PROSIM POMOC, ja to nevydrzim!!!!

christie

ak chces aby to vyslo, asi sa budes musiet velmi zapierat a naucit sa taketo veci prekusnut... ale dokop ho do rozhovoru... chlapi sa neradi rozpravaju to ja viem, ale nejak ho dokopat musis, ved ked budete spolu usad ho a nepusti, dokial sa normalne neporozpravate

smutnasom

jajka001_ myslim ze on vie, ze mu vsetko prepacim a preto si aj viac dovoluje.. ale to je moja chyba ktorej somsa dopustila na zaciatku vztahu, ze som za nimbehala aj ked urobil on zle, lenze som bola este neskusena, mala som len 17.. a teraz to uz ma on v hlave a rata s tym..a vie, ja som ani neplakala ani sa nerozculovala v tu chvylu ked ma nahneval, len som odisla aby to nepokracovalo.. ale on sa neprisiel ospravedlnit a to ma hneva, ze podla neho by som sa mala tvarit ze sa nic nestalo lebo on nerad riesi problemi.. a ked mi povie ze nech sa rozidem, podla mna to tak nemysli, len to povie v tej nalade zlej, ved keby mu to fakt bolo jedno, nebol by so mnou, by sa rozisiel.. nie? najradsej by som si to vysvetlila ale on nechce..a myslim, ze je aj dost sebecky, ze vidi len seba a co je pre neho dobre.. ale ako sa mam rozist s niekym koho lubim a vie byt aj dobry a mily atd? myslis ze som hlupa ked verim, ze nam to predsa len vijde,?

jajka001_

dnesna doba je neskutocna...chlapi sa chcu len bavit, ziadne zavazky, frajerku si najdu na sex kdekolvek, preco si myslis ze by sa mal chciet viazat? mat deti, zodpovednost? naco ti je frajer, ked nanho cakas, nikam spolu nejdete? on ide von s kamosmi? ako casto teda chodi von s tebou?

christie

babenka1 ma podla mna pravdu, velmi na nom visis a on ma pocit, ze ho dusis... bohuzial som sa takej chyby dopustila uz aj ja, ale nastastie som sa este v pravy cas spamatala, tak mi teraz svita na lepsie casy, ale presne viem teda pochopit aj tu tvoju uzkost, lebo si nou este z casu na cas prejdem aj ja, hlavne sa snaz nevisiet tolko len na nom a nebud nestastna, ked nepride k tebe, ak ta ma rad tak ak nepride dnes, pride mozno zajtra, mozno pozajtra ale pride...
a ak ti on sam dava najavo, ze sa zmenit neplanuje, tak je len na tebe co spravis... ale do rozhovoru ho musis proste dokopat ak chces nieco dosiahnut...
hlavne sa snaz na nom velmi nelipnut a to ti radim uz len preto, ze viem co so zdravim narobi ked sa tak trapis...

jajka001_

ja si nemyslim, ze sa to vekom zmeni. a ma len 20. chces cakat zo 20 rokov, ci sa to nahodou nezmeni? je to v povahe. ak dava prednost kamosom pred tebou, tak ta proste nelubi.

smutnasom

babenka1 neviem ako si na to prisla, ale mas pravdu.. ja neviem byt bez neho, strasne ho lubim.. ale viem ze to chapy nemaju radi, taku "zviazanost", no ja som sa uz posnazila zmenit.. dnes ked ide von s kamaratmi alebo niekam inam, nikdy mu nic na to nepoviem, aj ked by som radsej bola s nim.. aj sa ho vzdy pytam ako bolo atd.. toto leto bol skoro cele prec a nic som mu nevravela, len ze mi chyba, ale nie aby nesiel alebo aby si to skratil.. lenze jedna vec je citit sa zviaany a povedt o to, aby sa to riesilo a druha reagovat neprimerane a nevediet si uznat chybu.. myslis, ze vekom, ked uz bude chcit aj rodinu atd, zmeni sa jeho pohlad na "zviazanost".? a mozno aj jeho neprimerane reakcie? mam pockat, ze este dospeje, vazit si dobre vlastnosti a prehliadat tuto? da sa vobec prehliadat? mame 20rokov

jajka001_

no a to ze ti povie ze bud ho ber takeho aky je, alebo chod - vidis, ze nema zaujem riesit kompromisy, nezalezi mu na tebe, tak ako tebe na nom, ak sa k sebe nehodite, je lepsie sa rozist

jajka001_

problem je prave v tom ze nevies, ci je to tvoja chyba, ci jeho, ci ustupujes ty, alebo on, ci ho nahodou neobmedzujes, alebo ci ta on nezneuziva...hranice su strasne tazke rozoznat, je v poriadku, ze sa pytas, ty sama este vela skusenosti nemas, a nepoznas riadne ani seba, ani jeho. bohuzial sa ucime na chybach, vacsinou len tych vlastnych, takze rozmyslaj, vsimaj si ho, preco sa tak chova, ci to nie je len jeho sebectvo, alebo ci na tom mas ty svoj podiel...take vybuchy hnevu podla mna nie su v poriadku, ak by si ho ty vytacala, tak by mal byt schopny ti povedat, co ho vytaca. uprimne. inak to moze byt len vylievanie si zlosti na tebe a zneuzivanie toho ze si na nom zavisla a nevies sa branit. takto lahko vznikaju tie tyrane zeny, ktore si beru vinu na seba. nenechaj ho, aby sa k tebe tak choval, a neplač. to ti nepomoze. skuste komunikovat bez zbytocne burlivych emocii. ak sa aj pohadate, tak si to urcite vysvetlite, preco.

babenka1

hmm...mňa napadla taká vec, neviem či mám správny pocit, ale ty asi na svojom priateľovi dosť visíš, že?

Proste chceš byť stále s ním, stále na ňom lipneš
muži to nemajú veľmi radi, majú pocit, že sa v takom vzťahu dusia...a ešte keď vidí, že si smutná, tak to môže chápať, ako citové vydieranie

netvrdím, že si na vine, tvoj priateľ má určite chyby, ale možno potrebuje trocha viac priestoru

skús byť trochu tajomnejšia, nemaj stále srdce na dlani, nelipni na ňom
potom budeš pre neho vzácnejšia

smutnasom

christie v tom je ten problem, on sa rozpravat nechce.. nechce ma pochopit a ani sa o to posnazit.. povedal, ze bud to budem brat ako to je, alebo nech si najdem ineho.. keby ma tolko veci a laska pri no nedrzala, aj by som to urobila..