Facebook, je toto normalne?

Príspevok v téme: Facebook, je toto normalne?
RosseM

Takze mam facebook uz dlhsie. Ale nejako extra ho nevyuzivam, sem tam pozriem, co nove. Zorganizujem nejaku akciu a vylet, turu. Ale. Mam tam kamosky a tie tam snad davaju vsetko. Fotky vsetkeho. Niektore maju 30, maju dieta. Uverejnuju tam fotky, ktora si co lepsie kupila, lepsia znacka. Dietatu daju do ust cigu a tak to zverejnia, vsetky alkohol party, sex party. Pozy tam hadzu akoby boli nejake s pardonom slapky.
Mylsim, ze som vazne k svetu, ale take fotky zverejnovat? Pisat statusy, dnes idem o.ebat desat tisic. To som taky status dnes nasla. Idem zam urobit rekaciu. proste sa mi to nepaci.
Cim to je? Nedostatok sebavedomia, snaha uputat alebo inteligencia v haji?
Pisem to na portal zdravie, lebo podla mna ma toto suvis so psychickym zdravim.

Lea123456

..ja som rada, ze nemam FB, hoci som o nom vedela davnejsie, ako prepukol tu na slovensku..akurat mi lezu na nervy otazky, preco ho nechcem, preco ho nemam, kedy ho budem konecne mat, nechapave pohlady... mam nervy na to...

Izabelka_MT

trápny celý fb ...ja tam chodím raz za týždeň ... a ked vidím tie statusy typu že bola som sa sprchovať chce sa mi grcať ....alebo kamošky ked si tam dajú holé fotky, alebo všeliaké akty ....no majú inak málo sebavedomia a potrebujú aby si ich ludia všimli ..... nemám na toto slov ....

GRANDE KA...

Tak ja poznam jednu "vydarenu rodinku". Muz - zivitel rodiny a asi jediny normalny clen rodiny, jazdi na kamionoch, skoro nikdy nie je doma. Zena v zivote svojom nikdy nikde nerobila, iba sa neustale chvasta, ako ona pracuje z domu, ako robi spediciu a ako ona zaraba 1000 € mesacne, ale okrem vysedavania na FB ine na pocitaci ani robit nevie. Najstarsi syn jazdi na kamionoch, skoro nikdy nie je doma, na FB je malo, okrem ucnovky (z jednej ho vyhodili, druhu s odretymi usami dokoncil) viac v zivote nedosiahol, pretoze na viac ani nema, ale sebavedomie ma tak vysoke, az je to chore, vzdy, ked pride domov z cesty, pozve vsetkych svojich znamych do krcmy, hra sa na velkeho frajera, kazdemu plati cigarety a alkohol, otvara velku penazenku a ukazuje, kolko on zaraba a ti trapni chudacikovia, takzvani jeho kamarati, mu pri pocuvani jeho chvastunskych reci struhaju falosne a uznanlive pohlady a pochvaly, ved preco by aj nie, ked im celu noc plati cigy a chlast a do rana uz mu z vyplaty nezostane ani cent? Prostredny - krupier, najvacsi gamebler v celom meste, po nociach v robote vysedava na FB, najmladsi s ucnovkou, pracujuci vo fabrike pri pase, sa cuduje, preco ho nikto nezoberie pracovat do kancelarie, ked tak fantasticky dobre rozumie pocitacom (iba ak pocitacovym hram, pretoze v tych je z celej rodiny jednoznacne najlepsi, ale od programatorstva maju jeho "pocitacove znalosti" velmi daleko), ked bol v puberte, rodicia mu kupili pocitac a naucili ho stat sa zavislym na pocitacovych hrach, lebo sa bali, ze sa da na automaty ako jeho prostredny brat, ktory svoje pozicky nesplati asi do konca zivota. Clenovia tejto rodiny maju vytvorenych najmenej 500 profilov na FB, ci uz pod vlastnymi menami, alebo pod nejakymi prezyvkami). Za priatelov na FB nemaju takmer nikoho (lebo kto ich lepsie spozna, radsej sa im zdaleka vyhne, aby si od neho peniaze "nepozicali"), len samych seba a kazdy z nich ma za priatelov asi 100 profilov jedneho svojho brata, 100 svojich vlastnych dalsich profilov, 100 profilov svojej mamy, 100 profilov dalsieho svojho brata, ved je to trapne a chore, toto uz podla mna hranici s nejakou vaznou psychickou vadou. Niektore ich facebookove mena maju nazvy roznych serialovych postav, ci hercov, spevakov, stara pani si vytvorila s fotkou Pamely Anderson v plavkach pod svojim vlastnym menom najmenej 70 profilov, ja na to nemam slov.

annddyxxl

bola som na FB ale uz aj mesiac som neni a nechyba mi to..nemala som tam co robit a uz vonkoncom citat tie blbe hlasky a pod..a milion stranok sa im paci a ja neviem este co proste uz ma nebavilo na to pozerat..to je na dlhu debatu..nikdy som nebola zavisla na PC a internete,nikdy som nejako nelabzovala po googli sem tam ked si nieco pozrem ale to skor nieco pre malu nejake rozpravky a pod.sem tam idem na azet bo mam tam maily a ked daco objednavam tak pozeram ci mi to poslali.

bibba

mna zaujal tento prispevok od lienka666:

samozrejme, ze FB si ponecha osobne udaje...ved v piatok na jednej nemenovanej rozhlasovej stanici vytrubila jedna dama z nemenovanej personalnej agentury, ze uzko spolupracuju s FB, aby zistli skutocne veci o potencionalnom uchadzacovi o zamestnanie, ktore ma na FB!!!!!

Pre nich je podstatne co ma niekto napisane v socialnej sieti, nie co ma v CV!!!
-----------------------------------------

ja mam pre cudzich vsetko zablokovane, len profilovu fotku a skolu tam mam, a info ze som female a podobne. ale hmm... niektori nemaju zablokovanu ani wall ani albumy... co je blbost. a co sa tyka hlupych statusov. ja som si raz dala status, ze ma vobec nezaujima kto, kedy, kedy s kym bol, jak sa ozral a tak. mne to tiez pride vsetko smiesne. a este som mala taku maniu volakedy ze som furt musela mat holu nastenku :D ale teraz tam mam aspon pekne veci od frajera. na pokeci mam sice 30 albumov, ale na fb mam asi 30 fotiek... ale pokec ma uz teda nejak vobec nezaujima. ale neodsudzujem pisanie si na socialnych sietach. ved je to ekonomickejsie chatovat nez pisat sms-ky :)))

unavena123

RosseM, som rada ze zdaleka nie sme jedine, co si toto vsimli a nepaci sa nam to, nastastie moje dobre kamosky nie su take sliepky zeby sa chvastali takymto lacnym sposobom. Inac by sme predsa neboli dobre kamaratky :) Bohuzial mnohe z nich vsak maju chybu ze si z toho robia naozaj dennik a denne tam hodia 20 statusov - no obera ich to o cenny cas podla mna. Ale nepisu take somariny ako opisujes ty. Ja na FB chodievam, ale zverejnim to, co stoji za to a casto tam nie som zopar dni, pridem az potom. To ze sa nezbadaju je zle pre nich, co ak sa ku tomu dostane ich zamestnavatel? ak ti na nich zalezi, mohla by si ich upozornit na to, ze nie vsteko je samozrejme, moze sa stat hocico. A chvalit sa ze za nakup dat 10 tisic?! ked maju tolko veal penazi co my normalni nezvykneme dat na handry tak nech si davaju pozor, hocikto im moze uniest ich milovane deticky a vydierat ich! Pripadne, ked maju 30 a dieta, zasluzia si normalneho partnera a otca pre ich dieta ale takto sa na nich budu lepit idioti :/