Roaccutane na akne

Príspevok v téme: Roaccutane na akne
NestastnaPacientka

Ahojte,bral uz niekto z vas Roaccutane po druhy krat?Mam 25r,Ja som ho brala pred 3-4 rokmi,pomohol,mi ale teraz sa mi objavuju zase take iste podkozne vyrazky ako predtym,som z toho zufala,myslela som ze mam do konca zivota pokoj,ale zda sa ze ho budem musiet zase zacat brat,lebo nic ine mi nikdy nepomohlo.HLAVNE ODBORNICI,poradte prosim.Dakujem.

Natalia098

Ahojte. Chcela by som sa opýtať či niekto z tých,čo to doužívali,či sa im akné vrátilo a ak áno tak v kolkých rokoch ho začali užívať. :) Vopred dakujem za odpoved.

Merenwen

Vyliečila už nespočetné množstvo aknošov Roaccutanom, chcela iba pomôcť. Žiaden z jej pacientov sa ešte z R. nezabil, ani nemal depresie. Stalo sa to vo Francúzsku, tam sú asi nejakí labilnejší.

Merenwen

Všetko od Weledy je super, no je to drahé. Lacnejšia alternetíva je Alverde. Navyše Alverde má recyklovateľné obaly, pričom Weleda má hliníkové, ktoré sa u nás nerecyklujú. Všetko sa dá kúpiť v DM :)

Merenwen

Viete, že Roaccutane stiahli vo Francúzsku z trhu, pretože spôsobuje depresie a veľa ľudí tam kvôli Roaccutanu spáchalo samovraždu? Btw moja mama je dermatovenerologička a stále ma nútila, aby som R. užívala, ja som samozrejme odmietala. Nechala som prírodu vyliečiť moje akné, používam len prírodný krém a makeup. Makeup odstraňujem doma urobeným cukrovým peelingom, potom používam olivový olej na hydratáciu (je nekomedogénny, takže aj na mastnú pleť)a po jeho umytí si dávam až do večera zmes z medu (je antibakteriálny) a citrónovej šťavy(redukuje jazvy) a na večer opäť prírodný krém alebo kokosové mydlo (striedam to). Môžem povedať, že sa konečne môžem na seba pozrieť do zrkadlo, pleť mám úplne čistú a to som mala cystické akné. Verte mi príroda je najlepší liek a všetky chemikálie akné iba zhoršujú. A ešte super účinný recept na zbavenie sa vyrážky- zmiešajte med a škoricu a nechajte si to na vyrážke až do rána. Výsledok- Bye bye pimple :)

jabĺčko

Obraciam sa na Vás len takouto jednoduchou otázkou? Po začatí užívania lieku roaccutane, po akom čase ste si všimli nejaké zlepšenie pokožky? Aj ja beriem tento liek 11 dní a zatiaľ nič! Kedy začne účinkovať? Aké máte s tým skúsenosti?

timuska

Caute, bola som u kožnej s problémom akné. Predpísala mi liek roaccutane, užívam denne 30 mg. Beriem ho len 10 dní, chcela by som vedieť kedy nastane nejaký viditeľné zlepšenie pokožky? Aké máte s tým skúsenosti? Napíšte mi prosím!

gloss

áno, aknenormin je presne to isté ako roaccutane len iný výrobca :) a dokonca mi kožná povedala, že je to novší a už modernejší liek ako roaccutane a tým pádom sú znížené vadlajšie účinky čiže by mal byť aj šetrnejší ku zdraviu ale neviem či je to naozaj tak :)

NestastnaPacientka

Ahojte dievcata,takze to bduem musiet brat po druhy krat,asi sa z toho zblaznim,neda sa to jednorazovo vyliecit,v 21.storoci,hm.Mna len trapi to ze ak ho budem brat zase druhy krat ci sa to nevypomsti ak budem mat neskor dieta,ci nebude nejako chore alebo postihnute.Je to azda tak ze si mam vybrat bud krasnu plet alebo zdrave dieta???Alebo sa to na nom nijako neprejavi a je jedno ci ho beriem raz v zivote alebo druhy krat.Nespravodlivost na tom svete :o(