat text a zmestilo sa v takej sprave povedzme do A4 textu...

AdamKrt

To neni jedno, ako komunikovat. Niektore sluzby su pomale, ine strasne neprehladne, ze clovek sa musi X krat preklikavat.

Niektore sluzby su zase ktovie ako na tom s bezpecnostou.

Naviac NECHCEME mat ani jeden nic v pocitaci, pretoze sa moze kazdu chvilu dostat k inemu pocitacu, na inom mieste.

ICQ je napr. textovy format, sprava ide cez X serverov a treba na to program.

Skype je zase uzavrety a komunikuje aj ked nema.

Facebook je zas neprehladny a aj odosielanie sprav je cez rozne overovania atd. Pochybna je aj jeho bezpecnost.

Proste napr. posta na AZETE celkom dobre vyhovovala, ale s novou verziou to pomrvili a naviac jej to v praci aj zacali blokovat.

Ked ma robit z toho neprehladneho, tak je nervozna. Ja potom z nej tiez :))))

sign

bon ma pravdu keby mala zaujem tak si dokaže nainštalovať taku primitivnu vec ako je skype,bez uražky ale ved ju to tam navedie čo má robiť.

skype je podla teba svinsvto ona si to nevie nainstalovat fcb je neprehladny. ved preboha ste dvaja dospely ludia keby obidvaja strasne chcete tak komunikujete spolu hocijak.a je vam to jedno cez co hlavna vec ze komunikujete.

AdamKrt

bon: ale ma zaujem...

swistica: ano viem o tej sluzbe. V minulosti som ju pouzival. Mozno sa k nej vratim. Bolo to dost okliestene a ona ma evidentne problem s anglictinou este :) Ale vdaka za napad, mozno sa to od tej doby zmenilo.

bon

ja ak som mala zaujem komunikovat tak som sa preluskala cez tie programy aj ked velmi nechcene a to som chcela komunikovat len s tetou......., takze ak by chcela tak to spravi........

AdamKrt

bon: ale ma zaujem...

swistica: ano viem o tej sluzbe. V minulosti som ju pouzival. Mozno sa k nej vratim. Bolo to dost okliestene a ona ma evidentne problem s anglictinou este :) Ale vdaka za napad, mozno sa to od tej doby zmenilo.

AdamKrt

Nechapes to dobre. V niektorej praci je BLOKOVANE to, v niektorej ono. Mas iny program, ine verzie.

Napr. skype je svinstvo, do pocitaca by som si ho neinstaloval. Iba ak do holeho, kde by bol ako terminal.

Priatelke poviem, urob to a neurobi to, hovori si svoje, lebo sa jej to zda zlozite. Proste napr. aj AZET ma v praci ciastocne blokovany a s novou verziou pokecu jej uz ani to nefunguje.

swistica

viem ze existuje webova stranka, kde sa prihlasuje cez cislo icq, a da sa chatovat aj ked nie je icq nainstalovane, skus si to vygooglit